چشم سوم/فعال سازی و خطرات آن

انرژی درمانی ، ریکی ، پرانا ، چاکراها ، مریدین ، هاله ،

مديران انجمن: amirhvr, mehdiaali, sanias

چشم سوم/فعال سازی و خطرات آن

پستتوسط pesare_aseman » جمعه تير ماه 25, 1389 22:53

سلام دوستان

این تاپیک رو ایجاد کردم تا در اینجا به بحث و تبادل نظر پیرامون چشم سوم و همچنین روش های فعال سازی آن و خطرات احتمالی که ممکنه

داشته باشه بپردازیم .

کلیه مطالب ارائه شده در این قسمت فقط جنبه نظری داشته و انجام تمرینات باید حتما باید زیر نظر استاد انجام بشه . بنده هیچ گونه مسئولیتی

رو در نتیجه انجام تمرینات نمیپذیرم و همونطور که گفتم باید زیر نظر استاد تمرینات رو انجام داد .
pesare_aseman
کاربر متوسط
 
پست ها : 24
تاريخ عضويت: جمعه تير ماه 10, 1389 00:00
محل سکونت: shiraz
تشکر کرده: 4 بار
تشکر شده: 3 بار
امتياز: 0

پستتوسط pesare_aseman » شنبه تير ماه 26, 1389 14:33

تاریخچه چشم سوم

امروزه در اکثر ادیان ، مذاهب ، فرهنگ‌ها و اقوام بر اهمیت چاکرای آجنا تأکید می‎شود و این اهمیت به دوران ماقبل تاریخ برمی‎گردد . در آن زمان آجنا نقش یک حس گر روحی و معنوی را داشته است . گفته می‎شود که چشم سوم در انسان‌های اولیه کارایی داشته است . امروزه در انسان‌های قرن جدید نیزشواهدی از عملکرد چشم سوم وجود دارد .
                        
در انسان‌های قدیم ، چشم سوم به ‌طور طبیعی فعال بوده و از آن بهره می‌گرفتند . به عبارت دیگر آجنا در آنها یک ارگان ماورائی فعال بوده که به ‌طور روزمره از آن استفاده می‌شده است. این در حالی است که در انسان مدرن هزاره‌ی سوم ، آجنا به ‌طور معمول یک ارگان غیر فعال و خاموش است ، و فعال کردن آن مستلزم شناخت و تمرین می‌باشد.
                        
بنا بر نظر برخی از متا فیزیسین‌ها ، بارزترین نمونه توجه به چشم سوم را می‎توان در بین هندوان مشاهده کرد . آنها حداقل یک بار در روز آداب مذهبی را انجام می‎دهند ، که قرار دادن یک نقطه از پودر رنگی روی پیشانی ( چشم سوم ) نیز بخشی از آن می‎باشد ، این عمل باعث تحریک و فعال شدن چشم سوم می‎شود . در زنان هندی این علامت بر روی پیشانی نشانه ازدواج می‎باشد و وجه تمایز بین زنان و دختران در جامعه هند است .
                        
در کتابهای مذهب هندو مطالب زیادی درباره‌ی آجنا نوشته شده است . وقتی مسیحیان کاتولیک در برابر صلیب زانو می‎زنند ، با انگشتان خود علامت صلیب را بر روی سینه ترسیم می‎کنند که رأس این صلیب همیشه ، پیشانی ( چشم سوم ) است . بودائیان احترام خود را نسبت به چاکرای آجنا با قرار دادن یک قطعه جواهر یا زیور گرانبها در مرکز پیشانی مجسمه بودا نشان می‎دهند .
                        
آرایش پیچیده‎ی سربندی که سرخپوستان استفاده می‎کنند از پرهای رنگارنگی تشکیل شده ، که به نواری تزیین شده وصل می‎باشند . آرایش این سربند در اطراف مرکز پیشانی حالت قرینه دارد . افرادی که دارای توانایی‌های روحی بیشتری هستند ، سربندهای بزرگ‌تر با آرایش پرزرق و برق‎تر استفاده می‎کنند .

سربند مصریان قدیم در محل پیشانی دارای شکل یک افعی با سری افراشته است . در فرهنگ مصریان ، افعی یک سنبل معنوی است و حضور آن در محل آجنا بر اهمیت این نقطه تأکید می‎کند . سربندی که برخی از سربازان در زمان جنگ به پیشانی می‎بندند نیز جای تأمل دارد .
                        
مسلمانان در نمازهای روزانه‌خود به ازای هر رکعت نماز دو بار سجده می‎کنند و در هنگام سجده ، پیشانی را بر مهر می‌گذارند و ذکر می‌‌گویند . علاوه بر این در اسلام از سجده ( گذاشتن پیشانی بر مهر ) به عنوان نزدیک‌ترین حالت انسان به خداوند یاد شده است . هم‌چنین از سجده در این دین الهی به کرات به عنوان صفت مؤمنان یاد شده است . در احوال بزرگان و پیشوایان دین اسلام آمده است که ساعت‌های طولانی را به سجده سپری می‎کردند !
                        
سجده دارای فواید عدیده‌فیزیکی و ماورائی است که ما از آن بی‌خبر و غافل هستیم ولی بر اساس شواهد و قرائن موجود به نظر می‌رسد که یکی از این فواید تحریک آجنا باشد . اگر این گونه باشد ، یک مسلمان حداقل 34 مرتبه در روز ، چشم سوم را تحریک می‌نماید .

انطباق محل سجده ( پیشانی ) با مکان چشم سوم ( پیشانی ) ، ارتباط هر دو با مسائل ماورائی و معنوی ، بیان « ذکر » در سجده و بیان « مانترا » برای تحریک آجنا ، فشار فیزیکی بر پیشانی به هنگام سجده و اثرات ماساژ و فشار بر پیشانی برای تحریک چشم سوم ، سجده بر مهر از جنس خاک و استفاده از خاک ، به عنوان منبع انرژی برای تحریک آجنا ، گذاردن کافور بر پیشانی مرده و استفاده از کافور برای تحریک چشم سوم در متافیزیک و... همه نشان از ارتباط این دو مقوله ( سجده و چشم سوم ) با یکدیگر دارد .


منبع : فروم ارواح

خدایا تو آنچنانی که ما می خواهیم ما را آنچنان کن که خود میخواهی
pesare_aseman
کاربر متوسط
 
پست ها : 24
تاريخ عضويت: جمعه تير ماه 10, 1389 00:00
محل سکونت: shiraz
تشکر کرده: 4 بار
تشکر شده: 3 بار
امتياز: 0

پستتوسط safa » چهارشنبه مرداد ماه 13, 1389 17:25

با سلام
مركزچشم سوم در وسط پيشاني است يا بين ابروها؟
safa
 
پست ها : 1
تاريخ عضويت: پنج شنبه فروردين ماه 25, 1389 00:00
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 0

پستتوسط pesare_aseman » چهارشنبه مرداد ماه 13, 1389 19:29

دقیقا بین هر دو موردی که گفتید . کمی پایین تر از وسط پیشانی و بالاتر از وسط ابرو ها . به گونه ای که محور پایینی آجنا موازی با بالای خط فرضی ابروها قرار میگیرد.
خدایا تو آنچنانی که ما می خواهیم ما را آنچنان کن که خود میخواهی
pesare_aseman
کاربر متوسط
 
پست ها : 24
تاريخ عضويت: جمعه تير ماه 10, 1389 00:00
محل سکونت: shiraz
تشکر کرده: 4 بار
تشکر شده: 3 بار
امتياز: 0

پستتوسط mehracc » دوشنبه مرداد ماه 18, 1389 05:23

با سلام

تيتر پست ادمي را به اين سمت مي كشاند كه نحوه فعال سازي و استفاده ان چگونه است ؟

ولي در پست به مكان و نحوه تحت تاثير قرار گرفتن ان اشاره شده است و نه فعال سازي ان .شادباشيد و پيروز
mehracc
کاربر جدید
کاربر جدید
 
پست ها : 2
تاريخ عضويت: دوشنبه مرداد ماه 17, 1389 00:00
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 0

پستتوسط bryan » شنبه شهريور ماه 12, 1389 02:50

آجنا در لغت به معنای فرمان و مرکز فرمان است. آجنا چاکرا به شکل دایره ای با دو گلبرگ در دو طرف آن توصیف می شود بر روی این گلبرگ ها حروف سانسکریت ( هام ) و ( کشام ) نقش بسته است ،


این دو گلبرگ به نیرو های مثبت و منفی پرانا که در این مرکز به هم اتصال می یابند و همچنین به خورشید و ماه

اشاره دارند. این دو گلبرگ نشانه نفس و روح هستند : به عبارتی ذهن استدلالی و ذهن الهامی. گاه آجنا چاکرا را دری قلمداد می کنند که به قلمرو آگاهی براین و آگاهی عمقی باز می شود. در اینجاست که انسان با چشم دل می بیند ، در بسیاری از سنتهای عرفانی ، گشایش این چاکرا مربوط به بیداری معنوی است. در حین مراقبه نیز از این چاکرا برای تمرکز استفاده می شود. در مراقبه عمیق چشم روحانی یا چشم واحد در قسمت مرکزی پیشانی قابل مشاهده خواهد بود. این چشم عالم بر همه چیز در متون مقدس مختلف با نام های چشم سوم ، چشم درون ، چشم شیوا ، چشم شهود ، ستاره شرق نامیده می شود.

بیماریهای مربوط به چاکرای چشم سوم :
ناراحتی های اعصاب از قبیل رعشه ، فلج صورت ، ناراحتی های چشم از جمله آب مروارید ، التهاب چشم ، چشم قرنیه مزمن ، جوشهای پلک ، سرگیجه ، ناراحتی های گوش و بینی مثل : کری ، گوش درد ، از دست دادن حس بویایی ، خون ریزی بینی ، تشنج کودکان ، بیهوشی جن زدگی ، صرع ناراحتی های ذهنی از جمله : مالیخولیا ، وهم بینی ، هذیان گویی ، وسواس ، ضعف اعصاب.
تغذیه رنگی :
انگور یاقوتی ، کلم بروکلی ، بادنجان ، آلوچه.
با ریکی ( انرژی حیاتی کیهانی ) می توان تمامی چاکرا ها را بحالت تعادل در آورد.
bryan
کاربر متوسط
 
پست ها : 34
تاريخ عضويت: سه شنبه شهريور ماه 8, 1389 00:00
محل سکونت: شیراز
تشکر کرده: 9 بار
تشکر شده: 7 بار
امتياز: 0


بازگشت به آموزش انرژی درمانی مقدماتی و رويابيني

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

cron