تجسم خلاق، استاد آرام - Content


اطلاعات مفيد تجسم خلاق


جستجو در سایت تجسم خلاق


جستجو در وب
جستجوی سايت

سابقه و آمار بازدید تجسم خلاق

محبوبیت در گوگل

با زدن دکمه 1 ما را در گوگل محبوب کنید
. استفاده تخصصي از موسيقي
موسيقي زباني بين المللي است و روي تمامي ابعاد وجود انسان تأثير مي‌گذارد. ابزاري براي ارتباط با ديگران است. دارويي شفابخش و در عين حال دلپذير است. علوم مدرن و دانش پزشكي دوباره به قدرت شفابخشي موسيقي پي برده‌اند. موسيقي درماني به معناي به كارگيري موسيقي در حرفه درماني به منظور رفع نيازهاي اشخاص در زمينه‌هاي سلامتي فيزيكي و ذهني، شادابي و همچنين كاربرد آن در آموزش تخصصي است و سير تكاملي خود را طي مي‌كند. اين شيوه در دنياي غرب به عنوان يك روش درماني تأييد شده و حتي كاربرد آن در معالجات پزشكي سنتي نيز ديده مي‌شود.
موسيقي بخشي قديمي از آيورودا است. آيورودا، علم كل نگر هندي است كه زندگي بهتر، سالم و شاد را به ارمغان مي‌آورد. از آن دوران طلايي كه بگذريم، بايد بگوييم موسيقي بخشي از فرهنگ مردم هندوستان است. در ودا نيز، موسيقي از جايگاه ارزنده‌اي برخوردار است. سامودا[1]، نوعي كامل از موسيقي است. دوشا[2]هاي مختلف مثل واتا[3]، پيتا[4] و كافا[5] را مي‌توان از طريق موسيقي درماني به خوبي كنترل كرد. آهنگ نويسان بزرگ موسيقي كلاسيك هندي، سال‌ها روي موسيقي درماني تحقيق كرده‌اند. بر اساس افسانه‌هاي پيشينيان، موسيقي كلاسيك استاد تياگاراجا[6] مرده را زنده مي‌كرد.
مي‌گويند موسيقي روي غده هيپوفيز تأثير مي‌گذارد كه ترشحات آن سيستم عصبي و در نتيجه گردش خون را تحت تأثير قرار مي‌دهد. براي
شفابخشي از طريق موسيقي لازم است سلول‌هاي بدن را با آن به ارتعاش در آوريم. به اين ترتيب حالات هوشياري تا حدود زيادي در افراد دستخوش تغيير مي‌گردند. اگر موسيقي به شيوه‌اي صحيح به كار گرفته شود، افراد مي‌توانند استراحت كرده و دوباره طراوت و انرژي خود را بدست آورند. حتي در طول زمان كار، موسيقي ملايم در بهبود جريان كار بسيار مؤثر است.
 


[1]-Samveda
[2]-Dosha
[3]-Vata
[4]-Pitta
[5]-Kapha
[6]-Thyagaraja

استفاده تخصصي از موسيقي استفاده تخصصي از موسيقي استفاده تخصصي از موسيقي استفاده تخصصي از موسيقي استفاده تخصصي از موسيقي

در تاریخ : يكشنبه، 8 شهريور ماه، 1388
نویسنده :
(2181 مشاهده)

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
Content ©
کانال تلگرام مجموعه تجسم خلاق