تجسم خلاق، استاد آرام - Content


اطلاعات مفيد تجسم خلاق


جستجو در سایت تجسم خلاق


جستجو در وب
جستجوی سايت

سابقه و آمار بازدید تجسم خلاق

محبوبیت در گوگل

با زدن دکمه 1 ما را در گوگل محبوب کنید
تحقيقات و شفابخشي‌هاي موسيقي درماني
تحقيقات و شفابخشي‌هاي صورت گرفته در زمينه صدا و موسيقي، وسيع است. كمپبل، در مقام مشاور و آموزگار، به متخصصان سلامتي، موسيقيدان‌ها و ساير معلمان مي‌گويد بيشتر تلاش خود را روي توانبخشي متمركز ساخته است (او تخمين مي‌زند در حدود 5000 مركز موسيقي‌درماني در ايالات متحده در حال فعاليت هستند).
صدا، نوعي شيوه درماني فرعي است كه به مردم كمك مي‌كند صدمات و جراحت‌هاي سر را درمان كنند. اين شيوه اثرات جانبي شيمي درماني را خفيف مي‌سازد و به ويژه در كنترل كردن درد و حالت تهوع مؤثر است. در اتاق‌ عمل اين شيوه مي‌تواند به بيماران كمك كند تا استراحت كنند و دستگاه‌هاي بدنشان را استوار سازند. مطالعات آلماني‌ها نشان داده است حدود 60 درصد بيماراني كه از اين شيوه استفاده كرده اند، به ميزان كمتري داروي بيهوشي نياز داشتند. موسيقي همچنين براي مصارف خانگي، مدارس، زندان‌ها و مراكز درماني و چشمه‌هاي آب‌معدني شيوه‌اي محبوب است.
تحقيقات نشان مي‌دهد موسيقي در تسكين درد و نااميدي افراد مبتلا به آلزايمر، ايدز، اوتيسم، تراما[1]، مصرف بي‌رويه دارو مؤثر است و همين‌طور مشكلات يادگيري و صدمات و آسيب‌هاي فيزيكي، هيجاني و ذهني را كمرنگ‌تر مي‌كند. اين موضوع در بيماران مبتلا به آلزايمر مشاهده شده است. موسيقي آن‌ها را از لطمات و آسيب‌هاي ناشي از بيماري نجات داده باعث شده است دوباره بتوانند راه بروند.
 


[1]- Trauma

تحقيقات و شفابخشي‌هاي موسيقي درماني تحقيقات و شفابخشي‌هاي موسيقي درماني تحقيقات و شفابخشي‌هاي موسيقي درماني تحقيقات و شفابخشي‌هاي موسيقي درماني

در تاریخ : يكشنبه، 8 شهريور ماه، 1388
نویسنده :
(2090 مشاهده)

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
Content ©
کانال تلگرام مجموعه تجسم خلاق