تجسم خلاق، استاد آرام - Content


اطلاعات مفيد تجسم خلاق


جستجو در سایت تجسم خلاق


جستجو در وب
جستجوی سايت

سابقه و آمار بازدید تجسم خلاق

محبوبیت در گوگل

با زدن دکمه 1 ما را در گوگل محبوب کنیدآب در فنگ شويي

اصول فنگ شويي توجه زيادي به جريان اب، نهرها، برکه‌ها و رودخانه‌ها دارد. اينها از جمله عوارض طبيعي هستند که به آساني شناسايي مي‌شوند و در زمينهاي مرتفع و پست وجود دارند. پيچ و خم و انشعابهاي رودخانه اژدهاي ابي ناميده مي‌شوند که در تقابل با اژدهاي کوهستان است. تعبيرهايي که فنگ شويي از شکلهاي مختلف برکه‌ها و نهرها و رودها به عمل مي‌آورد در کتابي به نام اژدهاي ابي ماندگار که در کتاب معلومات عمومي ممتاز شرح داده شده است ذکر شده‌اند.

محل تلاقي دو رودخانه محلي مثبت محسوب مي‌شود زيرا تاثير نيروهاي آنها در آنجا متمرکز است. ولي انشعاب رودخانه نمايانگر پراکنده شدن نيروهاي مثبت است. شيب تند رودخانه بدشگون است زيرا مسيرهاي مستقيم به شکل نيزه پديد مي‌آورد. ولي رودخانه‌اي که پيچ و خم نسبي داشته باشد مسير طبيعي خوش يمني محسوب مي‌شود.

اژدهاي ابي ماندگار

طبق مطالب کتاب معروف اژدهاي ابي ماندگار يک محل مطلوب بايد در بين نهرها و رودها طوري قرار داشته باشد که همچون معده اژدها از آن محافظت شود.

اگر اب خلاف جهت آن محل جريان داشته باشد، عجولانه زهکشي مي‌شود. در اين صورت چگونه مي‌تواند وفور نعمت به ارمغان آورد؟ اگر مستقيماٌ وارد آن مکان شود و به همان شکل نيز خارج شود افراد مذکر ساکن آن مکان طالع نحس خواهند داشت. اگر اب به سرعت به سمت چپ متمايل شود پسر ارشد خانواده بدبخت خواهد شد. اگر به سرعت به سمت راست متمايل باشد ته تغاري خانواده دچار فاجعه خواهد شد.

اگر نيروي چي در ميان نهرها و رودهايي جريان يابد که محلي را در برگرفته‌اند و از آن محافظت مي‌کنند، در اين صورت نيروي چي دروني ناميده مي‌شود. در چنين حالتي رودخانه‌اي که در اطراف آن محل جريان دارد حد فاصل يا مرز نيروي چي دروني و بيروني محسوب مي‌شود. نيروي چي بيروني مي‌تواند نيروي چي دروني را تغذيه کند که نيروي چي دروني نيز به نوبه خود به تدريج به داخل خانه يا مقبره نفوذ مي‌کند. اين نوع طبقه بندي از لحاظ شکل رودخانه، و انشعابهاي فرعي آن و پيچ و خمهاي عادي يا تند و نحوه قرار گرفتن اين اجزا در کنار يکديگر تعريف مي‌شوند.

 


آب در فنگ شويي آب در فنگ شويي آب در فنگ شويي آب در فنگ شويي آب در فنگ شويي آب در فنگ شويي آب در فنگ شويي

در تاریخ : سه شنبه، 17 شهريور ماه، 1388
نویسنده :
(7607 مشاهده)

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
Content ©
کانال تلگرام مجموعه تجسم خلاق