تجسم خلاق، استاد آرام - Content


اطلاعات مفيد تجسم خلاق


جستجو در سایت تجسم خلاق


جستجو در وب
جستجوی سايت

سابقه و آمار بازدید تجسم خلاق

محبوبیت در گوگل

با زدن دکمه 1 ما را در گوگل محبوب کنید
هرم و تحقق آرزو
 
 
روي زمين كسي هست كه آرزويي نداشته باشد؟
شايد اين گفته درست باشد كه زندگي، زنجيره‌اي از آرزوها است و ما همواره به دنبال تحقق آرزوهايمان هستيم.
البته قدر نيستيم همه آرزوهايمان را برآورده سازيم. در واقع همين زنجيره بي‌انتهاي آرزوها به انسان انگيزه لازم براي زندگي مي‌دهد. اميد، آرزو، ميل و جاه طلبي باعث مي‌شود زندگي پرمعنا جلوه كند و ارزش نبرد داشته باشد. در واقع بدون آرزو، زندگي چندان قابل تحمل نيست. حتي روحانيون نيز در پي دستيابي به اهداف معنوي هستند. بنابراين ممكن است نوع آرزوي افراد مختلف باشد، ولي تأثير توانمند آرزو در زندگي هايشان يكسان است.
اما تحقق آرزوها در زندگي، تحت كنترل ما نيست. اگرچنين بود، ديگر اسمش آرزو نبود. آرزو يعني چيزي كه فرد با تلاش به آن دست مي‌يابد. براي مثال همين كه مي‌خواهيد امروز براي صرف شام به هتل خاصي برويد، خود انگيزه‌اي است كه شما خيلي راحت مي‌پذيريد. در اينجا براي رسيدن به هدف‌تان اصلاً به كمكِ عالم هستي نداريد.
در اينجا صحبت از آرزوست، يعني چيزي كه خيلي بدان نيازمنديد، ولي نمي‌دانيد چگونه آن را بدست آوريد. به عبارت ديگر، مي‌دانيد چه مي‌خواهيد، ولي نمي‌دانيد چگونه آن را بيابيد.
عجيب است، اما در دنياي غرب براي نيل به اين مقصود از اهرام كوچك استفاده مي‌كنند و مهم‌تر آنكه برخي ادعا كرده‌اند، با اين روش آرزوهايشان برآورده شده است. در اين مورد از هرمي كوچك مثلاً به ارتفاع 4 سانتيمتر استفاده مي‌كنند. شرح جزئيات اين روش در كتاب ”نيروي اسرار آميز اهرام“ تأليف اد پتيت (Ed Petit) آمده است. همين دستور العمل در كتاب ”نيروي هرم“ تأليف ماكس تراس (Max Troth) نيز آمده است. وي در نيويورك كارخانه توليد هرم دارد.
خلاصه اينكه نحوه كار عبارتست از انتخاب كاغذي با رنگي ويژه و ”نوشتن“ آرزويتان روي آن. سپس بايد آن را به شيوه خاصي كه نويسندگان كتاب مذكور شرح داده‌اند نگه داريد و يك هرم روي آن قرار دهيد. هر روز بايد مدت زماني را نزديك هرم سپري و روي آرزويتان تمركز كنيد. بعد از نه روز، كاغذ را بسوزانيد و خاكستر آن را پراكنده كنيد. به عقيده نويسندگان اين كتاب به كارگيري اين روش باعث آزاد شدن شكل فكر مي‌شود و در نهايت شما را در جهت تحقق هدفتان سوق مي‌دهد.
من اين روش را به خاطر جزئيات بسيار و طولاني بودن امتحان نكردام، ولي علاقمندان مي‌توانند به كتاب اد پتيت (ED PETIT) كه در بالا به آن اشاره شد، مراجعه كنند.
براي انجام اين آزمايش به هرمي 6 اينچي نياز داريد.پس از بررسي و اطمينان از كاركرد هرم، كار را ادامه دهيد.
اول ببينيد چه آرزويي داريد كه مي‌خواهيد به آن برسيد. چيزي آرزو كنيد كه زمان لازم براي انجام فرآيند وجود داشته باشد. يعني حداقل بايد يك فاصله زماني ده روزه بين زمان شروع كار و تحقق آرزويي كه معمولاً طي اين ده روز برآورده مي‌شود، وجود داشته باشد. بنابراين در جاييكه عامل زمان ثابت و كمتر از اين مقدار است نمي‌توانيد از اين فرآيند قابل استفاده نيست و نتيجه‌اي در بر ندارد.
علاوه بر اين آرزو بايد به گونه‌اي باشد كه تحقق آن كم و بيش قابل انتظار يا عادي باشد. نبايد به دنبال امور غير ممكن باشيم. مثلاً نمي‌توانيم آرزو كنيم رئيس جمهور آمريكا شويم. پس آرزو بايد طوري باشد كه تحقق آن در زندگي روزمره امري عادي و نه خارق العاده باشد. موفقيت در مصاحبه يا رسيدن به جايگاهي كه شايستگي آن را داريم، از جمله موارد مد نظر ما است.
بعد از اينكه آرزويتان را شناسايي كرديد، آن را روي يك تكه كاغذ سفيد بنويسيد و زير رأس هرم بگذاريد. سپس هرم را روي آن قرار دهيد. تنها كافي است هر روز، زماني معين، به مدت ده دقيقه، آونگ را در جهت حركت عقربه‌هاي ساعت بچرخانيد. تا زماني كه آرزويتان برآورده و مشكل‌تان حل نشده است، اين كار را انجام دهيد. سپس آرزوي دوم را انتخاب و همان روش را تكرار كنيد.
به خاطر داشته باشيد كه آرزويتان بايد منطقي باشد و حتي تحت شرايط عادي شانس لازم براي رسيدن به آن وجود داشته باشد. مثل آرزوي اختصاص محل يا منزلي كه تقاضا كرده‌ايد. نگه داشتن بليط‌ بخت‌آزمايي را به اميد برنده شدن، پيشنهاد نمي‌كنيم. آرزوهاي كينه‌جويانه و از روي غرض‌ورزي برآورده نيز برآورده نمي‌شوند. با انجام چنين كاري فقط به روان درونتان آسيب مي‌رسانيد و آرامش ذهني خود را از دست مي‌دهيد. اگر شخصي به شما صدمه‌اي زده است، به شما توهين كرده است يا ضربه‌اي از او خورده‌ايد، بهترين راه ابتدا فراموش كردن آن واقعه و سپس بخشيدن ذهني شخص است.
تركيب هرم- آونگ نيز براي مقاصد شفابخشي مورد استفاده قرار مي‌گيرد. اعتقاد بر اين است كه انرژي هرم همواره از رأس آن آزاد مي‌شود. اين انرژي بخشي از انرژي زيستي است كه نام‌هاي مختلفي روي آن مي گذاريم، مثل پلاسماي زيستي، پرانا و غيره. بنابراين مي‌توانيد اين انرژي را به شخص بيمار هدايت كنيد. مهم نيست فاصله هرم چقدر است. اگر آرزو كنيد او از طريق تشعشاتي كه مي‌فرستيد درمان شود، اين كار صورت مي گيرد. اين روش را هر روز به هنگام صبح و عصر، به مدت ده دقيقه، ادامه دهيد تا حال شخص خوب شود.
معمولاً هنگام بيماري عزيزان و نزديكان‌مان به معبد مي‌رويم و عبادت مي‌كنيم. طبيعتاً در چنين لحظاتي بسيار احساس آسيب پذيري داريم و فقط عبادت قدرت فيزيولوژيكي لازم را به اعضاي خانواده مي‌دهد. احتمالاً بيمار همين قدرت تازه بدست آمده خانواده را جذب مي‌كند و بهبود مي‌يابد. اكثر سيستم‌هاي كل نگر توصيه مي‌كنند رو به عبادت آوريم و معمولاً در بيمارستان‌هاي مذهبي اماكني بي سر و صدا براي عبادت مي‌يابيم.
متأسفانه همه ما واجد اين نوع فداكاري يا تمركز واقعي نيستيم. روش بالا براي افرادي كه احساس مي‌كنند عبادتشان هرگز جدي و از روي خلوص نيست، و براي ملحدان و افراد غيرمؤمن بهترين راه است، چون از شما نمي‌خواهد به چيزي پايبند باشيد. تنها كاري كه بايد انجام دهيد آن است كه از آونگ بخواهيد انرژي آزاد شده هرم را انتقال دهد تا شخص از راه دور شفا يابد. در اينجا هدف خلوص است و براي رسيدن به موفقيت هيچ چيز جزفداكاري نياز نيست.
به هر قيمتي كه شده اين روش را امتحان كنيد. روي اين نكته بيشتر تأكيد مي‌كنم، زيرا امروزه اعتقادات و نظرات مختلفي در مورد خدا داريم. ما دوست داريم به خدايي اعتقاد داشته باشيم كه در همه جا حاضر است و به عبادات ما توجه مي‌كند و هنگام بدبختي ما را نجات مي‌دهد. ما براي رسيدن به هدفمان اين خداي ناشناخته را عبادت مي‌كنيم، ولي بسياري اوقات مأيوس و به صحت اعمال‌مان شك مي‌كنيم. در واقع ما به خلوص خود شك كرده‌ايم و خود را به خاطر فداكار نبودن، طالع يا كردارمان سرزنش مي‌كنيم.
از طرف ديگر اگر كار را از اين مفهوم شروع كنيم كه خدا نوعي انرژي است كه آن را ”انرژي جهاني“ مي‌ناميم و همه موجودات، مواد و فضا از آن خلق مي‌شوند، تناقضي پديد نمي‌آيد. در اينصورت تنها كافي است ابزاري درا ختيار داشته باشيم تا از اين انرژي بهره برداري كنيم و آن را به سوي خود هدايت نماييم. هرم و آونگ دو نمونه از اين ابزاره هستند كه حتي در دستان شخصي عادي نيز قدرت خود را نشان مي‌دهند و شخص را با هوشي برتر و ياري رساننده مرتبط مي‌سازند. به هر قيمتي كه شده از اين روش استفاده كنيد. به آن اعتماد كنيد و از آن سود ببريد.
 

هرم و تحقق آرزو ،هرم،تحقق آرزو،ارزو

در تاریخ : سه شنبه، 17 شهريور ماه، 1388
نویسنده :
(10600 مشاهده)

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
Content ©
کانال تلگرام مجموعه تجسم خلاق