تجسم خلاق، استاد آرام - Content


اطلاعات مفيد تجسم خلاق


جستجو در سایت تجسم خلاق


جستجو در وب
جستجوی سايت

سابقه و آمار بازدید تجسم خلاق

محبوبیت در گوگل

با زدن دکمه 1 ما را در گوگل محبوب کنید
چاقي چيست؟
ارتباطي كه بين جسم وذهن وجود دارد بعضي مواقع آنقدر زياد است كه آنها را برخي يكي مي‌دانند. تاثير اين دو بر همديگر بسيار زياد است. بر همين اساس جسم و ظاهر ما، از نوع و نگرش ذهني ما تبعيت مي‌كند و شكل مي‌گيرد. در طول تاريخ و نقاشي هاي بر جاي مانده متوجه شده‌اند كه شكل ظاهري افراد تغيير كرده است و اين بر مي‌گردد به تغييري كه در باور آدمي ايجاد شده است.
كساني كه لاغر هستند، مرتاض نيستند به خودشان سختي نمي‌دهند و كسانيكه چاق هستند هم هميشه در حال خوردن نيستند، پس چرا گروهي چاق و گروهي لاغر مي‌شوند.` `
سلوليت مشكلي است كه بسياري از افراد از آن رنج مي‌برند. سلوليت همانند يك مسموميت است. اختلالات ذهني، باورها، غدد، هورمونها همه مي‌توانند در ايجاد يا برطرف شدن سلوليت نقش داشته باشند. سلوليت و رشد سلولها ممكن است به دليل ورزش نكردن، بويژه تغذيه نادرست يا تنش عصبي تشديد شود. بنابراين سلوليت در اين موارد بيماري نيست، بلكه نوعي نگهداري مسموميت خوني است و ناشي از شرايط زندگي، عدم بهداشت ذهني، بويژه كسانيكه تكنيك هاي تنش زدايي، ريلكسيشن، مدي‌تيشن و آرامش را ناديده مي‌گيرند.
به همين دليل گاهي اوقات تنها به وسيله آرامش روان- تني و روشهاي تنفس صحيح بازگشت به وزن طبيعي و متعادل امكان پذير مي‌باشد.
- تنش‌هاي عصبي، تشويش فكر موجب سرعت بالاي رشد سلولهادر بعضي از بافتها مي‌گردد و سلوليت ايجادمي‌كند. اين مسئله بيماري يا آسيبي را به جسم وارد نمي‌كند. فقط رد برخي نواحي بدن اتفاق مي‌افتد و از شكل ظاهري خارج مي‌گردد و موجب چاقي كلي يا موضعي مي‌گردد.
- سلوليت مي‌تواند با سدعت زياد رشد كند. سوگواري يا غم و اندوهي كه تحمل آن دشوار باشد. سانحه‌اي ناگوار، قطع رابطه با نزديكان و دوستان، خيانت بر ملا شده در هنگام اعتماد و اطمينان كامل و موارد مشابه مي‌توانند در عرض چند روز موجب سلوليت و افزايش بسيار وزن شوند و موجب مي‌شوند كه سلوليت در يك نقطه متمركز شود. ديده شده است كه نگراني مي‌تواند در طي يك شبانه روز وزن فردي را حتي 5/1 كيلو‌گرم افزايش دهد. فقط به دنبال نگراني يا خبر بد.
هر ناراحتي و نگراني با شكسته شدن سد تنظيم هيپوتالاموس روي پايانه‌هاي عصبي بافت پيوندي تاثير مي‌گذارد. درضمن افكار مملو از ناراحتي و استرس انقباضي را در توده‌ ماهيچه ما ايجاد مي‌كند كه سلوليت وضعي را تقويت مي‌كند. بنابراين با استفاده از تلقين و آرامش مي‌توان چاقي موضعي يا سلوليت موضعي را از بين برد.
هيچ مداواي جسماني يا رواني بدون استفاده از آرامش و تكنيك‌هاي ذهني وجود ندارد. داروها كاري به غير از تشديد مسموميت نمي‌كنند، درمانهايي مانند سونا، آب درماني و روشهاي بيروني كه روي سلوليت تاثير مي‌گذارند، اثرشان اگر همراه با آرامش، تلقين ذهني و تصوير ذهني باشد تقويت مي‌گردد. درآنجا هيچ كدام از روشهاي لاغري ار نقض يا بي‌اهميت نمي‌دانيم. البته خودتان كاملاً خواهيد دانست كه بعضي از روشهاي لاغري ممكن است اثرات تخريب كننده برروي بدن بگذارد. چنانچه متوجه شديد كه روشي به شما آسيب مي‌زند واز آن لذت نمي‌بريد، بايد دست از آن بكشيد. در كنار روشهاي لاغري كه مي‌دانيد، از اين تكنيك براي افزايش قدرت آنها استفاده كنيد. روشهاي تجسم خلاق مي‌توانند در رسيدن به هدفتان هر چه باشد تقويت بنمايد. بنابراين همانطور كه گفته شد نمي‌خواهيم هيچ كدام از اين روشها را رد كنيم بلكه مي‌خواهيم آنها را مؤثر كنيم و بيشتر از آنها استفاده كنيم.
روشهاي تلقيني مختلفي وجود دارد كه مي‌توان بر روي وزن تاثير گذاشت. بنا براين با استفاده از آنها استفاده كنيم.
روشهاي تلقيني مختلفي وجود دارد كه مي‌توان بر روي وزن بدن تاثير گذاشت. بنابراين با استفاده از تلقين مي‌توان به كاستن وزن اضافي كمك كرد. تلقين هايي كه در اين زمينه انجام مي‌دهيد عبارتند از:
من لاغر مي‌شوم، من با خوشحالي اضافه وزنم را از دست مي‌دهم، وزنم روز به روز كاسته مي‌شود. به وزن طبيعي‌ام بر مي‌گردم. وزن ثابتي كه براي خود در نظر گرفته‌ام فقط خواهد شد.روز به روز وزنم كاسته خواهد شد. روز به روز لاغرتر و لاغرتر خواهم شد. در تمام مدت استراحت لاغرتر مي‌شوم. در تمام مدت خواب لاغرتر مي‌شوم. من هر نفسي كه مي‌كشم لاغرتر و متناسب‌تر مي‌گردم. هر شب به خواب عميقي مي‌روم و لاغرتر مي‌گردم.
بهتر است نواري آماده كنيد و به آن گوش دهيد يا اينكه از نوارهايي كه آماده شده است در اين زمينه استفاده كنيد.
از اين تلقين‌ها مي‌توانيد براي كاهش اشتها استفاده كنيد.
كمتر غذا مي‌خورم و بيشتر لاغر مي‌شوم. ميلي به خوردن غذا ندارم. به غذا كه نگاه مي‌كنم احساس سيري مي‌كنم، هر روز اشتهايم كمتر و كمتر از قبل مي‌شود. هميشه احساس سيري مي‌كنم. همين كه شروع به غذا خوردن مي‌كنم سير مي‌شوم، اشتهايم هر روز كمتر و كمتر مي‌شود. حالم از غذاهايي كه چرب است و من را چاق مي‌كند بهم مي‌خورد.
مي‌توانيد پس از اينكه وارد حالت آلفا شديد يا اينكه به موقعيت تتا قرار گرفتيد اين تلقين‌ها را بر روي خود پياده كنيد. مي‌توانيد از تكنيك آلفا يا آدمك مغزي براي اين منظور استفاده كنيد. بعضي‌ها ترجيح مي‌دهند كه CDهايي كه در اين زمينه آماده شده است را تهيه كنند.
از اين تلقين‌ها براي زيباتر شدن اندامها و متناسب شدن مي‌توان استفاده نمود. اكنون ، لاغر و لاغرتر مي‌شوم و شادي و شعف سراسر وجودم را پر مي‌كند. احساس خوشحالي و رضايت خاطر بيشري مي‌كنم. اكنون احساس مي‌كنم كه زندگي دوباره‌اي پيدا كرده‌ام. احساس مي كنم شكمم كوچكتر و بدنم متناسب‌تر شده است. اندامم روز به روز لاغر‌تر و متناسب‌تر مي‌شود. خودم را هميشه زيبا و متناسب تجسم مي‌كنم و بدين گونه حس بسيار خوشايندي در من بوجود مي‌آيد.
همانگونه كه گفته شدن چاقي پديده‌اي است كه ارتباط مستقيم با غذا خوردن، باورهاي ما و استرس و نگراني‌هاي ما دارد و زماني كه نگراني و استرس زياد باشد، سلوليت در بدن بيشتر خواهد شد و چربي‌ها در نقاط خاصي از بدن تجمع مي‌كنند و علاوه بر اين زيبايي درچار اختلال مي‌شود. به مرور زمان موجب مي‌شود كه وزنمان بالا برود و اثر مستقيم بر روي اندامها و استخوانها گذاشته و علاوه بر افزايش كار سيستم اسكلتي بدن، كار و فعاليت اندامها را بيشتر مي‌كند و ممكن است اين عمل فرسودگي زود هنگام را در پي داشته باشد. از تلقين، تسم خلاق، تصوير سازي ذهني و تكنيك‌هاي آرامش براي معكوس كردن اين انرژي مي‌توان استفاده نمود.
از اين تلقين‌ها مي‌توان براي رهايي از شر سلوليت‌ها بدن استفاده كرد و بدن سالم و متناسبي را داشت.
من از شر سلوليت‌ها خلاص مي‌شوم، با آرامش.... و با هر بار تنفس عميق و آرام حس مي‌كنم عصلاتم منقبض و كشيده مي‌شوند. من آرام و ريلكس هستم.... و به آرامي سلوليت‌هايم از بين مي‌روند ... هر روز تعداد زيادي سلوليت در بدن من از بين مي‌روند. تصور كنيد سلوليت‌هاي بدنتان را مي‌شوئيد و تميز مي‌كنيد. تصور سلوليت‌هاي بدنتان، همانند چرك هستند و با شستن آنها،‌آنها از بين مي‌روند....
از اين تكنيك مي‌توان براي كاهش وزن، تنظيم هورمونهاي بدن استفاده نمود.
از اين تكنيك‌هاي تجسم خلاق مي‌توان براي اينكه دچاراختلال هورموني نشويد استفاده كنيد. هيپوتالاموس مستقيماً تحت تاثير تلقين قرار مي‌گيرد، ازاين خصوصيت‌اش براي تنظيم هورمون‌ها و غدد در بدن استفاده كنيد.
براي متناسب شدن، لاغر شدن، باريك كردن كمر يا زدودن موهاي زائد يا برعكس در آقايان جلوگيري از ريزش مو يا از بين ردن چين و چروك صورت استفاده نمود. موهاي بدن بسيار حساس هستند و آنها ظاهر ما را تشكيل مي‌دهند و هر گونه احساسي كه اشته باشيم در ظاهرمان نمايان مي‌گردد. بنابراين جزء نقاطي هستند كه ممكن است زودتر از بقيه اختلال يا ناراحتي در بدن را نشان ميدهد كه البته مسئله موها بيشتر در آقايان مطرح مي‌شود. زمانيكه شما بتوانيد خالق واقعيت بيروني خود باشيد، خالق واقعيت‌هاي دروني خود نيز خواهيد بود. اگر فكر شما بتواند بر پديده‌هاي بيروني تاثير گذارد. در مورد پديده‌هاي خودتان اثرش بسيار بيشتر خواهد بود. بنابراين با استفاده از تكنيك‌هاي تجسم خلاق مي‌توان مستقيم بر تمام واقعيت‌ها و مشكلات بدن تاثير گذاشت.
اگر بيشتر اوقات افكار و عقايد افسرده كننده را در ذهن خود بپرورانيد. اگر بر حسب عادت بدبين باشيد و نااميدي را به خود راه دهيد.كارماي اين افكار و اعمال بر روي جسمتان تاثير مي‌گذارد و موجب مي‌شود كه از حالت عادي خارج شود و بيماري يا مشكلات ديگري را نشان دهد. اگر به درونتان اهميت دهيد به بيرونتان هم اهميت داده‌ايد. اگر روزي چند ساعت جلوي آينه مي‌ايستيد و خودتان را مرتب مي‌كنيد، موهايتان را مرتب مي‌كنيد، خوب لازم است درونتان را مرتب كنيد اگر 10/1 وقتي كه براي بيرون مي‌گذاريد، براي درون بگذاريد. نتيجه بيشتر خواهد بود. همانگونه كه مواظب هستيد دست به چيزي نزني كه پوست دستت خراب شود، خوب مواظب باش كه پوسته روانت نيز آلوده نشود. با افكار، باورهاي محدود كننده و بيماري زا و خوراك‌هاي مسموم رواني و جسمي، درونت را آلوده نكن. لازم نيست از آناتومي بدن اطلاعات زياد داشته باشيد به احساساتتان توجه كنيد. حتماً دقت كرده‌ايدزمانيكه ناراحت هستيد يا دلشوره داريد در قسمت معده، زير ديافراگم احساس مورمور شدن يا حس ديگري ممكن است پيدا كنيد يا اينكه اصطلاحاً مي‌گويند من دلشوره دارم. بله اين احساسي‌ترين نقطه بدن است. در علوم هندي و چيني اين نقطه را محل قرار گرفتن چاكراي شبكه خورشيدي مي‌دانند، آنها معتقد هستند كه تمام بدن تحت كنترل چاكراها مي‌باشند و چاكراها تحت تاثير افكار قرار مي‌گيرند. از نظر فيزيولوژي اندامها تحت تاثير غدد و غدد تحت تاثير سيستم عصبي، و سيستم عصبي تحت تاثيرهيپوفيز، هيپوفيز تحت تاثير هيپوتالاموس، هيپوتالاموس تحت تاثير احساسات قرار مي‌گيرند و در نهايت احساسات و هيپوتالاموس تحت تاثير مغز متفكر و هوشيار در قسمت قشر مغز كورتكس قرار دارد. بين آناتومي و فيزيولوژي بدن ارتباط تنگاتنگ وجود دارد و تاثير بر يكي مستقيماً بر ديگري تاثير مي‌گذارد. يا تقويت چاكراها از طريق تمرينات پرانايي و يا انتقال انرژي در روش‌هاي انرژي درماني مي‌توان بر روي فيزيك و روان تاثير گذاشت.
هرگونه كه ما فكر مي‌كنيم. تاثيري خاص بر روي اندام‌هايمان مي‌گذارد. محققان به اين نتيجه رسيده‌اند كه ارتباط تنگاتنگي بين جسم و ذهن وجود دارد كه بعضي مواقع آن را جاي همديگر مي‌گيريم و جدا شدني نيستند. هر باوري كه داشته باشيم، حس خوشايند يا بدآيندي را در بدن ايجاد مي‌كند. پس هر بيماري يا اختلال كه در جسم وجود دارد، در پي فكر و باوري است كه در درون داريم. بيرون نماينگر و نماينده درون است. بيرون فقط تجلي افكار دروني هست.در يك تحقيقي كه بر روي 5000 نفر انجام شد تاثير افكار بر جسم را بطور مستقيم مورد ارزيابي قرار دادند. اين 5000 نفر دچار بيمار‌هاي غده و تومور شده بودند. سرطان بدن آنها را پر كرده بود. آنها رفتار‌هاي اجتماعي متفاوت، احساسات متفاوت، شغل‌هاي متعددي داشته اما در يك خصوصيت مشترك بودند. شما فكر مي‌كنيد خصوصيت مشترك آنها چه بوده است. آنها حدود 3 سال از يك موضوع يا يك نفر نفرت داشتند و آنها به دور اين نفرت تنيده بودند تا اينكه به غده و تومور تبديل شده بود. خوب، شما از چند نفر نفرت داريد و چه مدت است. تا ديده نشده به قسمت دعا كردن برويد. براي آنها دعا كنيد تا بتوانيم تاثيرات منفي كه بر روي شما گذاشته است را پاك كنيد. دعا كردن بيشتر بر روي شما تاثير مي‌گذارد نه بر روي ديگران!
منظور از بيان اين موضوع اين است كه بايد مواظب افكار و باورهاي خود باشيد. اگر مسئله‌اي داريد، كنكاش كنيد ببينيد در درونتان چه مي‌گذرد. اضافه وزن هم به دنبال افكار و احساسات درون ايجاد مي‌گردد. اضافه وزن نمايانگر نياز به حمايت است. اين افراد نياز به حمايت دارند. به همين دليل بزرگ مي‌شوند تا بتوانند از خودشان دفاع كنند شايد برايتان عجيب باشد ولي حقيقت دارد. آنها مي‌خواهند خود را در برابر اذيت و آزارهايي كه صورت مي‌گيرد، حمايت كنند. احساس ايمني خيلي سريع مي‌تواند تمام روشهاي لاغري را تقويت كند. بسياري از مادرها، مشكل بچه‌ها هر چه باشد، توي ذهنش غذا مي‌گذارند. اين افراد به كودكان زمانيكه بزرگ مي‌شوند به محض روبرو شدن با مشكلات به جلوي يخچال مي‌روند و مي‌گويند، نمي‌دانم چه مي‌خواهم، و بدين طريق هر گونه فشار و مشكلي كه براي آنها ايجاد مي‌شود، شروع به پر خوري و اضافه وزن مي‌كنند. اگر در برابر ديگران خشمگين باشيد احتمالاً چاق مي‌شويد، اگر دو برابر بخشايش مقاومت كنيد، چاق مي‌شويد. بنابراين خودتان را دوست بداريد، از اندامهايتان همانگونه كه هستند رضايت داشته باشيد و لذت ببريد، بدانيد عشق الهي، نظم الهي از شما در برابر تمام گرفتاري‌ها و مشكلات بيروني حمايت مي‌كند و ياد بگيريد كه خودتان و ديگران را ببخشيد. بخشايش ديگران وزن شما را كم مي‌كند.
البته لازم است تغييراتي هم در رژيم غذايي بدهيد. اگر مي‌خواهيد هميشه متناسب، زيبا و از خودتان راضي باشيد.
خوب از خودتان راضي باشيد! اگر از خودتان راضي باشيد، شرايطي ايجاد مي‌شود كه وزن شما متعادل مي‌گردد تا رضايت از خودتان بيشتر شود و بالعكس اگر از خودتان راضي نباشيد، باز شرايطي ايجاد مي‌شود كه نارضايتي شما بيشتر شود يعني اضافه وزن پيدا كنيد.
اگر مي‌خواهيد روش مختلف لاغري بيشتر تاثير گذارد و روند چاقي دوباره معكوس نشود بايد روشهاي ذهني را بياموزيد.ش

چاقي چيست؟ چاقي چيست؟چاقي چيست؟چاقي چيست؟

در تاریخ : شنبه، 7 شهريور ماه، 1388
نویسنده :
(39675 مشاهده)

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
Content ©
کانال تلگرام مجموعه تجسم خلاق