تجسم خلاق، استاد آرام - Content


اطلاعات مفيد تجسم خلاق


جستجو در سایت تجسم خلاق


جستجو در وب
جستجوی سايت

سابقه و آمار بازدید تجسم خلاق

محبوبیت در گوگل

با زدن دکمه 1 ما را در گوگل محبوب کنید
پيام بر چشم سوم
 
اعلب اوقات از مردمي كه چشم سوم خود را باز مي كنند مي شنويم كه مي گويند: كار خوبي است. هيچ چيز غير عادي در اين خصوص وجود ندارد و از طريق يك عمل ارادي است كه چشم سوم براي شما همان كاري را انجام مي دهد كه شما مي خواهيد.
چشم سوم پايه و اساس تمامي كارهاي معنوي است. در واقع قلب موضوع را تشكيل مي دهد. چشم سوم آنچه را كه ميخواهيد در خصوص جنبه هاي پنهان زندگي بدانيد بر شما آشكار مي كند.اينجا مركزي است كه از طريق آن مي توانيد جهان و هر آنچه را كه در آن است ببنيد. بدون چشم سوم، تاريكي وسيعي اطراف وجود شما را فرا گرفته است.
بـهتريــن راه بـراي باز كردن چشم سوم اين است كه مطمئن شويد كه انرژي كافي از طريق چاكراي زيرين به آن ميرسد.بيشتر انرژيي كه به چشم سوم مي رسد الزاماً از قلب مي آيد. در اين جا است كه هر چه ديده، شنيده، احساس يا لـمس مـي شود بـوسيله خـود درونـي جذب شـده و مورد تأييد نهائي قرار مي گيرد. در اين جا است كه دروازه طلائي را مي يابيد. اينجا دريچه اي است به تمامي چاكراهاي ديگر. هر گاه .اين نقطه حد واسط  پاكيزه نباشد، چشم سوم شما نيز نمي تواند پاك و داراي ديد باشد. قلب بسان رودخانه اي است كه كل زمان در بستر آن جاري است. اين رودخانه از درون سرچشمه مي گيرد، از ساير مراكز انرژيكي كه در زير آن قرار دارند. در اين جاست كه دنياي فيزيكي با دنياي معنوي مرتبط است.
بنابراين اگر مشغول تمرين براي باز كردن چشم سوم خود هستيد، بهتر است ياد بگيريد اعمالي را كه مسدود كننده هاله مي باشند كنار بگذاريد و بيشتر پاكسازي كنيد.
چشم سوم مي تواند به زندگـاني مـا معني ببخشد. اين چشم به چهار قسمت تقسيم مي شود كه هر كدام با سايه رنگي خاص در هاله ارتباط دارد. بدين طريق يك چاكراي چشم سوم سالم، ظاهر يك جواهر درخشان را دارد كه تركيبي است از نه تنها رنگ آبي بنفش روشن، بلكه از رنگهاي قرمز، سبز، زرد و نارنجي.
داشتن چيزي در ذهن به معناي اين است كه آن را در درون اين چاكرا داريم ،زيرا اين چاكرا به تجسم مربوط مي شود. در اينجاست كه تصاوير و تصورات فردي را جهت مقاصد بخصوص با يكديگر تركيب مي كنيم. ما اين تصورات را «روياهاي بيداري» مي ناميم. اينها به واقع دروازه هائي هستند كه از طريق آنها مي توانيم جريان انرژي را تنظيم كرده و همچنين رويدادهائي را كه در زندگي مان در حال وقوع هستند را تغيير دهيم.
تغيير دادن آنچه را در قسمت تجسم اين چاكرا ادراك مي كنيد به معناي اين است كه تأثيري پايدار بر حوزه انرژيكي بدن لطيف بر جاي بگذاريد و ايجاد تغيير در حوزه انرژيكي بدين معني است كه روابط كاري الگوهاي انرژيكي نيز تغيير كرده است. رنگ در اين روند داراي نقش مهمي مي باشد. رنگ كردن تصويري از آنچه كه مي خواهيد بدست آوريد يا شكل دادن به رنگ آميزي مربوطه حائز اهميت است.
رنگ كردن يك تصور ذهني با رنگ آبي به معناي آن است كه مي خواهيد تنِش را از نمود مربوط به آن تصور برطرف نمائيد. رنگ آميزي آن با يك سايه رنگ قرمز واقعيت بخشيدن به انواع تصورات را در پي دارد. رنگ قرمز سبب بهبودي روابط كهنه و فرسوده مي گردد. ما از طريق ايجاد روحيه هاي همانند، حفاظي از انرژي كنداليني را در چاكراي اول ايجاد مي كنيم. مي بايست كار كنيم و سخت بكوشيم تا اين چاكرا را شكوفا سازيم زيرا كه رازي نهاني و دوست داشتني را در خود دارد. هرگاه اين چاكرا تيره و تار باشد دست يافتن به كيفيت بالايي از ديد غير ممكن است. همين قدر كافي است بگوئيم كه اين چاكرا ما را هميشه بسوي تعالي راهنمايي مي كند زيرا گرايش اين چاكرا دست يافتن به دانشي است كه دربالاترين چاكرا يعني چاكراي تاج وجود دارد.
قسمت پائيني اين چاكرا در دو سمت چپ و راست به شنيدن و روابط مربوط به ظاهر گشتن اختصاص دارد . يك هشتم اين انرژي در طرف چپ قرار دارد و آبي رنگ است و يك هشتم ديگر به رنگ آبي و در دو طرف راست مي باشد. اينها به شنيدن مربوط مي باشند؛ يعني به شنيدن هاي گوشهاي دروني. يك فرد روشن بين در قلمرو معنويت هم مي شنود و هم مي بيند. لذا كار اين چاكرا به قلمرو وجود مربوط مي باشد كه در آن روح مي تواند مقدمتاً نمود يابد. رنگ آبي اين انرژي از چاكراي پائيني آن نشأت مي گيرد كه چاكراي گلو مي باشد و صوت از طريق آن نمودار مي گردد.
چاكراي چشم سوم را بدين روش مي توان هماهنگ نمود. بايد ابتدا راحت بنشينيد و توجه خود را معطوف جائي كنيد كه در آن روياي بيداري ايجاد مي گردد. اين كار براي كسانيكه از لحاظ چشمي آموزش لازم را نديده اند غير ممكن مينمايد. كه در اين صورت مي بايست اين كار را انجام داد يعني هاله را در اطراف چشم سوم احساس نمائيد . با چهار شماره نفس را فرو برده و با دو شماره نگه داريد و يا اينكه چهار شماره بيرون فرستاده با دو شماره نگه داريد.آنقدر ادامه دهيد تا اينكه در درون خود احساس كنيد چشم سومتان نيرو گرفته و كاملاً سرشار از انرژي شده است.
 توجه نمائيد كه احساس فعلي شما، همانند احساسي نيست كه قبل از شروع اين تمرين داشتيد. اكنون چند نفس عميق كشيده و خود را وانهاده كنيد. با لباس شل و راحت بنشينند و هرگز لباس تنگ نپوشيد. بخصوص لباستان در اطراف گردن و يقه بايستي شل باشد. باآگاهي خود بر چاكراي چشم سوم تمركز كنند و از آن تصوري را كه ايجاد مي شود نگه داريد. هيچ گونه اعتمادي به هيچ يك از آنها نكنيد. انرژي حوزه محيط خود را كاملاً تاريك سازيد. اين راهكاري اطمينان بخش است.
از اينجا به بعد هر تصويري را كه ممكن است ببينيد براي خود بازگو كنيد و اين كار را در فضاي تاريك شروع كنيد. هر چه تصاوير واضح تر باشند معنايش اين است كه چاكراي شما انرژي بيشتري گرفته است. اين فرايند را مي توانيد به تنهائي در يك محيط بسته يا بطور گروهي انجام دهيد تا تجربيات بينائي خود را با يكديگر در ميان بگذاريد.
اين تمرين شما را در روند روشن بيني شكوفا كرده، امكان درك در قلمرو تازه اي از وجود را براي شما فراهم مي سازد و همچنين به شما كمك خواهد كرد تا ضعف هاي اخلاقي زندگي روزمره خود را بهتر شناخته و مورد قضاوت و اصلاح قرار دهيد.
 

پيام بر چشم سوم پيام بر چشم سوم پيام بر چشم سوم پيام بر چشم سوم پيام بر چشم سوم پيام بر چشم سوم پيام بر چشم سوم

در تاریخ : يكشنبه، 15 شهريور ماه، 1388
نویسنده :
(7124 مشاهده)

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
Content ©
کانال تلگرام مجموعه تجسم خلاق