تجسم خلاق، استاد آرام - Content


اطلاعات مفيد تجسم خلاق


جستجو در سایت تجسم خلاق


جستجو در وب
جستجوی سايت

سابقه و آمار بازدید تجسم خلاق

محبوبیت در گوگل

با زدن دکمه 1 ما را در گوگل محبوب کنید
اثر طوفان‌هاي خورشيدي و مغناطيس درماني
خورشيد بيش از 99 درصد جرم منظومه شمسي را تشكيل مي‌دهد و بنابراين فعاليت بسيار شديدي دارد كه بر اساس تعداد لكه‌هاي خورشيدي مشاهده شده روي ديسك خورشيدي (Solar disc) اندازه‌گيري مي‌شود. اين لكه‌هاي خورشيدي مناطقي از خورشيد هستند كه در آنها ميدان مغناطيسي بسيار قدرتمندتري نسبت به زمين حاكم است. ميدان مغناطيسي در اين لكه‌ها به چندين هزار گوس مي‌رسد؛ در حالي كه ميدان مغناطيسي زمين در قطب‌ها به 6/0 گوس و در استوا به 3/0 گوس مي‌رسد. ميدان مغناطيسي ناشي از فعاليت مغناطيسي شديد در خورشيد از فضاي ميان سيارات كه با پلاسما (گازي كه در آن الكترون‌هاي با بار منفي از اتم‌ها جدا شده و يون‌هاي مثبت بر جاي مي‌ماند) پر شده است با سرعت 400 كيلومتر در ساعت عبور مي‌كند. زماني كه شراره‌هاي عظيم خورشيدي رخ مي‌دهند، سرعت پلاسما به 1100 كيلومتر بر ثانيه افزايش مي‌يابد كه باعث آشفتگي زياد در ميدان مغناطيسي زمين مي‌شود؛ در نتيجه، روي موجودات زنده روي زمين تأثير زيادي خواهد گذاشت. نوسانات و ضربان‌هاي ناگهاني و سريع در زمان آشفتگي‌هاي ژئومغناطيسي بر روي موجودات زنده تأثير مي‌گذارد كه بسيار شبيه حالتي است كه نوسانات الكتريكي شديد بر روي تجهيزات الكتريكي پيشرفته تأثير مي‌گذارند.
آهن‌رباهاي دايمي كه معمولاً به دست انسان ساخته مي‌شوند، ميدان مغناطيسي ايستا و ثابتي دارند و به همين خاطر، باعث ايجاد هماهنگي و توازن در قدرت مغناطيسي اندام‌هاي مختلف بدن مي‌شوند. طبيعي است به خاطر عدم حضور نوسانات ناگهاني، اين آهن‌رباها در انسان‌ها باعث ايجاد آشفتگي نمي‌شوند؛ در واقع آنها به انسان آرامش مي‌بخشند.
 
 

اثر طوفان‌هاي خورشيدي و مغناطيس درماني اثر طوفان‌هاي خورشيدي و مغناطيس درماني اثر طوفان‌هاي خورشيدي و مغناطيس درماني اثر طوفان‌هاي خورشيدي و مغناطيس درماني اثر طوفان‌هاي خورشيدي و مغناطيس درماني اثر طوفان‌هاي خورشيدي و مغناطيس درماني اثر طوفان‌هاي خورشيدي و مغناطيس درماني

در تاریخ : شنبه، 14 شهريور ماه، 1388
نویسنده :
(2288 مشاهده)

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
Content ©
کانال تلگرام مجموعه تجسم خلاق