نقدی بر آقای آرام

تناسخ و زندگی گذشته،زندگی های قبلی،کارما،karma،reincarnation

مديران انجمن: amirhvr, mehdiaali

نقدی بر آقای آرام

پستتوسط Mehrdadgmasters » جمعه خرداد ماه 10, 1392 20:41

مقاله ای که به نقد بخشی از صحبت های آقای آرام می پردازد  و توسط اینجانب گرد آوری شده را میتوانید از لینک زیر دانلود کنید:

از اینجا دانلود کنید
Mehrdadgmasters
کاربر پیشرفته

تاريخ عضويت: دوشنبه شهريور ماه 6, 1391 20:45
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 0

Re: نقدی بر آقای آرام

پستتوسط aram » شنبه خرداد ماه 11, 1392 10:02

درود بر شما
دوست عزیز مقاله شما را خواندم
از اینکه  اینقدر دقیق مطالب را پی گیری کرده اید از شما ممنون هستم.
با خواند مقاله متوجه شدم که فرد دقیق و با منطقی هستید
دقیقا منظور شما را از نوشتن مقاله نمی دانم
ما قبلا بخشی را به عنوان تناسخ در سایت داشتیم که به دلیل مباحث اعتقادی این بخش بسته شد.
حال اینکه شما از این مباحث استفاده کرده اید و این مقاله را نوشته اید نمی دانم دقیقا چه چیز را دنبال می کنید.
اگر منظور تان این است که من اعتقاد به تناسخ دارم یا خیر باید خیلی واضح بگویم   همانطور هم که گفته ام من اعتقادی به تناسخ ندارم
به هر حال چون تالار گفتگو است و تالار یک ارتباط دو طرفه است نه یک ارتباط یک طرفه لینک شما خذف می شود و اگر خواستید می توانید متن مقاله را در سایت بگذارید که اگر کسی خواست در مورد ان نظر بدهد
ممنون از همکاری شما
موفق باشید

برای مشاهده لینکها باید عضو سایت باشید
عضويت / ورود
-
عضويت / ورود
-
عضويت / ورود

aram
استاد آرام - مدیر سایت

تاريخ عضويت: يکشنبه مرداد ماه 24, 1388 00:00
تشکر کرده: 12 بار
تشکر شده: 253 بار

پستتوسط Mehrdadgmasters » شنبه خرداد ماه 11, 1392 12:21

سلام و درود
بنده هم می خواستم همین کار را انجام دهم ولی متاسفانه با پیام "تعداد کاراکتر های مبحث شما کم است" مواجه شدم  اگر می توانید لطفا خودتان متن مقاله را در سایت قرار دهید اما در مورد هدفم باید بگم که مقاله بنده فقط خطاب به شما نیست بلکه بسیاری از افراد به همین جمله ها (جمله های قرمز) اعتقاد دارند که وظیفه خودم می دانستم این مطالب علیه این جمله ها را بیان کنم!
سلام و درود
در اینجا متنی از آقای جمشید هاشمی ملقب به "آرام" را با هم می خوانیم که در سایت خودشان نوشته اند در ادامه میخواهم به نقد بعضی از این جملات بپردازم:

سلام: دوستان عزيز . اول كه بحث تناسخ شروع شد من سعي كردم هيچ نظري ندهم تا خود دوستان به نتايجي برسند . اما در ايميل يكي از دوستان درخواست داده بود كه نظرم را در مورد تناسخ بدهم. حالا هم قصد ندارم انچه من مي گويم را بزيريد. در هند و بسيار از كشورها در مورد تناسخ بحث و تبادل نظر مي شود . در ايران باستان در دوران قبل از اسلام به تناسخ اعتقاد داشته اند. در اسلامي هم خيلي واضح در مورد آن صحبت نشده است كه ايا وجود دارد يا خير . به همين دليل نظرات مختلفي در اين زمينه مي باشد . در كشورهاي غربي به دليل اينكه ابتدا فكر مي كردند تناسخ بيشتر به اعتقادات هندي ها مربوط مي شود به سراغش نرفتند تا اينكه توانستند با هيپنوتيزم تجربياتي از زندگي هاي قبلي را پيدا كنند و به اين طريق تناسخ و هيپنوتيزم توانست بر روي انها تاثير بگذارد. من تجربياتم را مي گويم و نمي خواهم اعتقادي را بازگو كرده باشم. زماني كه كسي را در حالت هيپنوتيزم قرار مي دهيم و از او بخواهيم مثلا به 100 سال قبل برود او در مورد فرد ديگر ي با احساسات و خصوصيات ديگر صحبت مي كند . معمولا 80 درصد موارد هيپنوتيزم شده قادر هستند 8 تا 10 زندگي قبلي را بازگو كنند در بعضي از تجربياتم ديده ام كه افراد مي توانند با زباني غير از زبان مادري به خوبي صحبت كنند.بعضي از انها ادعا مي كنند كه زن يا مرد هستند و جنسيتشان عوض شده است.به هر حال انها تجربيات مختلفي را بيان مي كنند شما شايد كتا تنها عشق حقيقت دارد يا زندگي هاي بسيار استادان بسيار يا سفر روح را خوانده باشيد اين كتابها مستند هستند و در مورد اعتقاد صحبت نمي كند شما هم مي توانيد خودتان تجربه كنيد . يادتان باشد كه مباحث عنوان شده در قران دوپهلو هستند و حتي بعضي از معتقدين به اسلام هم به تناسخ اعتقاد دارند. البته اينها را بر اينكه من به تناسخ اعتقاد دارم يا ندارم نگذ اريد. . ذكر اين مسائل تنها تجربه من بود چون دوست دارم تا انجا كه ممكن است تجربه كنم تا حرف بزنم. شما مي توانيد با استفاده از تكنيك هاي ارائه شده در كتاب كارما خودتان تجربيات زيادي در اين زمينه كسب كنيد. البته نگران اين نباشيد كه ممكن است تجربيات ما با عتقاداتمان تضاد داشته باشد. بهتر است كتاب شاسوسا نوشته فاروق صفي زاده انتشارات قصيده را بخوانيد . شاسوسا اسم يكي از شعر هاي سهراب سپهري مي باشد. زن اثيري در ازدواج جادويي. نكته ديگر: شما ابتدا افريده شديد و سپس مرديد و مجددا به زمين بازگشت كرديد و سپس خواهيد مرد و به سوي او بازگردانده مي شويد . ايات ( بقره / 26 . طه / 57 . بقره /57 . روم / 39 -- يونس / 34 - مريم 15 و 34 - حج / 65 - نوح / 66 ) حالا قضاوت باشماست . ما دلايل زيادي بر رد تناسخ داريم . و دلايل زيادي هم بر اثبات آن . اما در كل اعتقاد داشتن به تناسخ يا نداشتن نمي تواند تاثير زيادي در زندگيمان بگذارد . بايد بدانيد كه بايد ياد بگيريم خوب زندگي كنيم اگر تناسخي باشد ما برد كرده ايم و اگر هم نباشد باز ما برد كرده ايم . عشق الهي بر شما ها باد. درود.
.........................................................................................................................................................
در اسلامي هم خيلي واضح در مورد آن صحبت نشده است كه ايا وجود دارد يا خير:
تقریبا هرجای قرآن که نگاهی بیندازید به معاد اشاره دارد ، و همچنین امامان معصوم تاکید زیادی بر معاد داشتند که یکی از اصول دین نیز هست در اینجا چند حدیث در این باره قرار می دهم:
امام رضا (ع) می فرماید: "کسی که تناسخ را بپذیرد و به آن عقیده داشته باشد، به خدای تعالی کفر ورزیده و بهشت و دوزخ را غیر واقعی تلقی کرده است. ( احتجاج طبرسي، ج 2، ص 89 )

امام صادق عليه السلام نيز راجع به اهل تناسخ فرموده است: «اينان پنداشته اند که نه بهشت و نه جهنمي است و نه برانگيختن و زنده شدن. قيامت در نظر آنان عبارت از اين است که روح از قالبي بيرون رود و در قالب ديگري وارد شود. اگر در قالب اول نيکوکار بوده ،بازگشتن در قالبي برتر و نيکوتر در عالي ترين درجه دنيا خواهد بود . اگر بدکار يانادان بود،در پيکر بعضي از چهار پايان زحمتکش و بار بر که حيات شان با رنج و زحمت طي مي‌شود، مستقر مي‌گردد يا در بدن پرندگان کوچک و بد قيافه اي که شب ها پرواز مي‌کنند و به گورستان‌ها علاقه و انس دارند ،جاي مي‌گيرد.»

همچنین در قرآن آیاتی در این باره داریم که صراحتا کسانی را که به تناسخ اعتقاد دارند مشرک می خواند:
وَقَالُوا مَا هِيَ إِلَّا حَيَاتُنَا الدُّنْيَا نَمُوتُ وَنَحْيَا وَمَا يُهْلِكُنَا إِلَّا الدَّهْرُ وَمَا لَهُم بِذَلِكَ مِنْ عِلْمٍ إِنْ هُمْ إِلَّا يَظُنُّونَ(سوره مبارکه الجاثیه آیه 24)
•    و (مشركان كه معاد را منكرند) گفتند: زندگيى جز همين زندگى دنياى ما نيست كه همواره مى‏ميريم و زنده مى‏شويم (گروهى مى‏ميرند و گروهى زنده مى‏شوند و يا آنكه از بدنى مى‏ميريم و در بدنى ديگر به طرز تناسخ زنده مى‏گرديم) و ما را جز مرور زمان نمى‏كشد (فرشته‏ها به وسيله مرور زمان تناسخ را انجام مى‏دهند نه آنكه مبدئى در كار باشد)، و آنها را بر اين (مدعا) هيچ علمى نيست جز اين نيست كه آنها گمان‏پردازى مى‏كنند.

آیا شما قرآن را به خوبی خوانده اید که این صحبت ها را می کنید؟
از شما که عده زیادی شما را استاد میخوانند یعید است بدون تحقیق چنین حرفی بزنید.

و اما در مورد تناسخ و هیپنوتیزم قسمتی از کتاب روانشناسی هیپنوتیزم استاد کابوک را که فردی را توسط هیپنوتیزم به دوران قبل از تولد ( در رحم مادر) برده را برایتان مینویسم

س. چه طور جایی است؟
ج. تنگ و تاریک
دقیقا معلوم و مشخص نیست که چرا سوژه اینطور جواب داد زیرا وقتی کودک در رحم مادر است ، رحم مادر به نظرش تنگ و تاریک نمی آید زیرا هنوز نمیداند تنگی چیست؟
ثانیا- رحم مادر برای کودک در آن وضع و حالت دنیایی بزرگ ، خوب و راحت است.
و کلمه تاریک را هم معلوم نیست درست به کار برده باشدزیرا اولا هنوز نه تاریکی را میشناسد و نه میداند چیست؟و نه کلمه تاریکی را یاد گرفته است ، بنابراین به نظر میرسد که سوژه از تجربیات و تفکرات ضمیر ناخودآگاه استفاده کرده و جواب داده است.

من مکانیسم دفاعی بازگشت به گذشته را زیاد آزمایش کرده ام ئ اکثرا در برابر این سوال که شما در شکم مادرتان هستید و چطور جایی است جوابهای مختلفی داده اند ، برخی گفته اند جایی گرم و راحت است
س.آیا میخواهی بیرون بیایی
ج.نه خیر دلم نمیخواهد بیرون بیایم اینجا راحت هستم.
البته راست هم میگوید ، زیرا در آن دنیای رحم مادر تلاش و کوشش غم و غصه ، شکست و ناکامی و تلاش برای معاش وجود ندارد ، میخورد و استراحت میکند.
به هر حال این جواب هم که اینجا گرم و راحت است صحیح نیست ، زیرا اولا - سوژه هنوز نمیداند گرمی و راحتی چیست ، و ثانیا - وقتی میتواند ادعای گرمی و راحتی بنماید که نخست دنیای خارج از رحم را دیده باشد و مدتی در اجتماع زندگی کرده و دوباره به رحم مادر برگشته و قضاوت کند یعنی دنیای خارج وداخل را مقایسه کرده و بگوید اینجا گرم و راحت است در حالیکه هنوز ، دنیای خارج را ندیده و نتمیتواند مقایسه کند ، در نتیجه آنکه تمام جوابهای سوژه بر پایه تجربیات و افکار ذخیره شده در ضمیر ناخودآگاه میباشد.

و اما نظر استاد در مورد تناسخ

عده زیادی هستند که معتقدند ممکن است هر انسانی قبل از تولد ، انسان دیگری بوده است یا حیوان یا پرنده دیگری بوده است.من ولو به خاطر جنبه تفریحی هم بوده این پرسش را از سوژه های مختلف زیادی کرده ام برخی گفته اند من درخت بوده ام ، بعضی گفته اند من مرغ یا گربه بوده ام و برخی تغییر جنسیت داده و گفته اند من پسر یا دختر بوده ام.
با گسترش علم امروز چه طور میتوان داخل شدن روحی را دربدن فرد دیگر قبول کرد، از نظر علمی میتوان گفت عناصری که دربدن انسان وجود دارد دربدن درخت و سنگ و سایر حیوانات نیز وجود دارد ، مرغی میمیرد و درختی از کود آن تغذیه میکند و ما از میوه آن درخت میخوریم در واقع میشود گفت ما مرغ مرده خورده ایم.

و همچنین روانشناسان دیگری هم با نظر ایشان (در مورد تناسخ و هیپنوتیزم) موافق هستند مانند آقای سالم جعفری که هم روانشناس هستند و هم دکترای متافیزیک دارند.

يادتان باشد كه مباحث عنوان شده در قران دوپهلو هستند و حتي بعضي از معتقدين به اسلام هم به تناسخ اعتقاد دارند.

مباحث عنوان شده در قرآن به هیچ عنوان دو پهلو نیستند  اگر فق به ترجمه قران اکتفا نکنید و فقط کمی در آن تفکر کنید تقریبا می توانید منظور آنرا بفهمید اما برای معنی و مفهوم کامل آن میتوانید به تفسیر های معتبر مراجعه کنید.
در ضمن کسانی که به تناسخ اعتقاد دارند را نمی توان مسلمان دانست ( احادیث و آیه هایی که ذکر شد) و همچنین معاد یکی از اصول دین اسلام است و کسی که به اصول دین اعتقاد ندارد چگونه میتواند مسلمان باشد؟

. نكته ديگر: شما ابتدا افريده شديد و سپس مرديد و مجددا به زمين بازگشت كرديد و سپس خواهيد مرد و به سوي او بازگردانده مي شويد . ايات ( بقره / 26 . طه / 57 . بقره /57 . روم / 39 -- يونس / 34 - مريم 15 و 34 - حج / 65 - نوح / 66 ) حالا قضاوت باشماست
همان طور که گفتم شما فقط به ترجمه آیات اکتفا کردید حال تفاسیر این آیات را برای شما میگذارم:
سوره مبارکه بقره آیه 28:
معنی: چگونه خدا را منكريد با آنكه مردگانى بوديد و شما را زنده كرد باز شما را مى ميراند [و] باز زنده مى‏كند [و] آنگاه به سوى او بازگردانده مى‏شويد
گزیده تفسیر: آيه فوق ، از جمله آيات متعددى است كه عقيده به تناسخ را صريحا نفى ، مى كند، زيرا عقيده مندان به تناسخ چنين مى پندارند كه انسان بعد از مرگ بار ديگر به همين زندگى باز مى گردد منتها روح او در جسم ديگر ( و نطفه ديگر) حلول كرده و زندگى مجددى را در همين دنيا آغاز مى كند و اين مساءله ممكن است بارها تكرار شود، اين زندگى تكرارى در اين جهان را تناسخ يا عود ارواح مى نامند.
آيه فوق صريحا مى گويد: بعد از مرگ ، يك حيات بيش نيست و طبعا اين حيات همان زندگى در رستاخيز و قيامت است ، و به تعبير ديگر آيه مى گويد: شما مجموعا دو حيات و مرگ داشته و داريد، نخست مرده بوديد (در عالم موجودات بى جان قرار داشتيد) خداوند شما را زنده كرد، سپس مى ميراند و بار ديگر زنده مى كند، اگر تناسخ صحيح بود، تعداد حيات و مرگ انسان بيش از دو حيات و مرگ بود.(تفسیر نمونه)

سوره مبارکه طه آیه 57:
معنی: گفت اى موسى آمده‏اى تا با سحر خود ما را از سرزمينمان بيرون كنى
معنی که هیچ ربطی به این مسئله ندارد تفسیر هم همینطور

سوره مبارکه بقره ایه 57:
معنی:  بر شما ابر را سايه‏گستر كرديم و بر شما گزانگبين و بلدرچين فرو فرستاديم [و گفتيم] از خوراكيهاى پاكيزه‏اى كه به شما روزى داده‏ايم بخوريد و[لى آنان] بر ما ستم نكردند بلكه بر خويشتن ستم روا مى‏داشتند

باز هم معنی و تفسیر هیچ ربطی به موضوع ندارد
سوره مبارکه روم آیه 39:
معنی: و آنچه [به قصد] ربا مى‏دهيد تا در اموال مردم سود و افزايش بردارد نزد خدا فزونى نمى‏گيرد و[لى] آنچه را از زكات در حالى كه خشنودى خدا را خواستاريد داديد پس آنان همان فزونى‏يافتگانند [و مضاعف مى‏شود

در مورد این آیه هم همینطور

سوره مبارکه یونس آیه 34:
معنی: بگو آيا از شريكان شما كسى هست كه آفرينش را آغاز كند و سپس آن را برگرداند بگو خداست كه آفرينش را آغاز مى‏كند و باز آن را برمى‏گرداند پس چگونه [از حق] بازگردانيده مى‏شويد (۳۴)

خلاصه تفسیر: در این آیه حجتی دیگر را به رسول خود تلقین نموده و می فرماید: آن کسی که مبدأ هرموجودیست معاد و بازگشت آن موجود نیز بسوی اوست و همو استحقاق آن رادارد که مورد پرستش واقع شود تا انسان در روز معاد و لقاء او از عذابش ایمن گشته و به ثواب جزیلش نائل گردد. چون مشرکان اعتقادی به معاد نداشته اند، لذا خداوند به پیامبرش فرمان داده که خودش پاسخ این سئوال را داده و بگوید خدای واحد است که خلق را ایجادنموده و دوباره بسوی خود باز می گرداند و مسأله ایجاد و اعاده مطلبی است که قبلا در طی آیات گوناگون آن را اثبات نموده و احتجاجات متفاوتی برای آن آورده بود و اصولا معاد غایت و نهایت خلق است و از آنجا که هر فعلی می بایست غایتی داشته باشد و گرنه لغو و گزاف است ، اگر معاد نبود لازم می آمدکه خلقت عالم لغو وبیهوده باشد و از آنجا که خدا عادل و حکیم است ، لذا عمل گزاف و ظلم از او صادر نمی شود و چون این مطالب قبلا احتجاج شده بود لذادراینجا ثابت بودن معاد را امری مسلم دانسته است و در آخر می فرماید: پس چرااز حق رویگردان می شوید؟(تفسیر المیزان)

سوره مبارکه مریم آیه 15:
معنی: و سلام و ایمنی ( از هر ترس و عذاب ) بر او باد روزی که زاده شد ، و روزی که می میرد و روزی که زنده برانگیخته می شود.
خوب کاملا مشخص است انسان روزی به دنیا می آید روزی می میرد و منظور از روزی که زنده برانگیخته می شود روز قیامت است و ربطی به تناسخ ندارد
خلاصه تفسیر: (سلام ) یعنی امن و خالی بودن از هرچه مایه ترس و کراهت است و اینکه سلام را نکره آورده برای دلالت بر تعظیم آن است . می فرماید: در این سه موضع سلامی عظیم و فخیم بر او باد که این ایام هر یک ابتدای یکی از عوالم است ، یعنی روزی که متولد می شود، خداوند او را از هر مکروهی که باسعادت دنیویش ناسازگار باشد ایمن نموده و روزی که می میرد و زندگی برزخی راشروع می کند نیز او را قرین ایمنی و سلامت کرده و روزی که دوباره زنده می شود و به حقیقت حیات در عالم آخرت می رسد او را سالم و ایمن کرده تا هرگز دچار تعب واندوه نگردد. بعضی مفسران ، قید (حیا) را دال بر این دانسته اند که آن حضرت شهید از دنیامی رود، چون خدای متعال در باره شهداء فرموده (بل احیاء عند ربهم یرزقون )، (بلکه زنده اند و نزد پروردگارشان روزی می خورند). و اختلاف در تعبیر (ولد) و (یموت ) و (یبعث ) که اولی را به صیغه ماضی و دوتای دیگر را با صیغه مضارع آورده است برای دلالت بر این مطلب می باشد که سلام و امن در حال حیات دنیوی آن حضرت بر او فرستاده شده ، نه در عصر رسول خدا.(تفسیر المیزان)
آیه 34:
معنی: این است عیسی پسر مریم گفتار حقّی که در آن تردید می کنند!
باز هم این آیه هیچ ربطی به تناسخ ندارد

سوره مبارکه حج آیه 65:
معنی: آیا ندیدی که خداوند آنچه را در زمین است مسخّر شما کرد و ( نیز ) کشتیهایی را که به فرمان او بر صفحه اقیانوسها حرکت می کنند و آسمان [ کرات و سنگهای آسمانی ] را نگه می دارد ، تا جز بفرمان او ، بر زمین فرو نیفتند؟ خداوند نسبت به مردم رحیم و مهربان است!
دیگر خسته شدم ، باز هم هیچ ربطی ندارد!

سوره مبارکه نوح آیه 66:
جالب است بدانید که سوره نوح 28 آیه بیشتر ندارد!!!

قضاوت در این باره که چرا آقای آرام از آیه های نامربوط استفاده کرده با شما خواننده گرامی می باشد.

اما در كل اعتقاد داشتن به تناسخ يا نداشتن نمي تواند تاثير زيادي در زندگيمان بگذارد .
تاثیر زیادی در زندگی ما نمی گذارد؟
یادتان باشد که همه ما مسلمان هستیم اعتقاد داشتن به تناسخ  ایمان ما را به قرآن و پیامبران و امامان نابود میکند این هیچ تاثیری نیست؟
اگر بوداییان به تناسخ اعتقاد دارند و دلایل منطقی بر رد تناسخ را نیز قبول ندارند می توانیم به حساب تعصب بر دینشان بگذاریم،
اما ما مسلمانان چه طور؟
به نظرم در این مورد باید کمی از بوداییان یاد بگیریم و اندک تعصبی بر دینمان داشته باشیم( با این همه دلایل منطقی رد تناسخ و حتی رد تناسخ توسط دینمان باز آنرا قبول داریم!!!)
Mehrdadgmasters
کاربر پیشرفته

پستتوسط aram » يکشنبه خرداد ماه 12, 1392 08:46

همانند همیشه درود بر شما

دوست عزیز

عضويت  / ورود
  مقاله شما عینا اورده شد.
احتمالا خیلی در نتیجه گیری عجله کرده اید
انچیزی که شما ان را رد کرده اید ما هم قبلا رد کرده ایم احتمالا ادامه مطالب را نخوانده اید.
در مورد حدیث امام رضا ؛ این حدیث را اول کتاب کارما اوره ایم البته در سال 1380 و  مقاله ای کمی هم تند تر از این را برای رد تناسخ در مقدمه کتاب کارما اورده ایم.
در مورد ایه هایی هم که اورده شده است همانطور که گفته شده است به نقل از کتاب شاسوسا می باشد و اگر درس یا نا درست یا بجا می باشد باید از نویسنده ان کتاب خواست که نوشته اش را تصحیح کند ولی در فرصتی مناسب من انها را بررسی می کنم اگر نا مربوط  یا غلط باشند تصحیح خواهم کرد.
تجربه اتفاقی است که افتاده است و مجددا هم می افتد .  مبحث تناسخ چند سال است که در تالار بسته شده است بسته شده است و انها را شما مجددا اورده اید در مورد تجربه صحبت شده است . در مورد تجربه هیپنوتیزمی . حال دوست دارم شما که محقق هستید و می خواهید اصل واقعیت را پیدا کنید برای ما و دیگر خوانندگان بیاورید که این تجربه هیپنوتیزمی که افراد ادعا می کنند که زندگی قبلی دارند چیست . امیدوار که نخواهید مطالب خودمان را در این مورد استفاده کنید و خودتان در این زمینه تحقیق کنید. منظور من از تحقیق این نیست که نوشته کسی دیگری را اینجا بیاورید یا نظر کس دیگر رابیاورید بلکه این است که خودتان تجربه کنید وببینید که چرا افراد به گذشته برمی گردند و با زبانی دیگر صحبت می کنند و ادعا می کنند فرد دیگری هستند.
ممنون می شوم پاسخ این را تجربه کنید و برای کسانی که مشکل در قبول یا رد تناسخ دارند بیاورید
این مبحث به زودی بسته خواهد شد!!!!!!!
عضويت / ورود
-
عضويت / ورود
-
عضويت / ورود

aram
استاد آرام - مدیر سایت

پستتوسط Mehrdadgmasters » دوشنبه خرداد ماه 13, 1392 22:01

aram نوشته است:همانند همیشه درود بر شما

دوست عزیز

عضويت  / ورود
  مقاله شما عینا اورده شد.
احتمالا خیلی در نتیجه گیری عجله کرده اید
انچیزی که شما ان را رد کرده اید ما هم قبلا رد کرده ایم احتمالا ادامه مطالب را نخوانده اید.
در مورد حدیث امام رضا ؛ این حدیث را اول کتاب کارما اوره ایم البته در سال 1380 و  مقاله ای کمی هم تند تر از این را برای رد تناسخ در مقدمه کتاب کارما اورده ایم.
در مورد ایه هایی هم که اورده شده است همانطور که گفته شده است به نقل از کتاب شاسوسا می باشد و اگر درس یا نا درست یا بجا می باشد باید از نویسنده ان کتاب خواست که نوشته اش را تصحیح کند ولی در فرصتی مناسب من انها را بررسی می کنم اگر نا مربوط  یا غلط باشند تصحیح خواهم کرد.
تجربه اتفاقی است که افتاده است و مجددا هم می افتد .  مبحث تناسخ چند سال است که در تالار بسته شده است بسته شده است و انها را شما مجددا اورده اید در مورد تجربه صحبت شده است . در مورد تجربه هیپنوتیزمی . حال دوست دارم شما که محقق هستید و می خواهید اصل واقعیت را پیدا کنید برای ما و دیگر خوانندگان بیاورید که این تجربه هیپنوتیزمی که افراد ادعا می کنند که زندگی قبلی دارند چیست . امیدوار که نخواهید مطالب خودمان را در این مورد استفاده کنید و خودتان در این زمینه تحقیق کنید. منظور من از تحقیق این نیست که نوشته کسی دیگری را اینجا بیاورید یا نظر کس دیگر رابیاورید بلکه این است که خودتان تجربه کنید وببینید که چرا افراد به گذشته برمی گردند و با زبانی دیگر صحبت می کنند و ادعا می کنند فرد دیگری هستند.
ممنون می شوم پاسخ این را تجربه کنید و برای کسانی که مشکل در قبول یا رد تناسخ دارند بیاورید
این مبحث به زودی بسته خواهد شد!!!!!!!

سلام و درود
تا اونجایی که بنده میدونم با خود هیپنوتیزم نمیتوان سیر قهقرایی را تجربه کرد پس منظورتان از اینکه خودم تجربه کنم چیست؟
Mehrdadgmasters
کاربر پیشرفته

پستتوسط milad235 » سه شنبه خرداد ماه 13, 1392 02:09

سلام مهرداد

فک کنم استاد منظورشون این هس که در حالت هیپنوتیزم قرار بگیرین و به گذشته برگردین

و بگی  علت اینکه آدما میتونن توی هیپنوتیزم به زندگی های گذشته برگردن و حتی به زبان های دیگه صحبت کنن چی هست!
milad235
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: يکشنبه مهر ماه 9, 1390 01:00

پستتوسط aram » يکشنبه خرداد ماه 19, 1392 08:58

درود بر شما  
دوست عزیز

عضويت  / ورود
در خود هیپنوتیزمی هم احتمال برگشت وجود دارد ولی کمی سخت است. البته منظور من این نیست که خودتان به گذشته برگردید . منظور من این است که این را در خودتان یا دیگران تجربه کنید و علت اینکه افراد ادعا می کنند در گذشته زندگی می کردند را پیدا کنید و برای ما در این پست قرار دهید.
این یک اتفاق است ما می خواهیم این اتفاق را مورد بررسی قرار دهیم نه اعتقادات را . چون تالار به مباحث اعتقادی نمی پردازد بیشتر به مباحث علمی و تجربی می پردازیم.
ممنون از همراهی و همکاری شما
عضويت / ورود
-
عضويت / ورود
-
عضويت / ورود

aram
استاد آرام - مدیر سایت

پستتوسط ATREKHDA » شنبه تير ماه 26, 1395 21:01

aram نوشته است:درود بر شما  
دوست عزیز

عضويت  / ورود
در خود هیپنوتیزمی هم احتمال برگشت وجود دارد ولی کمی سخت است. البته منظور من این نیست که خودتان به گذشته برگردید . منظور من این است که این را در خودتان یا دیگران تجربه کنید و علت اینکه افراد ادعا می کنند در گذشته زندگی می کردند را پیدا کنید و برای ما در این پست قرار دهید.
این یک اتفاق است ما می خواهیم این اتفاق را مورد بررسی قرار دهیم نه اعتقادات را . چون تالار به مباحث اعتقادی نمی پردازد بیشتر به مباحث علمی و تجربی می پردازیم.

خخخخخ اولا خوب ضایت کرد دوما شما که میگی اون ایات تو کتاب یکی دیگس خوب باهوش اون وقتی تو میگی این جملاتو خوب طرفدارات باور میکنن توجه نمیکنن تو کتاب یکی دیگس جالبه هی میگی من به تناسخ اعتقاد ندارم ولی خیلی ریز تو حرفات میخوای القا کنی که واقعیته مثلا میگی اگع راس میگی برو هیپنوتیزم کن تاخودت تجربه کنی بعدشم تناسخ یه اعتقاده نه مبحث علمی باکدوم علم میخوای ثابتش  کنی
برای مشاهده تصاویر ابتدا باید عضو شوید
عضويت  / ورود

ATREKHDA
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: شنبه تير ماه 26, 1395 20:26

پستتوسط sasha » جمعه تير ماه 31, 1395 00:53

aram نوشته است:درود بر شما  
دوست عزیز

عضويت  / ورود

درود بر شما استاد آرام:
بسیار واضح  و روشن توضیح دادید راهنمایی شما بسیار کاربردی خواهد بود
بسیار ممنونم
sasha
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: چهارشنبه فروردين ماه 5, 1393 01:16

پستتوسط ali54 » دوشنبه فروردين ماه 28, 1396 09:28

ممنونم از جناب دکتر آرام ، مطالبتان در مورد زندگی های متوالی  بسیار منطقی  و عاقلانه بود
ali54
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: يکشنبه فروردين ماه 6, 1396 12:54

بازگشت به تناسخ و زندگی گذشته

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان