تجسم خلاق، استاد آرام - Content


اطلاعات مفيد تجسم خلاق


جستجو در سایت تجسم خلاق


جستجو در وب
جستجوی سايت

سابقه و آمار بازدید تجسم خلاق

محبوبیت در گوگل

با زدن دکمه 1 ما را در گوگل محبوب کنید
نقبي به گذشته
 
 
يكي از اساسي‌ترين پرسش‌ها كه بايد به آن پاسخ داده شود نياز انسان معمولي و عامه مردم به دانستن حقايق اهرام است. اسرار و پرسش‌هاي پاسخ بي‌پاسخ جزء لاينفك هر شاخه علمي، دانش و فلسفه است، اما به هر حال مردم عادي به اين نوع مطالعات ويژه علاقه نشان نمي‌دهند. بنابراين تنها افرادي شيفته تحقيق و يافته‌هاي جديد در اين زمينه‌هاي هستند كه در همين زمينه‌ها فعاليت مي‌كنند.
هر نوع پيشرفت در هر شاخه دانش محدود به افراد خاصي است و عموم مردم آن را درك نمي‌كنند، البته نه به اين دليل كه يابندگان اين دانش يافته‌هاي خود را فاش نمي‌سازند، بلكه بدين علت كه افراد معمولي به آن علاقه نشان نمي‌دهند. بنابراين مثلاً پيشرفت در زمينه كنترل آفت فقط براي دانشمندان علوم كشاورزي كه روي پروژه‌هاي مشابه كار مي‌كنند، جذاب است. به همين شكل، زماني ‌كه پيشرفتي در زمينه درمان يك بيماري صورت مي‌گيرد، فقط جامعه پزشكي و شبيه آن تحت تأثير خود قرار مي‌گيرند.
البته جاي تعجب هم ندارد. اين مطلب بدان معنا نيست كه انسان‌ها كشفيات جديد علاقه ندارند و هيجان زده نمي‌شوند. مشكل، همواره، سرعت سريع زندگي ما بوده است. اگر به پنجاه سال قبل برگرديم، متوجه مي‌شويم، مردم خيلي بيشتر از زندگي خود لذت مي‌بردند و زندگي آرامي داشتند. در آن زمان مشكل فقط در دسترس نبودن اطلاعات بود. انسان‌ها آسايش و حوصله كافي داشتند تا به پيشرفت‌هاي صورت گرفته و كشفيات شاخه‌هاي مختلف علمي علاقه نشان دهند، ولي در آن زمان ارتباطات به خوبي صورت نمي‌گرفت. حتي مردم نمي‌فهميدند در شهر يا روستاي مجاور چه اتفاقي مي‌افتد.در آن زمان رسانه‌ها مانند امروز نبودند و تنها چند روزنامه فعاليت مي‌كردند.
مشكل امروز ما آن است كه به همه اطلاعات در هر زمينه‌اي در هر جاي جهان به سادگي دسترسي داريم، ولي براي پرداختن به آنها زمان كافي نداريم.
روزنامه‌هاي صبح حاوي مطالب زيادي در زمينه‌هاي گوناگون هستند. تلويزيون كانال‌هاي زيادي دارد. علاوه بر سرگرمي، اطلاعات بسيار خوب و جديدي در مورد اكثر زمينه‌هاي علمي گوناگون و غيره پخش مي‌كنند كه برايمان مفيد واقع مي‌شوند.
با ظهور كامپيوتر و انفجار پديده ارتباطات مي‌توانيد تنها با يك كامپيوتر شخصي و از درون اتاقتان به هر جاي جهان برويد. مشكل دنياي امروز، محدوديت زمان است. هر روز بايد در كلاس‌ موسيقي شركت كنيم، براي سرگرمي‌هاي خود وقت بگذاريم، چند روزي گردش برويم، به فرزندانمان در انجام تكاليفشان كمك كنيم، اداره برويم، بخوابيم و غيره. بنابراين امروز اگر به كسي بگوييد، به فلان موضوع علاقه نشان دهد و به آن بپردازد، اغلب از زبان او مي‌شنويم،”وقت ندارم.“ البته تا حدودي بايد اين مسئله را قبول كرد.
در هر حال بايد پذيرفت گزينه‌هاي زيادي در دسترس همه قرار دارند. بايد دست به گزينش زد و زمينه‌هاي جديدي انتخاب كرد تا زندگي‌ خود را بهبود بخشيد. در اينصورت تنها افراد خاصي به موضوعاتي مثل هرم بزرگ علاقه نشان مي‌دهند و در اين زمينه به مطالعه جدي مي‌پردازند.
بنابراين تنها اشخاص محدودي علاقمند به جستجوي سر اين هرم يا به عبارتي تنها شگفتي باقيمانده در ميان عجايب هفت گانه جهان هستند و در پي اين كه چه كسي، چه زماني و به چه علتي اين هرم را ساخته است.
همانطور كه قبلاً گفتم نظريه‌هاي بيشماري در ارتباط با هرم بزرگ مطرح شده است و كتب جديدي از تيم‌هاي تحقيقاتي جديد و افراد مختلف در هر سال منتشر شده و تعداد آنها رو به افزايش است. اين نظريه‌ها چه سودي براي من و شما دارند؟ بي‌تعارف بگوييم، هيچ سودي ندارند. مي‌خواهيد با مؤلف فلان كتاب موافق باشيد، كه چه كسي و چرا اين اهرام را ساخته است و مي‌خواهيد، نباشيد. در نهايت سودي نصيبتان نمي‌شود.
به همين خاطر سعي كرده‌ايم از ديدگاه عملي به اين مسئله بنگرم. آيا مي‌شود از دانش بدست آمده و بر اساس آزمايشات صورت گرفته روي مدل اهرام، در زندگي‌ روزمره خود بهره ببريم؟ آيا همه صرفنظر از مذهب، مرام يا حرفه خود از آن سود مي‌برند؟ آيا مي‌توانيم از اهرام براي بهبود زندگي روزمره خود بهره ببريم؟
پاسخ تمامي اين پرسش‌ها مثبت است. بنابراين اين موضوع براي ما اهميت بيشتري پيدا مي كند، زيرا از ديدگاهي فردي به آن مي‌نگريم. حتماً نبايد محققي ورزيده‌ باشيم تا از اين دانش سود ببريم. اين دانش در دسترس تمامي ما است و مي‌تواند براي همگان مفيد باشد.
خوشبختانه اهرام جنبه‌ عملي نيز دارند. بعضي محققان اهرامي ساخته‌اند كه هم اندازه هرم بزرگ هستند. اين شاخه از دانش با آزمايشات و مشاهدهات يكي از دانشمندان در اتاق پادشاه و در طول حفاري و كاوش‌هاي باستان شناسي در هرم بزرگ شروع شد. اين دانشمند، جسد گربه‌اي را پيدا كرد كه موميايي شده بود. اگر تاكنون كلمه موميايي به گوش‌تان نخورده است، بايد گفت، با اين روش بدن گربه نپوسيده و فقط خشك شده بود. معمولاً زماني كه حيواني مي‌ميرد، فرآيند تجزيه شروع مي‌شود.عامل تجزيه باكتري‌هييا است كه گوشت را مي‌خورند و سرانجام اسكلت جاندار را باقي مي‌گذارند. بدن موميايي شده، كاملاً خشك و بدون آب مي‌شود و هيچ گنديدگي در آن رخ نمي‌دهد.
دانشمندي كه گربه موميايي را يافته بود، خيلي شگفت زده شده بود و علت مسئله را نمي‌فهميد. پيش خود فكر كرد احتمالاً درون هرم، فضايي ويژه حاكم است كه مانع گنديدگي مي‌شود. او ماكتي دقيقاً در ابعاد هرم بزرگ ساخت و تأثير آن را روي نگهداري گوشت، سبزيجات و غيره مورد مطالعه قرار داد. با نهايت شگفتي ملاحظه كرد، در تمام آزمايشات، هرم باعث توقف گنديدگي مي‌شود و گوشت و سبزيجات قرار گرفته در درون آن فقط خشك مي‌شود. اين مسئله نشان داد، ماكت هرم كه متناسب با ابعاد هرم بزرگ ساخته مي‌شود، فضاي خاصي در درون خود دارد. همين كشف سيل عظيمي از محققان را بر آن داشت تا روي جنبه‌هاي عملي ماكت اهرام و كاربرد آنها در زندگي روزمره كار كنند.
 

نقبي به گذشته

در تاریخ : سه شنبه، 17 شهريور ماه، 1388
نویسنده :
(3183 مشاهده)

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
Content ©
کانال تلگرام مجموعه تجسم خلاق