تجسم خلاق، استاد آرام - Content


اطلاعات مفيد تجسم خلاق


جستجو در سایت تجسم خلاق


جستجو در وب
جستجوی سايت

سابقه و آمار بازدید تجسم خلاق

محبوبیت در گوگل

با زدن دکمه 1 ما را در گوگل محبوب کنید
چگونگي تأثير‌ صوت در موسيقي درماني
زماني كه امواج صوتي در هوا حركت مي‌كنند، فشار هوا را تغيير مي‌دهند. سيستم شنوايي موجود در گوش به اين اطلاعات پاسخ مي‌دهد و مغز، اين اطلاعات صوتي را پردازش مي‌كند. چنانچه مقابل بلندگوي خوبي كه صداي بم دارد بايستيد و يا دست خود را زير يك طبل بزرگ كه در حال نواختن است، بگيريد، حركت هوا را احساس مي‌كنيد. انسان نيز اطلاعات صوتي را از طريق همه اعضاي بدنش دريافت مي‌كند. حس لامسه پوست بدن ما بسيار حساس است و به راحتي در قبال امواج صوتي از خود واكنش نشان مي‌دهد.
البته صوت و موسيقي با هم فرق دارند. صوت صرفاً صدا است. ممكن است زير و بمي (فركانس‌هاي ويژه) يا فقط شكل موجي و يا نوعي الگوي موقت و زودگذر و ريتم دار باشد و ممكن است اين گونه نباشد. اما همين كه قابل شنيدن و درك باشد، به آن صوت مي‌گوييم. موسيقي تركيبي از عناصر مختلف است. معمولاً موسيقي را آميزه‌‌اي از اصواتي با زير و بم‌هاي مختلف و غزل‌گونه مي‌دانيم كه به شكل ملودي و ريتم از درون تارها عبور مي‌كند. تركيب اين زير و بم‌ها، تارها و فواصل زماني بين آن‌ها نوعي هارموني دلپذير و قابل درك ايجاد مي‌كند. اين هارموني محصول نواخته شدن اصوات مختلف و همنوايي است. تركيب نادرست اصوات موسيقي را از هارموني و حالت دلپذيري دور مي‌كند.
بسيار مهم است كه اغلب از اختلافات موجود در ريتم‌هاي مختلف موسيقي شفابخش استفاده كنيم. اگر غمگين هستيد، ‌بعضي اوقات بهتر است كمي شما را هل داد تا بتوانيد از اين حالت كرخي در بياييد، و اگرموسيقي، شادي و نشاط بيش از حد برايتان ايجاد كند، انگيزه و شور كافي براي سفر به سمت جلو نداريد.
به طور كلي، كليدهاي بزرگ باعث تعالي مي‌شوند و كليدهاي كوچك و مرموز، جدي و محترم به نظر مي‌‌آيند.
 

چگونگي تأثير‌ صوت در موسيقي درماني چگونگي تأثير‌ صوت در موسيقي درماني چگونگي تأثير‌ صوت در موسيقي درماني چگونگي تأثير‌ صوت در موسيقي درماني چگونگي تأثير‌ صوت در موسيقي درماني

در تاریخ : يكشنبه، 8 شهريور ماه، 1388
نویسنده :
(1932 مشاهده)

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
Content ©
کانال تلگرام مجموعه تجسم خلاق