انرژی کندالینی چیست؟

انرژی کندالینی چیست؟

 انرژی کندالینی چیست؟

 انرژی کندالینی چیست؟

قویترین انرژی موجود در عالم فیزیکی است که برای بیدار ساختن و کنترل آن تمرینات زیاد و عبادات بی دریغ لازم است.

کندالینی انرژی پنهانی است که در نهاد انسان قرار داده شده  است. بزرگترین و قویترین انرژی روحانی یا همان نیروی حیات است که ما انسانها و عالم ما را خلق کرده است

 

 

کندالینی-دکترآرام-تجسم خلاق

 
کمی در مورد کندالینی بدانید
 
 

انرژی کندالینی چیست؟

 
قویترین انرژی موجود در عالم فیزیکی است که برای بیدار ساختن و کنترل آن تمرینات زیاد و عبادات بی دریغ لازم است.
کندالینی انرژی پنهانی است که در نهاد انسان قرار داده شده  است.
 
بزرگترین و قویترین انرژی روحانی یا همان نیروی حیات است که ما انسانها و عالم ما را خلق کرده است.
 
قدرتمندترین انرژی خانه جهان هستی در وجود شما و سراسر گیتی به سر می برد.
 
 
جایگاه کندالینی در چاکرای ریشه است که شما را به زمین وصل می کند.
 
نامهای دیگر آن ” آتش کندالینی” ( Kundalini Fire ) و ” افعی نور” ( Serpent of Light) است که بدن را تصفیه کرده و نیروی شفابخشی است که هر دردی را درمان می کند.
 
انرژی کندالینی با آگاهی بیدار می شود.
 
آگاهی از وجود خود و درک جریان هستی.
 
این انرژی به صورت پنهان ( یا ماری که چمبره زده و خواب است) در زیر استخوان دنبالچه و در دهانه مقعد (چاکرای ریشه) خوابیده است و منتظر فرصتی برای برخاستن می باشد.انرژی کندالینی در همه نوع بشر وجود دارد اما نه به مقدار یکسان و قوی ترین انرژی فرا طبیعی است.
 
بیشترین اطلاعات درباره کندالینی از هندوستان سرچشمه گرفته و علم پزشکی امروز در حال بررسی و مطالعه این انرژی حیات بخش است.
 
کندالینی در زبان سنسکریت به معنی” مونثی که حلقه زده” می باشد.
 
معنای آن این است که انرژی کندالینی  یک انرژی مونث است که انسان را به اصل و زادگاه خود برمیگرداند.
انرژی قدرتمند و آرامش بخشی است که به ماری چمبره زده تشبیه شده است.
وقتی شما از نظر روحی تکامل پیدا می کنید این انرژی آهسته آهسته از روی جایگاهش در چاکرای ریشه برخاسته و و مانند ماری به سمت بالا می خزد و سر راه خود از همه چاکراها عبور کرده آنها را یکایک با قدرت خود باز می کند.
این انرژی ماورای طبیعه  به بالای ستون مهره ها سفر کرده همه نقاط آن را ترمیم می کند و در نتیجه همه چاکراها را به سرحد قدرت خود می رساند.
 
 
انرژی کندالینی حاصل رسیدن به «خود آگاهی» است
 
 
که این فرایند با چرخه خورشید و انرژی مذکر خورشید منظم می شود. انرژی کندالینی تنها انرژی حیات نیست بلکه انرژی جن_سی نیز هست.
اما این انرژی جن_سی قدرت ترمیم ذهن- جسم و روح را داراست.
 
 

کندالینی-دکترآرام-تجسم خلاق

 

علائم بیدار شدن کندالینی

چیست؟

 
بیدار شدن این انرژی سبب تغییرات عمده ای در زندگی خواهد شد که شما را قادر خواهد ساخت دید وسیعی پیدا کنید و به نهایت خلاقیت و انرژی دست یابید. کندالینی منشا خلاقیت در عالم است.
 
به این ترتیب خواهید توانست آرزوهای خود را به واقعیت تبدیل کنید.
 
بیدار شدن کندالینی همراه با تجربیات عجیب و احساسهای جدید است از جمله سوزش و سوزن سوزن شدن زیر پوست مانند وقتی که یک دسته مورچه روی پوست راه می روند .
 
ممکن است حس کنید موجودی از شما بالا می رود- همچنین خارشهای پوستی و لرزش عضلات- گرفتگی غضلات و ضعف شدید بدنی از برخی علائم آن هستند.
 
ممکن است صداهای عجیبی بشنوید که از دوردستها می آید یا صدای فرشتگان نگهبان خود را بشنوید که با یکدیگر یا شما صحبت می کنند.
 
فشار عصبی روی شما بیش از هر زمان دیگری خواهد بود و برای همین است که اکثر داوطلبان از خیر آن گذشته و تصور می کنند که مدیتیشن و یوگا هیچ کمکی به کاهش استرس آنها نکرده است!!
 
در حالیکه به جای مهمی رسیده اند و کندالینی در حال تکان خوردن و بیدار شدن است.
 
ممکن است سوزش یا سوزن سوزن شدن در ناحیه چاکرای ششم ( میان دو ابرو) یا چاکرای هفتم ( فرق سر) حس شود.
 
به یاد داشته باشید که کندالینی اصولا یک انرژی بسیار داغ و پرحرارت است و ممکن است احساس گرگرفتگی شدید و گرم شدن ناگهانی و بی دلیل به شما دست دهد.
 
حتی ممکن است در جریان باز شدن چاکراها دچار استفراغ یا اسهال بدون دلیل شوید که ماهها طول بکشد.
 
برخاستن کامل انرژی کندالینی ممکن است برای برخی ماهها طول بکشد و برای برخی سالها. وقتی کندالینی کاملا بر می خیزد و روی دم خود می ایستد سرش در چاکرای هفتم قرار دارد و همه چاکرای قبلی را گشوده است.
 
تا زمانیکه همه چاکراها پاکسازی نشده باشند و مسیر عبور کندالینی باز نشده باشد امکان بیدار شدن کامل آن وجود ندارد. به همین جهت است که ممکن است مدتهای طولانی بگذرد تا تمام آلودگیهای یک چاکرا تخلیه شود.
 

چطور می توانید کندالینی

را بیدار کنید؟

 
روشهای گوناگونی برای پاکسازی و تصفیه چاکراها وجود دارند که کمک می کنند آلودگیها و موانع چاکراها را دور بریزید و راه گردش کندالینی را باز کنید.
 
یکی از این روشها تمرینات یوگا است که با مدیتشن چاکراها همراه است.
 
گاهی ممکن است کندالینی به طور تصادفی در اثر یک اتفاق ناهنجار و دلخراش در شما بیدار شود.
 
برخی افراد وقتی در خطر مرگ قرار می گیرند کندالینی آنها بیدار می شود و انرژی خارق العاده ای از خود ساطع می کنند و ممکن است دست به کارهای خارق العاده بزنند تا خود و دیگران را از خطر نجات دهند.
 

کندالینی-دکترآرام-تجسم خلاق

 
آنچه باید بدانید این است که اگرچه کندالینی یک انرژی درمانگر و مثبت است اما ممکن است باعث بروز حوادث ناخوشایندی در زندگی شما شود.
 
در طول مدتی که عبادت و یوگا انجام می دهید احتمال دارد که کندالینی از کنترل خارج شده و تاثیرات مخربی روی شما بگذارد از این رو تعجب نکنید اگر کنترل افکار و اعمالتان را از دست دادید و از خواب و خوراک افتادید یا مریض شدید.
 
کندالینی چطور برمی خیزد؟
 
همانطور که قبلا اشاره کردیم کندالینی یک انرژی مونث  است که بر اثر تمرینات صحیح و مداوم از مسیر «نادی اصلی» که ” سوشومنا ” نام دارد به سمت بالا بر می خیزد و راس آن در فرق سر و چاکرای هفتم قرار می گیرد.
چاکرای تاج یا هفتم حاوی انرژی مذکر است و  بر اثر ادغام انرژیهای کندالینی و چاکرای تاج در محدوده جمجمه یک لقاح داخلی صورت می گیرد که سبب باز شدن چشم سوم نیز می شود.

 

چنانچه علائم آزاد شدن کندالینی را در بدنتان می بینید و علاقمند هستید بر روی فعال سازی کندالینی کار کنید می توانید در کارگاه فعال سازی انرژی های درونی شرکت کنید .

یک پاسخ برای “32”

 1. سلام استاد آرام
  دوره پروش نیروی های درونی رو می خواهید برگذار کنید که شامل تقویت چشم سوم، تله پاتی ، کندالینی و پرواز روح هست . من سال ها منتظر بودم تا شما این دوره را برگذار کنید.
  من توی سایت خیلی در مورد این موضوعات مطلب خوندم ولی دنبال دوره اموزشی بودم که زیر نظر خودتون برگذار بشه و بتونم بدون مشکل این تقویت ها را انجام بدم.
  من بقیه دوره هاتون را شرکت کرده ام ولی عالی بوده .
  توی تالار دوستان خیلی در مورد کندالینی و چشم سوم بحث می کنند و هر کدوم نظری می دنند . به دوستانی که بار اولشون هست حتما توصیه می کنم مطالب رو بخونند مخصوصا کندالینی . این خیلی جالب و شگفت انگیز هست.
  براتون آرزوی موفقیت و بهترین ها را دارم

  1. درود بر شما
   دیدن انرژی های بدن یکی از کارهای خیلی مهم در انرژی درمانی می باشد. همه افراد و موجودات از طریق انرژی ها با همدیگر ارتباط دارند.
   ذهن افراد قبل از اینکه سخنی بیان کند از طریق انرژی مطالبش راانتقال می دهد.
   زبان انرژی و دیدن هاله ، یک زبان گسترده برای برقراری ارتباط با همه موجودات است
   موفق باشید

 2. ببخشید دکتر من چند روزه تنرینات مدیتیشن و فعال سازی چاکراهارو میکنم امروز داشتم روی چاکرای ریشه تمرین میکردم که یهو احساس کردم یه چیزی تو دنبالچم شکست یهو یه چیز گرد مانند بالا اومد و مثل این میمونه که یه چیزی داره بالا میره توصیه های شما چیه ایا مار کندالینی من در حال بیدار شدنه؟

  1. درود بر شما
   دوست عزیز نگران نباشید.
   برای فعال سازی کندالینی هم باید مدیتیشن انجام داد و هم مراقبت های دیگر را در نظر گرفت تا انرژی کندالینی بدون دردسر در بدن آزاد شود
   اگر خیلی علاقمند بودید می توانید دردوره فعال سازی انرژی های درونی شرکت کنید.
   موفق باشید

 3. اخه هر سایتی هی میگه ازاد شه فلج میشی فلان میشی میشه استاد بگید مراقبه های مخصوصشو خودم برم اخه کنکود دارم امسال تایمم کامل پره پره

  1. درود بر شما
   دوست عزیز اگه کنکور دار ی بهترین کار اینکه به همان کنکور برسی و در این مورد هیچ برنامهای را انجام ندهی .
   سندرم کندالینی مشکل زا است و اگه خودسر و بدوناستاد و با بی احتیاطی دست به فعال سازی کندالینی بزنی ممکن است دچار سندروم کندالینی شود.
   ولی با این شرایطی که داری ( کنکور ) بهتر است از برنامه الفای ذهنی استفاده کنی تا بتونی در کنکور موفق باشی.

  1. درود بر شما
   برنامه الفای ذهنی برنامهای است که می تونید توی حالت هیپنوتیزمی و خلسه درس هاتون برای کنکور یا هر امحتان دیگه بخونید و در ذهنوتن بمونه
   در افاق ذهنی و یادگیری خلاق اورده شده است
   البته کامل ان در دوره یادگیری سریع و اسان اورده شده است

   http://arambook.ir/product/%D8%AA%DA%A9%D9%86%DB%8C%DA%A9-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%B9%D9%87-%D9%88-%DB%8C%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%B9-%D9%88-%D8%A2%D8%B3%D8%A7%D9%86/

   موفق باشید

  1. سلام
   پارسا جان اگه علاقمند به کندالینی هستی بعداز کنکور با هام تماس بگیر
   ارزوی رتبه خوبی را در کنکور برات دارم
   موفق باشی

  2. توهم دوست عزیز اینهابازی ذهنت چیزی قابل دید نیست که تصور میکنی متاسفانه نمیدونم استاد آرام رو چه منطقی این رو میگیند ؟ آیا کندالینی خود ایشون بیدار شده؟ در جایی میگن کندالیینی باعث پرپشت شدن موها میشه پس چرا اوشو مو نداشت😃اوشو شخصی بود که استاد تانترا و کندالینی یوگا بود.

  1. درود بر شما

   http://arambook.ir/product/%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8-%da%a9%d9%86%d8%af%d8%a7%d9%84%db%8c%d9%86%db%8c-%d9%88-%da%86%d8%a7%da%a9%d8%b1%d8%a7%d9%87%d8%a7/

   http://arambook.ir/product/%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8-%d8%ad%d8%b1%da%a9%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%d9%86%d8%b1%da%98%db%8c-%d8%b2%d8%a7/

   اگر دوست داری روی کندالینی کار کنی می تونی توی دوره پرورش نیروهای درونی شرکت کنید

   موفق باشید

 4. به سوال استاد میگم من تو فکرم اینه فقط روی چاکرای دومم کار کنم که خلاقیتشو تو کنکور استفاده کنم ایا میشه یه طوری فقط روی چاکراها مراقبه کرد که کندالینی تحریک نشه؟

 5. سلام استاد آرام
  میدونم شاید سوالم چرت باشه اما کنجکاو شدم بپرسم
  اگر انرژی کندالینی مون رو فعال کنیم میتوانیم با آن مو های خود را پرپشت کنیم

  1. انرژی کندالینی خیلی فراتر از این هست که بخواهی باهاش موهات را پر پشت کنید
   به اعتقاد هندی ها نیروی کندالینی همان تکامل بشر می باشد

 6. سلام استاد آرام
  میدونم شاید سوالم چرت باشه اما کنجکاو شدم بپرسم
  اگر انرژی کندالینی مون رو فعال کنیم میتوانیم با آن مو های خود را پرپشت کنیم ؟؟

 7. سلام استاد وقت بخیر. من مدتی رو چشم سومم کار کردم. گاه گداری صدای پچ پچ اضافی میشنوم تو خونه. بعضی شبا یکی تو صورتم فوت میکنه. بعضی وقتها هم یکی پامو تکون میده. میخواستم بدونم اثرات چشم سومه؟
  و اینکه برای بازکردن چشم سوم نیاز به بازکردن تموم چاکراها هست یانه؟
  خیلی دوس دارم کندالینی یاد بگیرم اما از لحاظ وضعیت مالی خیلی ضعیفم و نمیتونم دوره هاتونو بیام.
  برای بیداری کندالینی چی لازمه؟راهنماییم کنین . خیلی ممنون میشم.

  1. درود بر شما
   برای آزاد کردن انرژی کندالینی نیازی به پول نیست . نیاز به تمرین است . تمرین های ان را در سایت می تونید مطالعه کنید. لازم به یادآوری هست که انرپی کندالینی را باید با احتیاط آزاد کرد که مشکلی ایجاد نشود. چون اگر مشکلی ایجاد شود با پول هم نمی توان به این راحتی ها مشکل را برطرف کرد.

 8. سلام وروزبخیربه شمابزرگوار،جناب من ۶سال پی ش تصادف سنگینی کردم وضربه مغذی شدم وسمت راست بدنم کلأ فلج شدولی بافیزیو تراپی الان کارامو انجام میدم ولی کامل خوب نشدم،میخاستم بدونم بااین چاکرای کندالینی میشه سلامت کاملموبدست بیارم،(خیلی برام مهمه)باتشکرفراوان ازثایت خوبتون

  1. درود بر شما
   برای بدست اوردن سلامتی ربطی به انرژی کندالینی ندارد و بهتر است درمان را انجام دهید مثل انرژی درمانی.
   انرژی کندالینی افراد باید سالم باشند و بعد به فعال سازی آن بپردازند
   موفق باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *