تجسم خلاق، استاد آرام - Content


اطلاعات مفيد تجسم خلاق


جستجو در سایت تجسم خلاق


جستجو در وب
جستجوی سايت

سابقه و آمار بازدید تجسم خلاق

محبوبیت در گوگل

با زدن دکمه 1 ما را در گوگل محبوب کنید
مقدمه اي بر موسيقي درماني
 
تا آن جا كه به خاطرم مي‌آيد، موسيقي را دوست داشتم و مجذوب آن بودم. البته زماني كه عبارت ”مجذوب“ را به كار مي‌برم دقت مي‌كنم و كلامم را سبك و سنگين مي‌كنم، چون منظورم با آن چه در فروشگاه‌هاي موسيقي مي‌بينيد، يا زير لب زمزمه مي‌كنيد، خيلي فرق دارد. گوشم را از اصوات بيهوده دور نگه مي‌دارم. نمي‌توانم آوازهاي بيهوده بخوانم و فيلم‌هايي كه موسيقي كم ارزش در سرتاسر آن به گوش مي خورد را تماشا كنم. ترجيح مي‌دهم ساعت‌ها روزه سكوت بگيرم تا سرانجام چيزي از بالا به روي زمين بيفتد و اين سكوت را بشكند. به هر حال بهتر از اين است كه به اين موسيقي‌هاي پوچ گوش دهم.
ولي از طرف ديگر دوست دارم اپراي عميق، جشنواره‌هاي موسيقي در شهرهاي مختلف جهان، موسيقي جاز در تمپل بار[1] يا نيو ارلئان[2] و ارتعاشات صوتي اوشو[3] و روحانيون معنوي در هند، تبت، ژاپن يا هر نقطه ديگر جهان كه از طريق گلو ادا مي‌شوند، موسيقي ساز زن‌ها و يا حتي جشنواره پاپ و راك را به من پيشنهاد كنيد تا شور و شوقم را ببينيد.
اگر نمي‌توانيد آواز بخوانيد يا بشنويد، اصلاً مهم نيست. كافي است موسيقي شما را جادو كند تا در آن شناور شويد. آن وقت خواهيد ديد چه قدرتي در آن نهفته است.
موسيقي شادي را به زندگي شما هديه مي دهد. اين كار خيلي راحت صورت مي‌گيرد.
موسيقي همچنين باعث مي‌شود در سكوي پرتاب قرار بگيريد و از تئاترِ زندگي دنيوي به جهاني فراتر پرتاب شويد. در اين حالت مي‌توانيم درونمان اپرايي اجرا كنيم، در آن بخنديم، گريه كنيم، خاطرات را به ياد آوريم، هيجانات‌مان را كنترل كنيم تا از هوس‌هاي شديدي كه مانع رؤياهايمان مي‌شوند رها شويم. اين سكوي پرتاب ما را از گناهان كشنده و زندگي معمولي نجات مي‌دهد. اينجاست كه مي‌توانيم ادعا كنيم جاودان هستيم. افسار غروب خورشيد را به دست مي‌گيريم تا اميدهايمان اوج گيرند و دوباره به زندگي اعتقاد پيدا كنيم ... گل‌هاي سرخ شكوفه مي‌دهند و در سبزي آن، شبنمي مي‌درخشد ... بله، موسيقي چنين قدرتي دارد.
 


[1]-‏Temple Bar
[2]-New Orleans
[3]-Osho
آموزش فراروانشناسي
فراروانشناسی ، متافیزیک ، عرفان ، اهرام ، پرانا

مقدمه اي بر موسيقي درماني مقدمه اي بر موسيقي درماني مقدمه اي بر موسيقي درماني مقدمه اي بر موسيقي درماني مقدمه اي بر موسيقي درماني

در تاریخ : دوشنبه، 9 شهريور ماه، 1388
نویسنده :
(1798 مشاهده)

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
Content ©
کانال تلگرام مجموعه تجسم خلاق