انرژی درمانی

پروتکل انرژی درمانی پیوره

پروتکل انرژی درمانی پیوره

پروتکل انرژی درمانی پیوره

پیوره

پیوره یا بیماری لثه که اصطلاح پزشکی مناسبی برای آن است بیماری حفرۀ دندان‌هاست. این بیماری یکی از شایع‌ترین بیماری‌های دندانی دوران ماست. پیوره بر غشای اطراف ریشۀ دندان‌ها تاثیر می‌گذارد، منجر به لق شدن دندان‌ها و تشکیل چرک و تحلیل لثه‌ها می‌شود. این بیماری علت اصلی از دست دادن دندان‌ها در بزرگسالان است.

پیوره افراد را در تمامی سنین درگیر می‌نماید. حدوداً نیمی از افراد بالای 18 سال از مراحل اولیۀ این بیماری رنج می‌برند. حتی کودکان 5 ساله یا بزرگتر نیز ممکن است علائمی از این بیماری را داشته باشند. پیوره با افزایش سن گسترش پیدا می‌کند. پیوره اگر به درستی درمان نشود، ممکن است به فقدان استخوان‌ پشتیبان دندان‌ها و در نهایت از دست دادن دندان‌ها منجر شود.

علائم بروز پیوره

لثه‌ها حساس شده و به محض فشار دادن آن‌ها، چرک از اطراف دندان‌ها خارج می‌شود. چرک خارج شده از این حفره‌ها به معده می‌رود. زمانی که بیماری در مرحلۀ پیشرفته قرار می‌گیرد، لثه‌ها متورم ‌شده و معده که با مقادیر زیادی از چرک پر می‌شود دیگر به خوبی عمل نمی‌کند. چرک ممکن است در اشکال مختلفی ظاهر شود، فرایند گوارش و هضم دچار اختلال می‌شود، کبد با مشکل مواجهه شده و در نهایت، کل بدن با اختلال مواجه می‌شود.

پروتکل انرژی درمانی پیوره. دکتر آرام, تجسم خلاق, خلق آینده
پروتکل انرژی درمانی پیوره

دلایل بروز پیوره

پیوره بر اثر فعالیت باکتری‌ها ایجاد می‌شود. لایۀ نازکی از باکتری‌های مضر دائماً روی دندان‌ها تشکیل می‌شود. اگر این باکتری‌ها با تمیز کردن دندان‌ها به خصوص بعد از مصرف غذا برداشته نشوند، تودۀ سازماندهی شده‌ای بر روی سطوح دندانی در مدت زمانی کوتاه تشکیل می‌شود. به این توده پلاک باکتریایی می‌گویند.

باکتری‌های این پلاک هنگامی که جمع می‌شوند سموم بسیاری را تولید می‌کنند که لثه‌ها را تحریک کرده و باعث التهاب، حساسیت و خونریزی آسان آن‌ها می‌شود. با این حال، فعالیت باکتری‌ها با کاهش نشاط و سرزندگی بدن که در نتیجۀ اسیدوز و عادت‌های تغذیه‌ای غلط به وجود می‌آید تسهیل می‌شود. استفادۀ مداوم از نان سفید، قند سفید، غلات تصفیه شده و گوشت زیاد منجر به پر شدن خون و بافت‌ها از مواد زائد و رشد این بیماری به اشکال گوناگون می‌شود. پیوره یکی از انواع بیماری‌هایی است که بر اثر پر شدن بدن با ناخالصی‌های اسیدی به وجود می‌آید. سایر عواملی که منجر به بروز پیوره می‌شوند شامل وارد شدن آسیب و صدمه به لثه‌ها و ساختارهای پشتیبان توسط محرک‌های شیمیایی و فیزیکی در دهان، مسواک زدن غلط، ماندن ذرات غذا مابین دندان‌ها و استفادۀ نادرست از نخ دندان است. در بسیاری از موارد، استرس طولانی مدت و حتی آلرژی نیز می‌تواند به این بیماری منجر شود. در برخی موارد دیگر، استفاده از قرص‌ها و حاملگی می‌تواند زمینه را برای بروز این بیماری فراهم کرده یا آن را وخیم‌تر کند.

پروتکل انرژی درمانی پیوره

مراحل درمان

الف‌ـ جارو كردن‌ عمومي‌ را دو يا سه‌ بار انجام‌ دهيد.

ب‌ـ انرژي‌دهي‌ و جارو كردن‌ موضعي‌ را روي‌ عضو بيمار انجام‌ دهيد.

ج‌ـ انرژي‌دهي‌ و جارو كردن‌ موضعي‌ را روي‌ چاكراهاي‌ گلو، چاكراي‌ ثانويه‌ گلو وچاكراهاي‌ كوچك‌ فك‌ انجام‌ دهيد. انرژي‌ پرانيكي‌ ارسالي‌ را تثبيت‌ كنيد.

دـ براي‌ افزايش‌ قدرت‌ مكانيسم‌ دفاعي‌ بدن‌ دستورهاي‌ داده‌شده‌ در قسمت‌ «تقويت‌سيستم‌ دفاعي‌ بدن‌ با افزايش‌ ميزان‌ انرژي‌ حياتي‌ بدن‌» را دنبال‌ كنيد.

ه ـ به‌ بيمار توصيه‌ كنيد تا فوراً به‌ يك‌ دندانپزشك‌ مراجعه‌ كنيد.

 

چگونه می توانم در این دوره شرکت کنم ؟

 این دوره به صورت حضوری می باشد و در موسسه تجسم خلاق به نشانی :

 تهران ، میدان هفت تیر ، خیابان قائم مقام فراهانی پلاک ۳۹ ط اول

 برگزار می شود.

در صورت هرگونه سوال می توانید با واحد پشتیبانی ما به صورت تلفنی و تلگرام ارتباط بگیرید. 

واحد پشتیبانی و راه ارتباطی با مرکز تجسم خلاق

۰۲۱۸۸۳۰۲۵۲۳

۰۹۰۱۱۵۹۴۹۴۳

 

کانال تلگرام مجموعه تجسم خلاق

 

صفحه اینستاگرام مجموعه تجسم خلاق

این دوره توسط دکتر آرام به صورت حضوری برگزار می شود. علاقمندان برای شرکت در دوره با مرکز تجسم خلاق تماس بگیرند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button
بستن
Open chat
سلام دوست عزیزم
من می توانم راهنماییتان کنم
Powered by