تجسم خلاق، استاد آرام - Content


اطلاعات مفيد تجسم خلاق


جستجو در سایت تجسم خلاق


جستجو در وب
جستجوی سايت

سابقه و آمار بازدید تجسم خلاق

محبوبیت در گوگل

با زدن دکمه 1 ما را در گوگل محبوب کنید
فصل 1

مزايا و اصول نظري


بزرگان ، از دوران باستان تا دنياي امروز، به طور قابل توجهي شادابي جواني خود را حفظ کرده‌اند، به طوري كه حداقل بيست سال جوان تر از سن واقعي خود به نظر يکي از سرچشمه‌هاي سرزندگي آن‌ها انجام تمرينات جوان‌سازي با استفاده از ماساژ خود بوده است. اين تمرينات در واقع استفاده از انرژي دروني خود يا انرژي چي به منظور تقويت و جوان‌سازي اندام‌هاي حسي (چشم، گوش، بيني، زبان، دندان‌ها، پوست) و اندام‌هاي دروني است. قدمت اين تکنيک‌ها در حدود پنج هزار سال است. تكنيك‌هايي كه تاکنون به صورت راز حفظ شده‌اند، به طوري که استادان اين مکتب آن‌ها را به گروه کوچگي از شاگردان منتقل مي‌کردند. حتي با اين وجود، هر يك از مريدانِ اساتيد تائو، اغلب تنها از بخشي از اين روش‌ آگاهي داشتند. با مطالعه روي تعدادي از بزرگان تائوئيسم، اجزاي مختلف اين روش را کنار هم آورده و به صورت برنامه‌اي واحد و منطقي سازماندهي کردم. با انجام اين تمرينات، به مدت پنج تا ده دقيقه در روز، مي‌توانيد خيلي چيزها از جمله سيما، بينايي، شنوايي، سينوس، لثه، دندان، زبان و بنيه خود را بهبود بخشيد.

1. نقش حواس در کنترل هيجانات منفي

جوان‌سازي از طريق ماساژ خويش، گرفتگي نصف‌النهارها يا کانال‌هاي انرژي را در حواس مختلف و اندام‌هاي حياتي برطرف مي‌سازد. شيوه منحصر به فرد ، انرژي چي را از اندام‌هاي جنسي و مقعد، ابتدا به صورت، دست‌ها و حواس و سپس به مناطق ويژه‌اي از بدن هدايت مي‌كند. اين حواس به اندام‌ها متصل‌اند و اعتقاد بر اين است که اندام، هيجانات مثبت و منفي را ذخيره و توليد مي‌کنند. با تقويت حواس، مي‌توانيم هيجانات منفي را کنترل کنيم. حواس اولين بخشي است که تحت تأثير عوامل جهان خارج مثل تنش، عصبانيت و ترس قرار مي‌گيرد. تأثيرات منفيِ جهان خارج نيز روي اندام‌ها و دستگاه عصبي تأثير مي‌گذارند. حواس قدرتمند در جلوگيري از اثرات انبوه محيط خارجي که ممكن است روي ما تأثير منفي داشته باشند، مفيد خواهند بود.2. نقش اندام‌هاي سالم در تغيير ويژگي‌هاي هيجاني و شخصي

در طول ده سال آموزشِ شيوه ساده ماساژ خود، افرادي را ديده‌ام که در زندگي هيجاني، شخصي و اجتماعي خود از آن استفاده کرده‌اند. يکي از شاگردانم خيلي ترس داشت. همين مسئله خيلي راحت باعث عصبانيت و در نتيجه بدخلقي، تحريک‌پذيري و دل‌درد او مي‌شد. شخصي با اين نوع احساسات به ندرت تبديل به انساني اجتماعي و دوست داشتني مي‌شود و به سادگي نمي‌توان با او ارتباط برقرار کرد. بعد از چند هفته انجام تمرين لبخند دروني، صداي کبد و ماساژ کبد و شکم، حال اين شخص بهبود پيدا کرد، بد خلقي او کاهش يافت و دوست داشتني تر شد. او مي‌گويد، بزرگ‌ترين سودي که از بودن در کنار من نصيبش شده است، در زندگي خانوادگي او به ويژه در روابط با فرزندانش بوده است. او ديگر براي کاهش درد و فراموش کردن استرس قبلي خود به الکل نياز ندارد. کارفرمايان و همکارانش نيز متوجه اين تغيير شده‌اند. او کارگران ديگر را نيز براي مطالعه اين سيستم نزد من فرستاده است.

منشي من يک بار براي آموزش يکي از همکارانش نزد ما مبلغي پرداخت کرد. او از همکارش ‌خواست براي مقابله بهتر با استرس شغلي خود راهي پيدا کند. اين زن به من گفت بهترين سرمايه گذاريِ عمرش را انجام داده است، چون ديگر قرباني نوسانات هيجاني همکارش که با هم کار مي‌کنند، نمي‌شود.
مزايا و اصول نظري جوان سازي

در تاریخ : چهارشنبه، 13 آبان ماه، 1388
نویسنده :
(7120 مشاهده)

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
Content ©
کانال تلگرام مجموعه تجسم خلاق