تجسم خلاق، استاد آرام - Content


اطلاعات مفيد تجسم خلاق


جستجو در سایت تجسم خلاق


جستجو در وب
جستجوی سايت

سابقه و آمار بازدید تجسم خلاق

محبوبیت در گوگل

با زدن دکمه 1 ما را در گوگل محبوب کنید
فنگ شويي چيست؟
فنگ شويي علم باستاني ايجاد هماهنگي به سبک چيني است. به بخت و اقبال چندان ارتباطي ندارد و با نظام خوش يمن و بديمن سروکار دارد. در غرب شکستن اينه علامت بد شانسي است و معتقدند که وقتي آينه مي‌شکند نمي‌توان کاري براي جبران بدشانسي حاصل از آن انجام داد. ولي در مشرق زمين، کاشتن درخت مستقيماٌ جلوي درب جلوي ساختمان بدشگون و بديمن تلقي مي‌شود.
خوشبختانه در اين مورد مي‌توان براي خنثي کردن عواقب بد آن کاري انجام داد. انسانها مي‌توانند با استفاده از اصول فنگ شويي به جاي آنکه قربانيان انفعالي سرنوشت و تقدير باشند، خود نقش فعالي در سرنوشت خويش ايفاء کنند.
معني تحت اللفظي فنگ شويي به مفهوم باد و اب است. اينها عناصر اصلي تشکيل دهنده چشم اندازهاي زمين هستند و با نيروهاي مخفي بر سرنوشت انسانها تأثير مي‌گذارند. چنين نيروهايي همه جا اثر مي‌گذارند و به شکلهاي مختلفي درمي‌آيند مخصوصاٌ به شکل جريان نيرويي به نام چي و در حالت ايجاد تعادل بين يين و يانگ (به کادر پ 8 مراجعه کنيد). نيروي چي همواره فعال است و در حال انقباض، تبخير، دم و بازدم است. اگر درب يک ساختمان جريان چي را متوقف کند، در اين صورت احتمالاٌ فاجعه‌اي روي خواهد داد. نيروي چي همچنين در فضايي که خيلي باز باشد نيز محو مي‌شود. يين و يانگ دو نيروي متضاد هستند که جرياني متناوب و تنش‌زا دارند. آنها نمايانگر جنسهاي مونث و مذکر، نور و تاريکي، اب و آتش هستند. آنها در هر موجودي در دنيا وجود دارند. يک استاد فنگ شويي با جريان چي و ايجاد تعادل بين نيروهاي يين و يانگ در سرزمينها، ساختمانها يا قبرستانها آشنا است. او در حالي که مجهز به چنين دانشي است در مورد طرح و نقشه ساختمانهاي جديد و همچنين شناسايي منبع هر نوع بديمني و بدشگوني در ساختمانهاي موجود صاحب نظر است.
بهره‌مند بودن از دانش فنگ شويي تنها امتياز استادان فنگ شويي نيست. گرچه يک استاد يا متخصص دانش معتنابهي از نحوه عملکرد اسرآراميز نيروهاي جهان هستي با مطالعه علوم و فنون چيني بدست مي‌آورد، ولي در عين حال اصول ساده کاربردي وجود دارند که هر کسي مي‌تواند از آنها پيروي کند. خيلي از آنها در قوه ادراک و شعور ما وجود دارند. برخي ديگر اکتسابي و برخي با هوش و فراست بدست مي‌آيند. (به فصلهاي 5 الي 8 مراجعه کنيد). مثلاٌ خانه‌اي که روي زمين پست يا ناهموار ساخته شده است در طي بارانهاي سنگين به زير سيلاب مي‌رود. به همين ترتيب درختي که خيلي نزديک خانه کاشته شده است، بر پي و اساس خانه نيز تاثير مي‌گذارد. اين را فنگ شويي مضر مي‌نامند.
 

فنگ شويي چيست؟ فنگ شويي چيست؟ فنگ شويي چيست؟ فنگ شويي چيست؟ فنگ شويي چيست؟ فنگ شويي چيست؟ فنگ شويي چيست؟

در تاریخ : سه شنبه، 17 شهريور ماه، 1388
نویسنده :
(6081 مشاهده)

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
Content ©
کانال تلگرام مجموعه تجسم خلاق