تجسم خلاق، استاد آرام - Content


اطلاعات مفيد تجسم خلاق


جستجو در سایت تجسم خلاق


جستجو در وب
جستجوی سايت

سابقه و آمار بازدید تجسم خلاق

محبوبیت در گوگل

با زدن دکمه 1 ما را در گوگل محبوب کنید
کوهستانها، درختها و رودخانه‌ها در فنگ شويي
طبق اصول فنگ شويي اگر خانه‌اي هماهنگ با محيط طبيعي آن باشد، براي ساکنانش خوش يمن خواهد بود. مکانهاي خوش طالع شامل زمينهاي مرتفع و مکانهاي روي تپه‌ها با جريان اب اندکي پيچاپيچ محسوب مي‌شوند.
کوهستانها
کوهها و ساير برجستگيهاي زمين همان نيروي يانگ را تشکيل مي‌دهند. اين پستي و بلنديهاي زمين مفاهيم کيهاني اسراآميزي براي طالع بينها دارند و از اماکن محافظت مي‌کنند. يک مکان مطلوب روي شيب مشرف به جنوب واقع است و کوههايي که در شمال قرار گرفته‌اند آن را از نيروهاي طالع نحس که در شمال قرار دارند محافظت مي‌کنند. قله کوه باعث مي‌شود باد نيروي چي را که نيرويي خوش يمن است به سرعت به اطراف پراکنده کند، ولي با اين وجود قله كوه مکاني خوش يمن تلقي نمي‌شود. به همين ترتيب، نهري که با سرعت روي شيب يا دامنه کوه يا کوهپايه جريان دارد تهديدي براي آن مکان تلقي مي‌شود.
ابشارهايي که شيب تندي دارند بدشگون هستند و کوههايي که شيب تندي دارند باعث انباشت نيروي يانگ مي‌شوند. محل پستي که بين چند تپه کوچک يا برکه قرار داشته باشد نيز بدشگون است زيرا منبع انباشت نيروي يين است و محلي مناسب براي انباشت نيروي شا است. در چنين مکانهايي بهتر است سلسله جبال مرتفعي وجود داشته باشد که بخشي از اين نيرو را خنثي کنند به شر آنکه کوهپايه‌هايي در جلوي آنها مازاد نيروي يانگ را که قله‌ها ايجاد مي‌کنند کاهش دهند. دماغه‌اي که از کوهستاني به شکل نعل اسب بيرون زده باشد، مکان خوبي تلقي مي‌شود. همانند شبه جزيره يا دماغه‌اي که از مرکز يک سه راهي بيرون زده باشد.
 

کوهستانها، درختها و رودخانه‌ها در فنگ شويي کوهستانها، درختها و رودخانه‌ها در فنگ شويي کوهستانها، درختها و رودخانه‌ها در فنگ شويي کوهستانها، درختها و رودخانه‌ها در فنگ شويي کوهستانها، درختها و رودخانه‌ها در فنگ شويي کوهستانها، درختها و رودخانه‌ها در فنگ شويي

در تاریخ : سه شنبه، 17 شهريور ماه، 1388
نویسنده :
(2527 مشاهده)

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
Content ©
کانال تلگرام مجموعه تجسم خلاق