تجسم خلاق، استاد آرام - Content


اطلاعات مفيد تجسم خلاق


جستجو در سایت تجسم خلاق


جستجو در وب
جستجوی سايت

سابقه و آمار بازدید تجسم خلاق

محبوبیت در گوگل

با زدن دکمه 1 ما را در گوگل محبوب کنید
اثرات فيزيكي موسيقي درماني
عملكرد مغز در پاسخ به موسيقي به صورت فيزيكي تغيير مي‌كند. ريتم و نواي موسيقي بدن را هدايت مي‌كند تا تنفس آرام‌تر شود. الگوهاي عميق تنفس، اثر آرام بخشي در بر دارند. ضربان قلب و فشار خون نيز در برابر بعضي از انواع موسيقي كه گوش مي‌كنيم پاسخ مي‌دهند. ضربان قلب ممكن است افزايش و يا كاهش پيدا كند. اين موضوع بستگي به حجم و سرعت محرك‌هاي شنيداري دارد. صداها و همهمه‌هاي بلند و سريع ممكن است هم ضربان قلب و هم فشار خون را بالا ببرند، و در مقابل تُن‌ها و نواهاي آرام، ملايم و منظم ممكن است نتيجه عكس دهند. موسيقي همچنين باعث تسكين تنش عضلاني وبهبود مهارت‌هاي حركتي مي‌شود. بيشتر ما عادت داريم قدرت الگوبرداري فيزيكي خود را در مراكز و درمانگاه‌هاي توانبخشي از نو بسازيم. سطح اندورفين و مسكن‌ طبيعي درد در بدن انسان، هنگام گوش دادن به موسيقي افزايش و سطح هورمون استرس‌زا كاهش پيدا مي‌كند. اين اثر شايد تا حدودي نقش موسيقي در بهبود عملكرد سيستم ايمني را نشان دهد.
در مطالعاتي كه در سال 1993 در دانشگاه ايالتي ميشيگان صورت گرفت، مشخص شد حتي 15 دقيقه قرار گرفتن در معرض موسيقي سطح اينتر لوكين-1 را افزايش مي‌دهد. اين امر به معناي تقويت سيستم ايمني بدن و امنيت ما است.
 

اثرات فيزيكي موسيقي درماني اثرات فيزيكي موسيقي درماني اثرات فيزيكي موسيقي درماني اثرات فيزيكي موسيقي درماني اثرات فيزيكي موسيقي درماني

در تاریخ : يكشنبه، 8 شهريور ماه، 1388
نویسنده :
(1883 مشاهده)

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
Content ©
کانال تلگرام مجموعه تجسم خلاق