تجسم خلاق، استاد آرام - Content


اطلاعات مفيد تجسم خلاق


جستجو در سایت تجسم خلاق


جستجو در وب
جستجوی سايت

سابقه و آمار بازدید تجسم خلاق

محبوبیت در گوگل

با زدن دکمه 1 ما را در گوگل محبوب کنید
تجهيزات و انرژي زيستي
 
آيا قدرت ميدان انرژي هرم را مي‌توانيم اندازه‌گيري كنيم؟ آيا مي‌توانيم قدرت انرژي واستو در يك ساختمان را اندازه‌گيري كنيم؟ اين‌ قبيل پرسش‌ها را خيلي‌ها مطرح مي‌كنند و بايد به آنها پاسخ‌هاي قانع كننده‌اي داد.
همه مي‌دانيم مي‌توانيم در زماني معين چيزي را اندازه‌گيري كنيم، ولي براي اين كار نياز به واحد داريم. مثلاً طول را با واحد متر اندازه‌گيري مي‌كنيم. در همه اندازه‌گيري‌هاي فيزيكي ابتدا واحد اندازه‌گيري تعريف و سپس مضربي از آن واحد به عنوان مقدار اندازه‌گيري شده بيان مي‌‌كنيم. به اين واحدها، واحدهاي ”اصلي“ مي‌گويند. با تركيب اين واحدها، واحدهاي ”مشتق شده“ بدست مي‌آيند. مثلاً شتاب يك وسيله نقليه واحدي مشتق شده است كه به صورت تركيبي از دو واحد اصلي بيان مي‌شود. بنابراين بايد ابتدا چيزي كه مي‌خواهيم اندازه‌گيري كنيم بشناسيم و سپس واحدي براي اندازه‌گيري آن بيان نماييم.
در واقع مشكل همين جا است. همه مواد و نيروهاي فيزيكي را مي‌توان اندازه‌گيري كرد و براي آنها كميتي در نظر گرفت، اما وقتي صحبت از ميدان‌هاي انرژي و نيز انرژي هرم، انرژي واستو يا انرژي زيستي به ميان مي‌آيد، واقعاً ماهيت انرژي مورد نظر را نمي‌دانيم. بعضي‌ها اعتقاد دارند مي‌توان از باويس سنج (Bovis Meter) و آنتن لچر (Lecher Antenna) براي اندازه‌گيري انرژي داخل ساختمان استفاده كرد.
لازم است اين ابزارها را از ديدگاه انرژي زيستي بررسي كرد. بي‌شك اين ابزارها كه ده‌ها سال قبل اختراع شده‌اند بعد از قرار گرفتن درون ساختمان قادر به اندازه‌گيري برخي ويژگي‌هاي آن هستند. ولي آيا قدرت ميدان انرژي زيستي را نيز نشان مي‌دهند؟ شايد اين ابزارها يكي از چند پارامتر مورد نظر را اندازه‌گيري و ما را گمراه مي‌كنند.
مثالي مي‌زنيم. فرض كنيد مقياسي براي اندازه‌گيري وزن داريم و وزن ده نفر را اندازه‌ مي‌گيريم. بي‌شك ما فقط يكي از صدها ويژگي شخص را اندازه‌گيري كرده‌ايم. ولي آيا صحيح است ويژگي‌هاي فرد را بر اساس وزن او بيان كنيم؟
 

تجهيزات و انرژي زيستي

در تاریخ : سه شنبه، 17 شهريور ماه، 1388
نویسنده :
(2679 مشاهده)

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
Content ©
کانال تلگرام مجموعه تجسم خلاق