درمان بي‌قراري و زبان پريشي به کمک هیپنوتیزم

درمان بي‌قراري و زبان پريشي به کمک هیپنوتیزم

در  حالت بي‌قراري و زبان پريشي، شخص، نگران و مضطرب مي‌شود و ديگر بر صداي خود كنترلي ندارد. تنفس او ناپيوسته و گسسته انجام مي‌شود؛ در اين حالت که شخص دچار بي‌قراري و زبان پريشي است ، بايد از يك درمانگر دوره ديده استفاده كنيد تا به بيمار مبیلا به بي‌قراري و زبان پريشي ياد دهد كه چگونه خود را آسوده خاطر كند و صدايش را همراه با نواخت تنفس تنظيم كند. بهتر است از يك ضبط صوت استفاده كنيد كه بيمار مبتلا به بي‌قراري و زبان پريشي بعدا" به صداي خود گوش فرا دهد.

تصوير سازي ذهني درمان بي‌قراري و زبان پريشي به کمک هیپنوتیزم

پس از ورود به حالت خلسه، تنفس عميق به سمت گلو و سينه هدايت مي‌شود. بيمار مبتلا به بي‌قراري و زبان پريشي تصور مي‌كند كه حفره‌اي در شبكه ي عصبي پشت معده دارد كه كلمه «خروج» روي آن نوشته شده است. بيمار مبتلا به بي‌قراري و زبان پريشي بر عمل بازدم متمركز مي‌شود. بعد با تلقين هاي مثبتي كه مرتب به خود مي‌كند، اين مسئله در او كاهش مي‌يابد.

 

تلقين درمان بي‌قراري و زبان پريشي به کمک هیپنوتیزم

 مرتب به خود بگوييد: هر دفعه كه صحبت مي‌كنم، صدايم واضح‌تر مي‌شود و  بي‌قراري و زبان پريشي کمتر میشود . نواخت تنفس من ثابت است. هيچ عجله‌اي ندارم. زمان كافي دارم تا نفس عميقي بكشم و قبل از صحبت كردن، افكار خودم را متمركز كنم.

منبع " کتاب راهنمای کامل هیپنوتیزم پیشرفته با ترجمه دکتر آرام "

انتشارات تجسم خلاق

www.aram24.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *