تجسم خلاق، استاد آرام - Content


اطلاعات مفيد تجسم خلاق


جستجو در سایت تجسم خلاق


جستجو در وب
جستجوی سايت

سابقه و آمار بازدید تجسم خلاق

محبوبیت در گوگل

با زدن دکمه 1 ما را در گوگل محبوب کنید
خوشبختي
. زماني كه رفتاري را به سوژه بقبولانيم، او همانطور رفتار مي كند. مثلا اگر به او بگوئيم كه سرد است او شروع به لرزيدن مي‌كند، و اگر به او گفته شود كه ناشنواست رفتار افراد كر را نشان مي‌دهد. اين خصوصيت مغز انسان است آنچه را باور كند همان خواهد شد. عمل و احساس شما نه بر حسب شكل حقيقي اشياء يا اتفاقات مي‌باشد، بلكه ناشي از تصويري است كه از اين اشياء در ذهن خود داريد. ناشي از تفسيري است كه از اتفاقات مي‌كنيد. با تصويري كه از خودتان نسبت به محيط داريد و تفسيري كه ار اتفاقات مي‌كنيد و با حقيقي پنداشتن اين تصاوير همان رفتار و توانائيها برايتان به وجود مي‌آيد.
پس چرا خودمان را موفق تصور نكنيم تا توانائي انجام كارها در ما پديد آيد
. يكي از خصوصيات ذهن اين است كه نمي‌تواند بين تخيل و واقعيت تفاوت بگذارد. پس مي توانيد در ذهنتان خودتان را سالم، موفق،‌ و يا حتي پولدار تجسم كنيد تا توانائي جديد در شما به وجود آيد. تجسم خلاق كمك بزرگي است. نقشتان را در ذهنتان مجسم كنيد. پس از اينكه هدفتان را مشخص كرديد حالا خودتان را در حال انجام آن تصور كنيد. تصور كنيد فروشنده خوبي هستيد و مشتريان زيادي داريد. احساس كنيد و در ذهنتان ببينيد كه چگونه با مشتريان و مراجعه كنندگان صحبت مي‌كنيد و پاسخي كه به سؤالهاي آنها مي دهيد چيست و چگونه پاسخ مي‌دهيد. تمرين ذهني انجام دهيد. تمرين ذهني و تجسم خلاق مكانيزمي دارد كه مي‌تواند در رسيدن به هر هدفي ما را كمك مي كند، شما بخواهيد گلف بازي كنيد، بخواهيد پيانو بنوازيد، بخواهيدفوتبال بازي كنيد و ... از اين عصاي جادويي (تجسم خلاق) استفاده كنيد.
تجسم خلاق مكانيزم الهي دارد
. شما را موفق مي‌كند. اگر شما تا كنون موفق شده ايد بدين دليل است كه شما به صورت خودآگاه و يا نا خودآگاه از اين مكانيزم استفاده كرده‌ايد. بدون اين مكانيزم شما قادر نخواهيد بود حتي قندي را از روي ميز برداريد. پس به آن اعتماد كنيد و آنرا آگاهانه وارد زندگيتان كنيد. پس خودتان را عاقل تصور كنيد، سالم تصور كنيد. تصور كنيد بدون هيچ نقص و مشكلي هستيد. زيبا، شاد و موفق.در تحقيقي كه بر روي 45 بيمار كه به اختلالات عصبي مبتلا بودند و بستري شده بودند، تستهاي شخصيت گرفته شد. آنها در ابتدا در يك تست شخصيت معمولي شركت كردند سپس مجددا آزمايشي را انجام دادند و از آنها خواستند كه به جوابها با فرض اينكه از سلامت رواني كامل برخوردار بودندجواب دهند. 4/3 اين بيماران پاسخهاي مناسبي دادند و تغيير پاسخهاي بعضي ار انها بسيار چشمگير بود. يعني فقط 4/1 آنها فقط بيمار بودند و 4/3 از آنها با تصوير ذهني منفي كه از خودشان ساخته بودند بيمار شده بودند. تكان دهنده است يعني من، شما، 4/3 از بيماريها، مشكلات و گرفتاريهايي كه براي ما اتفاق مي افتد فقط به دليل تصوير ذهني منفي و باورهاي منفي مي‌باشد. 4/3 از مشكلات فقط به دليل اينكه به مشكلات فكر مي كنيم ايجاد مي‌شوند!
بنابراين اگر در ذهن خود را بدبخت، زبون، شكست خورده و بي‌اهميت ببينيم بايد خود را فورا از اين تصويرها رهايي بخشيم، سرهايمان را بالا بگيريم و اين تصوير بدلي را كنار بگذاريم
. خداوند نسبت به ما بسيار مهربان و دلسوز است. خداوند انسان را زنان و مرداني مي بيند كه كارهاي زيادي از عهده شان بر مي ايد. در نظر او ما قربانيان مفلوك دنياي هستي نيستيم. ما ارباب هنر هستيم. به همدردي نياز داريم خود به ديگران كمك مي‌كنيم و وجودمان مملو از عشق، محبت و ميل به خدمت است.
پس خودتان را موفق، سالم و پولدار تجسم كنيد
. تصوير واضح و روشني ايجاد كنيد. به جزئيات توجه كنيد، اگر اين تجربه به قدر كافي زنده باشد، دستگاه عصبي شما آنرا به عنوان يك تجربه واقعي قبول مي كند.روزي 30 دقيقه اين تمريثن را انجام هيد.در اين 30 دقيقه آنگونه كه دوست داريد باشيد. سالم، قوي، زيبا و كارآمد.تصور كنيد كه هم اكنون به آن رسيده ايد. نه اينكه فردا به دست خواهيد آورد يا اينكه كاش آنرا به دست مي آوردم. با ان دقيقا زندگي كنيد و از آن لذت ببريد.
تصوير ذهني در واقع ظرف وجودي ما است
. انچه در تصوير ذهني تجسم كنيم همان اتفاق خواهد افتاد. تصوير ذهني لياقت ما را مشخص مي كند. ما بيشتر از آن نمي توانيم داشته باشيم. اگر تصور مي كنيد كه در آمد محدودي داريد، خوب همين خواهد شد. اگر فكر كنيد كه خيلي وقت است سرما نخورده ايد و برايتان عجيب است خوب همين فردا سرما مي خوريد. اگر فكر مي كنيد كه به دنبال هر شادي ناراحتي وجود دارد خوب ناراحتي را خودتان ايجاد مي كنيد. تحقيقات نشان مي دهد كه 95% مردم تا حدي گرفتار عقده حقارت هستند و خودشان را كم مي بينند. هركسي كه روي زمين زندگي مي كند و خودش را كمتر از ديگران مي بيند زشت تر از بقيه مي دانند!
آيا
دكتر جان اشنيدلر خوشبختي را اينگونه تعريف مي كند
وقتي خوشحال هستيم بهتر فكر مي كنيم و نتيجه كارمان نيز بهتر مي شود، حالمان بهتر و احساس سلامتي بيشتر مي كنيم
95 % از ما نياز به جراحي پلاستيك داريم تا مورد پسند ديگران قرار گيريم. منشاء احساس حقارت ارتباطي با واقعيت ندارد ناشي از نتيجه گيري است كه از واقعيت مي كنيم، ناشي از تفسير اتفاقات است. پس خودتان را حقير، ضعيف و بدبخت تجسم نكنيد. ممكن است نسبت به ديگران پول كمتر، سلامت كمتر داشته باشد ولي اشخاص فقير بيمار نيستيد. شما هم چيزهايي داريد كه منحصر به فرد هستند. شما هم لياقت خوشبختي و موفقيت را داريد. بله شما لياقت خوشبختي را داريد. راستي به نظر شما خوشبختي يعني چه؟ : كيفيتي از ذهن كه انديشه از زمان لذت مي برد.اگر ما احساس خوشبختي داشته باشيم يا نه تفاوتي در زندگيمان ايجاد خواهد شد. نظر شما چيست؟ .
سي كك جيف دانشمند روسي مردم را در حال انديشيدن به افكار خوشايند و ناخوشايندمورد آزمايش قرار داد و متوجه شد كه هنگامي كه به افكار خوشايند فكر مي كنند قدرت شنوايي و بويايي بينايي، چشايي، بهتر مي شود
. قدرت بينايي انسان به مجرد اينكه به افكار خوشايند فكر مي كنيم يا مناظر زيبا را مجسم مي كنيم افزايش مي يابد. مارگارت كوريت به اين نتيجه رسيد كه انسان زماني كه به چيزهاي خوب فكر مي كند حافظه بهتري دارد. پس هنگامي كه خوشحال هستيم معده، كبد، قلب و تمامي اندامهاي داخلي بدن ما وظايفشان را بهتر انجام مي دهند. دل شاد مثل دارويي شفا بخش است. اما روحيه شكسته استخوان را مي خشكاند.
ضرب المثل قديمي آلماني وجود دارد كه مي گويد
: آدمهاي خوشبخت هرگز شرارت نمي كنند. كاملا صحيح است، خيلي از افراد مي گويند: بايد موفق باشم، پولدار باشم، سالم باشم تا احساس خوشبختي كنم اين افراد ظاهرا جاي اسب و گاري را اشتباه بستندبايد احساس خوشبختي كنند تا پولدار شوند، سالم شوند و موفق باشند. خوشبختي اكتسابي نيست، دنبال خوشبختي رفتن هم خودخواهي نيست. ممكن است بگويند با اين همه بيماري، فقر و تجاوز، من به دنبال خوشبختي باشم؟ اين خودخواهي است. اصلا اينگونه نيست.
ويليام جيمز مي گويد
خليفه عبدالرحمن مي گويد
: طرز تلقي بدبختي نه تنها دردناك، بلكه زشت و ناپسند است. از تروشرويي، ناله، دلتنگي حالا به هر دليلي كه باشد چيزي بدتر سراغ داريد؟: پنجاه سال است كه در سايه صلح و پيروزي حكومت مي كنم، مردم كشور مرا دوست دارند، دشمنان از هيبتم مي لرزند و دوستان احترامم مي گذارند. ثروت، قدرت و لذت در انتظار اشاره‌ام لحظه شماري مي كنند. با تمام وجود وقتي خوب حساب كردم ديدم كه در تمام مدت عمرم بيش از 14 روز خوشبختي خالصانه نصيبم نشده است.
شما چقدر خوشبختي را احساس كرده ايد و آنرا در آغوش گرفته ايد
.
بياييد خوشبختي را تمرين كنيم و منتظر آن نباشيم
. نگوئيد اگر امكانات داشته باشم خوشبخت مي شدم. مي خواهم بگويم شما احساس خوشبختي كنيد تا احساس لياقت آن در شما به وجود آيد.آن موقع شاهد خواهيد بود كه با كمترين تلاش هر آنچه را لازم باشد تا شما زا جهان لذت ببريد به سوي شما سرازير مي شود.
خمخوشبختي را از هم اكنون در درون خود بكاريد
. مغز نمي تواند بين تجربه واقعي و تخيل تفاوتي بگذارد. بنابراين در ذهنتان با استفاده از تكنيكهاي تجسم خلاق احساس خوسبختي را در خود ايجاد كنيد و از اين حس لذت ببريد.
سلامت فكري اين است كه در هر كاري و در هر چيزي به دنبال خوبي باشيد
. دنيا پر از حقايق جور وا جور است. هر انگونه كه شما بخوايد جهان را همانگونه خواهيد ديد. هر چيز به انتخاب و توجه ما بستگي دارد. خوشي به همان اندازه ناخوشي حقيقت زندگي است. شما كدام را انتخاب مي كنيد.
تصميم بگيريد كه آگاهانه شاد باشيد
. انتخاب آگاهانه انديشه خوشحالي، چيزي بيش از تسكين و آرامش است.در هر چيزي و هر جايي فقط اين سؤال را از خود بپرس: من چگونه مي توانم احساس شادي بيشتري كنم؟ شما آنچه را كه فكر مي كنيد به سمت خود مي كشيد. انتخاب اوليه با شماست كه به چيز خوب فكر كنيد يا چيز بد. به هر آنچه فكر كني همان را جذب خواهيد كرد. قدم اول انتخاب با شماست. در قدم دوم چيزي كه به سمت شما جذب مي شود در اختيار شما نيست. در اختيار شما احساس شماست، پس احساس و افكار را تغيير دهيد تا هستي خودش را با شما هماهنگ كند. بيائيد فلسفه بدي و زشتي را از فرهنگ لغت ذهنمان پاك كنيم.
خوشبختي را به صورت عادت درآوريد
. تصوير ذهني و عادتهاي انسان با هم در ارتباطند و باور و تصوير ذهني جديدي در خود ايجاد مي كنيم. تصوير ذهني جديد جاي عادات و باورهاي قديمي را مي گيرد و باور و تصوير ذهني جديد ايجاد خواهد شد.
تمام عادات از تصاوير ذهني ما گرفته شده اند
.90.درصد رفتار احساس و واكنشهاي ما عاداتي هستند كه اگر عادات جديدي را ايجاد كنيد رفتار، احساس و واكنشهاي متفاوتي را پديد آورده ايد.
تصميم اگاهانه بگيريد و بر روي آن فكر كنيد
. تصميم بگيريد كه آگاهانه ساز ديگري را بنوازيد تا صدايي متفاوت بشنويد.
عاداتتان را عوض كنيد
. تصميم بگيريد مدتي فقط 21 روز مثل افراد خوشبخت و موفق زندگي كنيد. ممكن است بگوئيد با اين همه درد و ناراحتي چگونه خودم را گول بزنم. شايد از شما بخواهم خودتان را گول بزنيد. به من اعتماد كنيد. به مكانيزم هدف جوي موفقيت درونتان اعتماد كنيد. به خداوند اعتماد كنيد بدانيد كه مكانيرم هدف جوي شما بدون نقص كار مي كند. خداوند شما را ضعيف و ناتوان خلق نكرده است.
عادت خوشبختي در خود ايجاد كنيد
. آگاهانه به مدت روز21 تصميم بگيريد با تمام گرفتاري هايي كه وجود دارد. خوشبخت باشيد. ما منتظر نقطه نظر شما در مورد اين تجربه هستيم. خوشبختي را تمرين كنيد.
سعي كنيد هرچه بيشتر خندان و سر حال باشيد
. به همه چيز و همه كس لبخند بزنيد. حتي چيزهاي به ظاهر بد.
نسب به ديگران بيشتر مهربان و رفتار دوستانه داشته باشيد
. مخصوصا نسبت به بدن خود مهربان باشيد و آن را دوست داشته باشيد.حتي با اشياء مهربان باشيد و با عشق ْنها را لمس كنيد.
از مردم كمتر انتقاد كنيد
. از تقصير هاي آنها بگذريد. از خودتان هم كمتر استفاده كنيد.
طوري رفتار كنيد كه انگار جز موفق شدن چاره اي ديگر نداريد
. خودتان را موفق تصور كنيد.بهترين چيزها را براي خودتان تصور كنيد.
منفي بافي را كنار بگذاريد
.
روزي
3 بار تمرين لبخند زدن كنيد.
با خونسردي و آرامش با قضايا روبرو شويد
.اگر نمي توانيد چيزي را عوض كنيد به راحتي از كنار آن عبور كنيد.
پس
21 روز همانند افراد موفق و خوشبخت زندگي كنيد. 21 روز قضاوت را كنار بگذاريد. آنوقت خواهيد ديد كه شما منحصر به فرد و خارق العاده هستيد. بله تجسم خلاق همانند معجزه زندگيتان را عوض خواهد كرد. من اين روش را به افراد زيادي در دوره هايم آموزش داده ام آنها توانستند، من هم توانستم پس شما هم مي توانيد. اعتماد كنيد. اعتماد كنيد. اعتماد كنيد.
قوانيني براي بهتر عمل كردن
.
نگران شويد، ولي پس از اينكه شروع به كار كرديد نگراني را كنار بگذاريد و فقط كارت را انجام دهيد
.
اگر مي خواهيد درس بخوانيد قبلش فكر كنيد كه آيا خوب است يا بد
. اگر مي خواهيد كاري انجام دهيد قبل از انجام آن جوانب كار را در نظر بگيريد. پس از اينكه آنرا انجام داديد نگراني را كنار بگذاريد.
نگران فردا نباشيد
. همه حواس خود را به حالا متمركز كنيد. مكانيزم خلاق موفقيت براي فردا كاري نمي تواند انجام دهد. در لحظه حال كارايي دارد پس به حال فكر كنيد. اگر مي خواهيد چيزي را ترك كنيد نگوئيد بايد يك عمر طول بكشد تا آنرا ترك كنيم .فقط كافي است بگوئيد: من امروز آنرا ترك مي كنم. مثلا كافي است بگوئيد من امروز سيگار نخواهم كشيد.
در آن واحد تنها به يك چيز بينديشيد
. ذهن انسان همانند ساعت شني مي باشد. اگر شن ها تصميم بگيرند كه همگي باهم پائين بيايند آن ساعت ديگر كار نخواهد كرد و اگر يكي يكي پائين بيايند همه شن‌ها به پائين مي افتند و ساعت كار خواهد كرد.
اگر تصميم بگيريد كه چند تا كار را با هم انجام دهيد مغزتان قفل مي كند و اگر يكي يكي آنها را انجام دهيد، انجام خواهند شد
. پس مهمترين كاري كه انجام مي دهيد همين كار است. بزرگ و كوچك ندارد. همين كاري كه در حال انجام شدنش هستيد فقط همين اهميت دارد و فقط به آن فكر كنيد.
نگراني را محدود به زمان قبل از انجام كار كنيد
تحقيقاتي كه بر روي هيپنوتيزم انجام داده اند بسيار شگفت انگيز است و اين شگفتي مغز ما را نشان مي دهد

خوشبختي خوشبختي خوشبختي خوشبختي خوشبختي خوشبختي

در تاریخ : يكشنبه، 8 شهريور ماه، 1388
نویسنده :
(8622 مشاهده)

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
Content ©
کانال تلگرام مجموعه تجسم خلاق