هیپنوتیزمویدئو

آیا شما هیپنوتیزم می شوید!!

آیا شما هیپنوتیزم می شوید!!

درود و سلام خدمت دوستان عزیز

   آیا شما هیپنوتیزم میشید؟

بله ، می خوام ببینم شما  هیپنوتیزم میشوید؟

 اصلاً قابلیت هیپنوتیزمی  در درونتون هست یا نه؟

 ما معمولاً زمانی که میایم بخوابیم وارد یه حالتی می شویم ، که  اصطلاحا بهش   حالت آلفا   می گویند. این حالت آلفا یک حالتی بین حالت خواب بیداری است. در این حالت  امواج  مغزی  ما کاهش می یابد.فرکانس   حدود ۸ تا ۱۲ میشه  . این حالت ما بهش حالت آلفا میگیم. امواج مغزی در حالت عادی بین ۸ تا ۱۲ هست.توی هیپنوتیزم دقیقا همین اتفاق برای  ما میافته. یعنی امواج مغزی ما کاهش پیدا میکند. از نظر عملی ما هر روز دو باره  وارد حالت هیپنوتیزم می شویم.

 یک موقع  زمانی که ما داره خوابمون  میبره ، آن حالتی که داریم چرت میزنیم.  نه خیلی خیلی خوابیم  و نه خیلی خیلی ب یداریم.  مثلاً تصور کنید که شما دراز کشیدید. قبل از خوابی یه  نفر میاد لامپ و روشن می کنه .نه آن قدر در خوابی که متوجه نشی لامپ روشن  شده . 

یا سروصدای ایجاد شده.  و نه آن قدر بیدار و هوشیار هستید که میتونی بهش بگی  لامپ خاموش کنید، داره اذیت میکنه. این حالت و ما بهش حالت هیپنوتیزم یا حالت  آلفا میگیم. بهش هوشیاری مضاعف هم می گویند.  چون وضعیتی که توی ما ایجاد میشه, هشیاری ما به شدت افزایش پیدا می‌کند . منظور از هوشیاری اینکه  تلقین پذیری  ما  به شدت افزایش پیدا می‌کندو  تمرکز   ما خیلی خوب می شه. به همین دلیل  بهش هوشیاری مضاعف هم میگن.

 یکی از موردهای دیگه ای که روزانه  ما وارد حالت هیپنوتیزم میشیم ، زمانی که ما از خواب می خواهیم بیدار شویم.  موقعی که از  خواب داریم بیدار بشیم . دقیقا همین  اتفاق باز  می‌افتد. در این حالت باز ما وارد خلسه هیپنوتیزمی می شویم. در این زمان  متوجه محیط هستید ولی  خیلی  سرحال  یا هوشیار  نیستیم،   که از جامون بلند بشیم . اینم باز میشه  حالت آلفا یا حالتهای هیپنوتیزم .

تست های هیپنوتیزمی

اما ما امروز میخوایم در مورد موضوع دیگه صحبت کنیم.  ما  تستهای داریم   که  میتونه قابلیت هیپنوتیزمی که توی شما وجود دارد را مشخص کند. ایا شما قابلیت شدن هیپنوتیزم شدن را دارید یا خیر؟ ما به این تست ها ، تست های  هیپنوتیزم پذیری میگوییم.

من الان می خوام  با شما تست های هیپنوتیزم پذیری را انجام بدم که ببینم شما این قابلیت وجود دارد یا نه. تقریبا همه ی  افراد هیپنوتیزم می شوند. اما یک دسته از افراد خیلی بهتر از بقیه هیپنوتیزم می شوند و بهتر از بقیه میتونند از قابلیت‌های خیلی خوبه هیپنوتیزم استفاده کنند. اولین تکنیکی که می خوام بهتون بگم تکنیک های ایدئوموتور هستند. که اولین تکنیکشون ،  تکنیک پاندول هست.

با استفاده از تکنیک پاندول هیپنوتیزم شوید

 میخوای پاندولی را درست کنید یا یه پاندولی را تهیه کنید .  به این صورت که  یه وزنه هست به یک  نخ اویزون می شه .   این رو میگیری توی دستتون.همینجوری که این توی  دست تون قرار گرفتید. زیر بغل تون آزاد باشه و بازوتون  به بدن تون نچسبیده باشه. باز باشه. این رو روی نقطه وسط پایین دایره فرضی نگه دارید.حالا یک دایره فرضی را در نظر بگیرید . چشماتو روی قطب های  دایره  به چپ و راست حرکت بدید.  یعنی شما دارید به چپ و راست  نگاه می کنید و  به سمت یا چپ و راست، سرتون را حرکت میدهد. بعد از چند لحظه می بینید که این پاندل  خود به خود شروع میکنه به حرکت کردن. دقت داشته باشید که  این پاندول از طریق دست من حرکت می کند،

 اما بخشی از ناخودآگاه من داره پاندول رو  حرکت می دهند.  ما به اینها ،  تکنیک ها تاثیر ذهن بر روی جسم و یا بر روی  فیزیک میگیم. حالا دوباره پاندل را نگه دارید و این بار به جلو عقب نگاه می کنیم همین که شما سرتون به سمت جلو و عقب حرکت می دهیدو یا چشماتون را به سمت جلو حرکت بدید یا روی قطب  دایره حرکت میدید پاندول  شروع میکنه به جلو و عقب حرکت کردند .حتی میتونیند پاندول  رو نگه داری و چشماتون  رو به روی یک دایره فرضی در جهت عقربه های ساعت  بچرخونید ، میبینید که پاندول شروع به حرکت کردن  می کند.

 و اگر بخواهید برعکس بچرخونید، باز هم میبینید که پاندول خلاف عقربه های ساعت  شروع میکنه به حرکت کردند.یادتون باشه که چون من این تمرین را  خیلی زیاد انجام دادم برای من سریع اتفاق میوفته. برای شما ممکن که با  این سرعت انجام نشود  و برای اون حرکت کوچیکش حداقل حدود۳۰ ثانیه تا یک دقیقه شما باید آن را نگه دارید و  به راست  و چپ نگاه کنید تا این حرکت کوچکی در ان انجام بشه. پس شما ممکنه که با سرعتی که من انجام می شه برای شما  اتفاق نیوفته. و حدود ۳۰ ثانیه تا یک دقیقه به چپ و راست  نگاه کنید.چون من خیلی زیاد انجام دادم توی  چند ثانیه حرکت پاندول  برای من پیش میاد.پس مس تونیم این  نتیجه‌گیری را  داشته باشیم،  که اگر شما زیاد تمرین انجام بدید، حساسیت پذیری هیپنوتیزمی شما بیشتر می شود.اگر این اتفاق برای شما افتاد شما جزوء سوژه های خیلی  خیلی خوبه هیپنوتیزم هستید.  و خیلی راحت میتونید توی  خلسه هیپنوتیزمی قرار بگیرید و خیلی راحت می تونی از مزایایی هیپنوتیزم استفاده کنید. تغییراتی که برای اهداف تون ،  برای زندگیتون یا برای موارد خاصی  در نظر دارید ، را می تونید   روی خودتون انجام بدید.

اساس هیپنوتیزم چیست؟
 یکی از تست های دیگه که میخوایم انجام بدیم، اصطلاحا بهش می گویند تلقین پذیری هم می گویند،

 که جز تست های هیپنوتیزم هستند .چون اساس هیپنوتیزم تلقین پذیری هست.

دست هاتون رو بالا  بیارید .جلو بیارید. کف دست راستتون به سمت بالا  باشه و شصت  دستت چپتون به سمت بالا باشه .کف دست  راست رو به بالا باشه. شصت دست چپتون به سمت بالا باشد. حالا چشماتونو ببندید.  همینجوری که چشماتون  بستید، تصور کنید که یک وزنه خیلی سنگین روی کف  دست راستتون گذاشته شدهو تصور کن که وزنه ۱۰ کیلویی روی کف دست راستتون قرار داده شده است. و یک بادکنک خیلی بزرگ به شصت دست چپتون بسته شده است .

 تصور کن که این وزن خیلی سنگین و داره پایین میاد و این بادکنک خیلی سبکه که داره بالا میره.این وزنه  خیلی سنگینه داره پایین میاد و بادکنک خیلی  سبکه و داره بالا میره . بالاتر بالاتر و حالا تصور  کن که وزنه شده ۲۰ کیلو دقیقاً ۲۰ کیلو روحس کن. … دست راستت  خیلی سنگینه .  ببینید نوشته دقیقاً ۲۰ کیلو . دست چپ بادکنک خیلی بزرگ شده… بزرگتر شده و بزرگتر شده… بالاتر میره بالاتر بالاتر.. وزنه سنگین تر سنگین تر سنگینتر.. و پایین تر سنگین تر و سنگین تر میشه… و اون هم تر بشه سنگین تر… و سنگین تر.. و سبک و سبک تر .

 خیلی عالیه.  خوب حالا بدون اینکه بدونی چه تغییری توی دستات  ایجاد شده ، چشماتو باز کن…یه نگاهی به دستان بکن …متوجه میشی که فاصله بین دستات بیشتر شده.. چرا ؟ 

اگر این اتفاق افتاد که  یکی از دستامون سنگین شد و به سمت پایین  اومد و دست چپ سبک شده و به سمت سمت بالا رفت ، نشون می ده که تلقین پذیری ما و حساسیت هیپنوتیزمی ما خیلی زیاد هست. البته یادتون باشه  من چند تا نکته بهتون بگم.  اگر دست راست تو سنگین شد و پایین نیومد و درد گرفت.این نشون میده شما تلقین پذیری هستید ،  و  شما یک مقاومتی به صورت ناخودآگاه توی ذهنتون دارید .که دست تو سنگین شده ولی  اجازه نداده پایین بیاد .

 اگر هیچ اتفاقی نیفتاده و هیچ تغییری نکرد،  نشون میده که  تلقین پذیری شما  در این زمینه کم  هست. و با استفاده از تکنیک های دیگر میتونید  آنها را بیشتر کنید. ولی اگر دستتون بالا رفت این نشان دهنده تلقین پذیری خیلی خوبتون هست ،می تونید برای هیپنوتیزم کردن شما از  تکنیک های سبکی یا سنگینی استفاده کنید. چون این تکنیک ها یا تستهای هیپنوتیزمی ،  هم به ما نشون میده که شما  توی چه حساسیتی از تلقین پذیری هستید،و هم سرنخ هایی به ما میده،  برای اینکه من با چه روشی میتونم شما را هیپنوتیزم کنم و در خلسه هیپنوتیزمی  قرار بدم .

تکنیک هیپنوتیزمی بادکنک

تکنیک بعدی  که می‌خواهیم با همدیگه انجام بدیم ،   اینکه دستاتو توی فاصله تقریباً در ۱۰-۱۵ سانتی قرار بده .چشماتو ببند. تصور کن . یک بادکنک بین دستهات هست . آفرین یک بادکنک بین دستات هست و هر بار تو نفس میکشی این بادکنک بزرگتر میشه.   نفس بکش بزرگ میشه.  بزرگ میشه.. بزرگ میشه..بادکنک به  دستاتت فشار میاره … از همدیگه دور می شوند …دور می شوند… نفس بکش…. بزرگ میشه.. نفس که می کش….دورتر می شه….آفرین نفس می کشی  بزرگتر .. بزرگتر… بزرگتر.. بزرگتر.. سریعتر بزرگ  میشه …سریعتر سریع تر بزرگ تر دورتر…دستات دور تر می  شه… دور دور و دورتر..

 خیلی خوبه عالیه می تونی چشماتو باز کنی و یه نگاهی به دستات بندازی …. و متوجه میشید که دستاتو  از همدیگه دور شدند.  حالا میتونی همین تکنیک و برعکس انجام  بدید به این صورت که دستاتو توی فاصله  ۶۰-۷۰ سانتی  بگیرتصور کن  که آهن ربا خیلی قوی بین  دستات  هستند…دوتا آهن ربای  بسیار پر قدرت…  دست هات به همدیگه نزدیک می شوند .  و جذب میشه … نزدیک میشه …  نزدیک میشن … نزدیک می شن… جذب می‌شود…. همدیگر را جذب می کنند ….هر موقع نفس می کشی …. نزدیک‌تر می‌شود… . نفس میکشی… نزدیک می شوند …نزدیک.. نزدیکتر و نزدیکتر… نزدیک تر نزدیکتر  ….سریعتر… نزدیکتر… نزدیکتر و نزدیکتر… سریعتر… نزدیک می شود. به همدیگه می رسند کاملاً به همدیگر رسیدند. خیلی خوبه عالیه. خیلی عالیه. امروز چند تکنیک رو با همدیگر انجام  دادیم. تکنیک اولمون پاندول بود .تکنیک سنگین شدن. تکنیک سبک شدن. تکنیک دور شدن و تکنیک های نزدیک شدن.

اگر از این چندتا  تکنیک فقط   یکی   از این ها براتون انجام بشه، شما این قابلیت را دارید که در خلسه هیپنوتیزم قرار بگیرید. ما برای آن دسته از افرادی که این قابلیت را ندارند یعنی این تکنیکها بهشون جواب نمیده  ،می آیم از تکنیک های تصویرسازی ذهنی استفاده می‌کنیم.تقریباً با استفاده از این  تکنیک های تصویر سازی ذهنی روی همه  افراد می تونیم

 تاثیر بگذاریم و آنها را وارد خلسه هیپنوتیزمی قرار بدیم.این تمرین رو با دوستاتون انجام بدید . خودش میتونه یه سرگرمی باشه .می تونید  قابیلیت  هیپنوتیزمی خودتون را بسنجید. در پایین صفحه  میتونید تجربه خودتون را برای ما بنویسید.  نظرات خودتان را برای ما بنویسید. اگه لازم باشه می تونیم  راهنماییتون کنیم ، که چه جوری وارد خلسه خود هیپنوتیزم  بشید.  

توی برنامه‌های بعدی من بهتون میگم که شما چطور خودتون رو توی خلسه هیپنوتیزمی  قرار  بدهید.   و به خودتون تلقین کنید، البته برای دوستانی که توی کانال هستند  ما فایل های خود هیپنوتیزمی متعددی را قرار می دهیم. آدرس کانال تلگرامی ما.

https://telegram.me/aramgroup

هیپنوتیزم اریکسونی

 هیپنوتیزم به چند روش انجام میشه، یکی از این روشها، روش‌های کلاسیک هست.

در این روش کلاسیک، شما صرفا  باید چشماتو را ببندید توی  وضعیت خیلی آرومی قرار بگیرید. اما در متافور ‌های هیپنوتیزمی  ، و هیپنوتیزم اریکسونی ،  شما نیازی نیست که چشماتون  را ببندید. همینجور که من به صورت عادی با شما صحبت می کنم، یا یک داستان را برای شما میگم،یک پدیده ای را  شروع به وصف می کنم،  اون  القائات و تلقین هایی که مد نظرم هست را، به راحتی روی توی ناخودآگاه القا می کنم.

من با ناخودآگاه شما صحبت می کنم. یعنی من تلقیناتی که انجام میدهند مستقیم  توی ناخودآگاهتان وارد میشودو   خودآگاه تون نمیتونه  در برابر آن مقاومت بکنه . ما میتونیم بهتون کمکتون کنیم که توی  خلسه هیپنوتیزمی  بهتر قرار بگیرید. برنامه ها ما را در کانال تلگرامی  ما دنبال کنید. میتونیداز فایل های هیپنوتیزمی و خود هیپنوتیزمی  که توی کانال گذاشتی استفاده کنید .

 جهت شرکت در دوره های هیپنوتیزمی بامرکز تجسم خلاق 02188302523 تماس بگیرید .

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫13 نظرها

 1. سلام جناب دکتر
  در دوران نوجوانی دچار ناراحتی دوقطبی شدم بعد از سه سال درمان دارویی موفق شدم دیپلم بگیرم و وارد دانشگاه بشم. با مشکلات فراوان کاردانی و کارشناسی ام را گرفتم حتی ارشد هم قبول شدم و الان ترم آخر هستم ولی در حال حاضر دچار کبد چرب هستم و عملا قادر به انجام هیچ فعالیتی نیستم و نمی تواانم دیگر درس بخوانم.
  آیا شما قادر هستید مشکل را حل بفرمایید؟

  1. درود بر شما. روش هایی برای برطرف مشکل تون وجود داره. م یتونید از انرژی درمانی استفاده کنید.
   ممکن هست به دلیل استرس بالا باشد که در این صورت م یتونیداز تکنیک های کاهش استرس برای این منظور استفاده کنید .

 2. سلام استاد محترم من یک فوبیای شدید از دندانپزشکی دارم و از تبریز مزاحمتون میشون میشه این فوبیا رو با هیپنوتیزم از بین برد آیا دوره ای رو پیشنهاد میدهیدخاطره ای بدی از دندانپزشکی تو ذهنم باقی مونده که فوبیا دارم مرسی ممنونم

  1. سلام وقت شما بخیر.ترسی که جنبه روانی داشته باشه رو میشه با هیپنوتیزم کاری کرد که دیگر آنرا به یاد نیارید.ولی برای از بین بردن یا پاک کردن خاطرات مزاحم از دوره پاک کردن خاطرات مزاحم در اپلیکیشن ما استفاده بفرمایید.به تلگرام موسسه پیام دهید لینک اپلیکیشن رو برای شما بفرستند

 3. درود بر همه عزیزان: هزینه های جلسات هیپنوتیزم خیلی زیاد است و معمولا افراد تبحر زیادی در هم در این زمینه ندارند.
  از انجایی که این مشکل رو من از سال ۷۷ احساس کردم ، سعی کردم مشکل راب ه طریقی حل کنم. به همین دلیل دوره تجسم خلاق را طراحی کردم. این دوره یک کارگاه و دوره هیپنوتیزم کاربردی هست. تکنیک ها همه تکنیک های قوی هیپنوتیزمی هستند که شما وارد حالت تتا مغز می شوید. این تکنیک ب روی بیش از ۱۰ هزار نفر تا بحال بیشتر کار شده است. انچه شما میخواهید یک هیپنوتیزور حرفهای بر رویتان کار کند دراین دوره به نتیجه می رسید. هزینهآن نسبت به کارایی بسیار کم است. یادتان باشد هر چه ارزان هست دلیل بر کم ارزش بودن ان نیست. اگر بخواهیم این دوره را قیمت گزاری کنیم چندین میلیون تومان باید قیمت گزاری شود. ولی به دلیل اینکه توانسته باشیم خدمتی را به دوستان وهموطنان کرده باشیم این دوره را با قیمت بسیار مناسب هم به صورت حضوری و هم به صورت غیر حضوری برگزار می کنیم. با شرکت در این دوره، بقیه دوره هایی که رفته اید در حد یک اساب بازی می شود.

  1. 10 میلیون دادی تاثیر نداشت؟داداش اماتور زیاد هست لطفا قبل از رفتن پیش هیپنوتراپ تحقیق کنید ببینید کارش خوبه یا نه خیلی ازتون پول گرفته هیچ کاریم نتونسته بکنه اینجور ادما گیر من نمیفتن تا قرون اخر باید پولتو میگرفتی

 4. درود استاد
  از راه رسم دایره و استفاده از پاندول و پرسش از ضمیر ناخودآگاه میشه فهمید که تلقین در ناخودآگاهمون کاشته شده؟

  1. درود بر شما
   بله با استفاده از تکنیک پاندول می توانید سوالاتتان را از ضمیر ناخودآگاه بپرسید.

 5. باسلام خدمت جناب دکتر میخواستم بدانم ایا هیبنوتیزم ب ای کسانی که افسردگی بایپولار دارند مضراست یا میتواند مفید باشد

  1. درود. در مان افسردگی را با تکنیک تجسمخلاق که در مرکز برگزار می کنیم امکان دارد. افراد بای پولار باید مدت زمان طولانی تکنیکهای مراقبه ای خاص را انجام دهند. در تحقیقات جدید بهترین روش درمانی برای انها انجام تکنیک های خاص مدیتیشن می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button
بستن
Open chat
سلام دوست عزیزم
من می توانم راهنماییتان کنم
Powered by