تجسم خلاق، استاد آرام - Content


اطلاعات مفيد تجسم خلاق


جستجو در سایت تجسم خلاق


جستجو در وب
جستجوی سايت

سابقه و آمار بازدید تجسم خلاق

محبوبیت در گوگل

با زدن دکمه 1 ما را در گوگل محبوب کنید
فنون موسيقي درماني
يادگيري نحوه نواختن ابزار موسيقي، تمريني عالي در زمينه موسيقي است تا از اين طريق توانايي‌هاي حركتي و مكانيكي را در افراد سست يا در حال رشد حركتي، افراد مبتلا به آسيبهاي مغز و يا ساير مشكلات حركتي تقويت كنيم. اين تمرين همچنين مي‌تواند در حفظ كنترل خود و همكاري گروهي مفيد واقع شود. جنبش خلاق تمرين ديگري است كه هماهنگي ابعاد انسان مثل قدرت، توازن و توانايي گام برداشتن را بهبود مي‌بخشد. اين كار باعث سهولت ابراز غير شفاهي هيجانات و عواطف مي‌شود. اين موضوع، قدرت اجتماعي بودن و توانايي‌هاي ارتباطي را هنگام ابراز احساسات افراد نسبت به يكديگر تقويت مي‌كند.
با آواز خواندن، شمرده حرف زدن، ريتم و كنترل تنفس بهتر صورت مي‌گيرد. به ياد آوردن غزل و ملودي نيز براي خود يك جور تمرين است كه مي‌توان پشت سر هم انجام داد. اين شيوه براي كساني كه دچار سكته مغزي شده‌اند و كساني كه ضريب‌هوشي بسيار پاييني دارند، سودمند است. تركيب كلمات و موسيقي شيوه‌اي ساده است كه به بيمار كمك مي‌كند بر ترس و احساسات منفي خود غلبه كند. گوش دادن به موسيقي براي تمرين تمركز و يادآوري روشي بسيار مؤثر است. اين نوع تمرين بيمار را از خاطرات و هيجاناتي آگاه مي‌كند كه لازم است شناخته و راجع به آن‌ها صحبت شود. آواز خواندن و توصيف كردن نيز روشي مشابه است كه در بعضي از بيماران براي تقويت قدرت تكلم مورد استفاده قرار مي‌گيرد.
تصوير سازي ذهني هدايت يافته روش بسيار مشهوري است كه موسيقي درمانگري به نام هلن بوني پايه ريزي كرد و گسترش داد. گوش كردن به موسيقي راهي براي فراخواني هيجانات، تصاوير و نمادهاي فرد بيمار است. اين روش به منزله پلي براي كاوش و ابراز احساسات مي‌باشد.
 
 
 
 

فنون موسيقي درماني فنون موسيقي درماني فنون موسيقي درماني فنون موسيقي درماني فنون موسيقي درماني

در تاریخ : يكشنبه، 8 شهريور ماه، 1388
نویسنده :
(1711 مشاهده)

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
Content ©
کانال تلگرام مجموعه تجسم خلاق