تجسم خلاق، استاد آرام - Content


اطلاعات مفيد تجسم خلاق


جستجو در سایت تجسم خلاق


جستجو در وب
جستجوی سايت

سابقه و آمار بازدید تجسم خلاق

محبوبیت در گوگل

با زدن دکمه 1 ما را در گوگل محبوب کنید
راهبر درون
در مورد ناخودآگاه به تفضيل صحبت کرديم. يونگ معتقد بود که ما داراي دو ناخودآگاه هستيم. ناخودآگاه فردي که از طريق آن پاسخ هايي را در مورد خود و گذشته مان داشته باشيم و از طريق تکنيک پاندول مي‌توانيم جوابهايي را از آن بگيريم. اما ناخودآگاه جمعي يا روح جمعي قسمتي از آگاهي کلي است که مي‌تواند در ما تجلي پيدا کند. براساس قوانين فيزيک کوانتوم همه از انرژي و سطوح مختلف آن پديد آمده‌اند و تنها تفاوت افراد در ميزان فرکانس و ارتعاش آنها مي باشد. بر اين اساس همه هستي با هم در ارتباط هستند با تحقيقاتي که زيست شناسان بر روي ميمونها انجام داده‌اند متوجه شدند که ميمونها از يک يادگيري عمومي و روح جمعي برخوردار هستند که حتي اگر فاصله اي فيزيکي بين آنها وجود داشته باشد آنها در مورد واکنش‌هايي که نشان مي‌دهند تشابهاتي وجود دارد. روش و تکنيک راهبر درون يکي از قديمي‌ترين روشهايي است که قبلاً استفاده مي‌شود براي اينکه با استادان معنوي و دروني ارتباط برقرار شود.
همه ما نوعي حس عميق حقيقت طلبي در خود داريم. نوعي نيروي راهنما و هدايت‌کننده که مي‌تواند ما را در ساعات و روزها و ماهها عمرمان با موفقيت ما را هدايت کند.
بسياري از ما طوري تربيت نشده ايم و آموزش نديده ايم که به چنين آگاهي شهودي درونيمان داشته باشيم و خانواده يا اجتماع سعي کرده است با تلقينات اگر چنانچه چنين حس هاي در ما وجود داشته آنها را مخفي کرده و از بين ببرد. به ما آموزش داده اند آنچه لازم است انجام دهيم و به درونمان توجه نکنيم. در نتيجه، ارتباط مان را با يک هستي درونيمان از دست مي‌دهيم. چنانچه وقتي را صرف کنيم مي‌توانيم دوباره اين حس را در درون پرورش دهيم و با راهنماي درونيمان و استاد درونيمان ارتباط برقرار کنيم و از کمک و مساعدت او در تمام زندگي استفاده نمائيم. لازم است دوباره آموزش ببينيم و به آن بخش از وجودمان توجه نشان دهيم که به راستي از همه چيز آگاه است.
تمرين منظم و برنامه ريزي شده مي تواند ما را مجدداً به خود واقعي و انرژي هاي دروني مان ارتباط دهد. پس با اين ديد و پشتکار لازم است شروع به کار کنيد. اما لازم نيست که همانند گذشته ساليان و سال وقت صرف اين ارتباط، شناخت و آگاهي کنيد.
راهبر درون جزء جداشدني از وجود ما مي باشد. ما بدليل مشغله و کارهاي زيادي که داشته‌ايم و داريم از نداهاي درونيمان دور شده‌ايم و به اين نداها توجه نکرده‌ايم. مي‌خواهم به اين نداها توجه کنيد و ببينيد که چگونه ما را راهنمايي مي‌کنند. خداوند براي ما فرشتگان و راهنماهاي بسياري را قرار داده است. در اين تکنيک و روش با استاد درون و راهنمايي درونيمان آشنا مي‌شويم.
من هميشه در دوره‌هايم به افراد گوشزد مي‌کنم که پشتکار داشته باشيد. تلاش کنيد. آرام و مطمئن قدم برداريد. مطمئن باشيد طبيعت، جهان و خداوند آنچه را که ما طلب کنيم به ما خواهد داد. همانگونه که گفته شد بخواهيد، به شما داده خواهد شد و حالا راهبر درونتان را صدا بزنيد، جوابتان را خواهد داد و شما را پاسخ مي‌گويد.
ما در درون خود مجهز به اطلاعاتي گسترده و وسيعي هستيم که اغلب از آن استفاده نمي‌کنيم. مشاور دروني يا راهبر درون ارائه نمادين خرد و تجربه دروني است. راهبر درون را بعنوان دوست صميمي در نظر بگيريد که بدون هيچگونه چشم داشتي به شما کمک مي‌کند و کمک مي‌کند تا شما به درک عميق‌تري از وجود خود دست يابيد. آيا تاکنون با خودتان صحبت کرده ايد و مشکلاتتان برطرف شده باشد. آنکه با او حرف مي‌زنيد و مشکلاتتان را برطرف مي‌کند، حامي دروني و راهبر درونتان مي‌باشد. اين راهبر مي‌تواند در زمينه هاي مختلفي شما را راهنمايي کند. در زمينه تغذيه، حالتهاي مختلف بدن، ورزش، محيط، نگرش، يادگيري، موسيقي، هنرها، احساسات، باورها و در زمينه هاي معنوي مي‌تواند کمک کند. در واقع، راهبر درون ارتباطي بين مغز ساکت و مغز کلامي و گوياي شماست. ارتباط و پلي بين ضمير ناهوشيار- ناخودآگاه و ضمير هوشيار يا خودآگاه مي‌باشد.
اغلب ست ‌هاي فلسفي- ديني و رواني، به مشکلي در مورد راهبر درون- استاد درون و مشاور درون صحبت کرده‌اند. بنابراين موضوع جديدي نيست قبلاً آزمايش شده است ولي ممکن است شما بخواهيد اولين بار از آن استفاده کنيد.
بوميان آمريکايي بدون اسلحه و بدون آب و غذا به جنگل و مناطق وحشي مي‌رفتند تا در آنجا با روح هادي و راهنما در تماس شوند. آنها از اين طريق مي‌فهمند که در زندگي چگونه بايد عمل کنند. در بعضي از اديان به کودکان آموزش مي دهند که فرشته مقدس راهنمايي، دارند که از آنها حمايت مي کند و در وقت نياز مي‌توانند از او استفاده کنند. بسياري از همبازي هاي خيالي کودکان مي‌توانند راهنمايي دروني آنها باشند. آنها با اين همبازي‌هاي خيالي حرف مي‌زنند، به حرفشان گوش مي‌دهند و از راهنمايي هاي آنها سود مي‌برند.
لازم نيست اعتقاد و باور خاصي داشته باشيد تا بتوانيد با راهنماي درون ارتباط برقرار کني و از آن سود ببري. بلکه مطمئن باشيد وجود شما در دست کار مي‌کند و هميشه بهترين را برايتان فراهم مي کند. پس پذيراي بهترين باش.
نکته مهم و اساسي که بايد به آن توجه کنيد اين است که مي‌خواهيد بدانيد مشاور چگونه مي‌گويد لازم نيست و مجبور نيستيد حتماً به حرفهاي او عمل کنيد. بايد حرفها و پيشنهاد هاي او را مورد تجزيه و تحليل قرار دهيد. به جنبه هاي مثبت و منفي توصيه او بها بدهيد و خودتان تصميم نهايي را بگيريد. زيرا شما مسئول اين تصميم گيري هستيد. او بعنوان مشاور شماست نه تصميم گيرنده شما. چنانچه اين مشاور خواست حرفي را به ديگران بزنيد يا نظري را در مورد ديگران بگوئيد باز بايد تصميم گيري کنيد و با آگاهي بيشتر و تعقل بيشتر تصميم بگيريد. حتي اگر به شما گوش‌زد کرد که خطراتي در پي داريد، بايد او را آزمود و دربست حرفهاي او را قبول نکرد. به مشاور بگوئيد که بر روي حرفهاي او فکر مي‌کنيد. شما مي‌توانيد حتي در مورد نگرانيهايتان با او صحبت کنيد. شايد او توصيه جديدي براي نگراني و حل مشکل شما داشته باشد. چنانچه با راهنماي درون خود قول و قراري مي‌گذاريد، حتماً ً‌بر سر اين قول و قرار باشيد. متوجه اين موضوع باشيد که راهبر درون جزئي از وجود شماست بايد به خودتان احترام بگذاريد. همانگونه که در روابط بيروني ما به ديگران احترام مي‌گذاريم.
مشاور درون به شکل‌هاي مختلف ظاهر مي‌شود. بصورت زن، مرد، پير، جوان، سفيد پوست، سياه پوست، سرخ پوست. ممکن است هم زبان شما باشد يا اينکه از دين و زبان ديگري باشد. نگران نباشيد، ارتباطي که بين شما و او ايجاد مي‌گردد يک ارتباط و تله‌پاتي است و اين ارتباط نيازي به يکي بودن آن زبان را ندارد.
ابتدا همانگونه که در دوره هايم به افراد آموزش مي دهم يا اينکه در CDهاي آموزشي راهبر درون آورده‌ام لازم است در ابتدا شما کسي را در نظر بگيريد که کسي او را مي‌شناسيد. حتي مي‌توانيد تحقيقي جزئي يا کلي در مورد زندگي و نحوه زندگي او داشته باشيد. بهتر است با کسي که در سطح معنوي در مقام خيلي بالاتري قرار دارد نخواهيد در ابتدا ارتباط برقرار کنيد. پس از يادگيري هاي اوليه مي‌توانيد راهبر ديگري داشته باشيد از نظر مقام و منزلت در درجه بالاتري قرار دارد. حتي شما مي‌توانيد با اين باور اقدام به اين کار کنيد که با کسي حرف مي‌زنيد که ساخته و پرداخته ذهنتان است و به درخواست شما آمده است تا به شما کمک کند.
          راهنمايهاي درون حتماً لازم نيست انسان باشد. گاهي ديده شده است بصورت حيوان، گياه و درختان و حتي نيروهاي طبيعي همانند باد، آب، اقيانوس، کوه، جنگل ظاهر مي‌شوند. آنها را بصورت راهبران معنوي، پري، فرشته يا هر شکل ديگري مي‌بينيم.
مثل روشهاي قبلي بايد پشتکار داشته باشيد. ممکن است ارتباط و شناسايي او قدري طول بکشيد، نا‌اميد نشويد، منتظر باشيد، تمرين کنيد تا او بيايد و بتوانيم با او باشيد و از لحظاتتان با او هم لذت ببريد و هم بتواند او به شما کمک کند.
پس از اينکه در حالت تتا و آلفاي مغز قرار گرفتي جنگلي را در نظر بگيريد... سعي کنيد در اين جنگل قرار بگيريد و در آن قدم بزنيد و لذت ببريد.... در درون جنگل کلبه‌اي را تصور کنيد. اين کلبه جاي دنجي است که شما مي‌توانيد به عنوان کلبه درون يا استراحتگاه خود در نظر بگيريد. جايي که مي‌تواند به شما آرامش و آسايش بدهد. پس به داخل آن برويد جهت تصوير کشيدن خلوتگاه درون به قسمت مربوطه مراجعه کنيد. قدري داخل آن بياسائيد. از راهبر درونتان بخواهيد که بيرون از کلبه منتظر شما باشد. از کلبه بيرون بيائيد و او را بيرون کلبه جستجو کنيد و ببينيد. به او سلام کنيد ممکن است در ابتدا صداي او را بشنويدٰ هيچ عکس‌العملي از او نداشته باشيد. از او بخواهيد که اين جنگل را به شما نشان دهد. گاهي اوقات لازم است که ما اين کار را انجام دهيم و جنگل را به او نشان دهيم. به جاهاي مختلف جنگل برويد و به او نشان دهيد. مرتباً اين کار را انجام دهيد. هر بار با احترام با او برخورد کنيدٰ با احترام هم خداحافظي کنيد. و هر بار از او بخواهيد که باز به سراغ شما بيايد. پس از چند بار تمرين کردن که کاملا با او دوست شديد حالا مي‌توانيد از او سؤالهايي بپرسيد و او پاسخهايش را به صورت کلام تصوير يا تله‌پاتيک به شما انتقال مي‌دهد. از او بخواهيد با شما راحت باشد. مي‌توانيد اسمش را بپرسيد هر سؤالي که مي‌پرسيد اجازه دهيدٰ پاسخ دهد. پس به او فرصت دهيد تا پاسخ‌هايش را درک کنيد و بشنويد. همانطور که گفته شد ممکن است پاسخهايش را در ذهنتان بشنويد.
هر گونه پاسخي را که مورد مشاوره قرار مي‌دهد مورد ارزيابي قرار دهيد بدون تفکر حرفهاي او را اجرا نکنيد. باورهاي خودتان را بررسي کنيد. ببينيد چه چيزي براي شما اهميت بيشتري دارد.
پاسخهاي او هر چه باشد غلط يا صحيح از نداي درون شما برخواسته است. بايد به اين نداي درون احترام گذاشت و آن را مورد ارزيابي قرار داد و علت اينکه نداي درونتان اينگونه با شما صحبت مي‌کند را مورد ارزيابي قرار داد. در اجرا کردن برنامه ممکن است کمي سردر‌گم شويد به همين دليل مي‌توانيد کاستي را آماده کنيد و همانگونه که گفته شد آنرا بارها و بارها گوش دهيد. سعي کنيد موسيقي آرام و لذت بخشي زمينه صدايتان باشد. به صداي خودتان گوش دهيد و از آن لذت ببريد. اگر تهيه نوار برايتان سخت بود مي‌توانيد از سي دي‌هايي که در اين زمينه تهيه شده است استفاده کنيد.
به هر حال شما با اين روش و تکنيک با ناخودآگاه فردي و جمعي خود ارتباط برقرار مي‌کنيد. اين ناخودآگاه مي‌تواند در زمينه هاي مختلف به شما کمک کند. پس از مدتي که بر روي يکي از راهنماهاي درون کار کرديد و با او ارتباط بر قرار کرديد مي‌توانيد راهنماي ديگري را داشته باشيد. شما مي‌توانيد راهنماهاي مختلف در زمينه هاي مختلف داشته باشيد. البته بايد متذکر بشوم که هر بار فقط بايد با يکي از آنها کار کنيد و تمرين انجام دهيد و پس از اينکه کاملاً تسلط پيدا کرديد و ارتباط مؤثري ايجاد شد به سراغ ديگري برويد. در طي تمرينات آرامش خود را حفظ کنيد. هر چقدر آرامش شما بيشتر باشد پاسخهاي راهنماي درونتان سنجيده‌تر خواهد بود.

راهبر درون راهبر درون راهبر درون راهبر درون

در تاریخ : يكشنبه، 8 شهريور ماه، 1388
نویسنده :
(11887 مشاهده)

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
Content ©
کانال تلگرام مجموعه تجسم خلاق