هرم

درمان کمر درد با هرم

درمان کمر درد با هرم

درمان کمر درد با هرم

درمان کمر درد با هرم

كمردرد

اين بيماري در ميانسالي رايج است. وضعيت نادرست بدن هنگام نشستن يا ايستادن علت اصلي بروز اين مشكل در ميانسالي است و اغلب، كارمندان اداره‌جات مبتلا به اين بيماري‌اند. ابتدا احتمال وجود ديسك كمر يا هر گونه مشكل ستون فقرات را با مراجعه به متخصص ارتوپدي و انجام معاينات مربوطه بررسي كنيد.

درمان کمر درد با هرم. دکترآرام, تجسم خلاق, خلق آینده
درمان کمر درد با هرم

فقط در صورتي كه مشكل ناشي از فشار عضلاني بود و به ديسك كمر مربوط نمي‌شد، از اين روش درماني استفاده كنيد. در صورت ابتلا به ديسك كمر، نياز به متخصص ارتوپد داريد و هرم به شما كمكي نمي‌كند.
باز هم روي محور شمال- جنوب، صاف، روي شكم خود دراز بكشيد.

از يكي از اعضاي خانواده بخواهيد هرم را طوري روي كمرتان قرار دهد، كه نقطه رأس روي محلي كه شدت درد در آن ماكزيمم است، قرار بگيرد. 15 تا 20 دقيقه استراحت كنيد. مي‌توانيد اين تمرين را قبل از رفتن به بستر انجام دهيد تا نتيجه بهتري بدست آوريد. شكل 41 را مشاهده كنيد.

براي درمان مشكلات زانو، درد مفصل زانو، آرتروز زانو، تورم زانو و غيره، روي كمر خود، روي محور مغناطيسي دراز بكشيد و از شخصي بخواهيد هرم را روي زانوي شما نگه دارد، به طوري كه رأس آن دقيقاً روي زانوي شما قرار گيرد و چهار طرف هرم رو به چهار جهت اصلي باشد.
اگر هر دو زانوي شما درد مي‌كند، بهتر است از دو هرم به طور همزمان استفاده كنيد يا هرم را به مدت 20 دقيقه و به طور نوبتي روي هر دو زانو قرار دهيد

درد ساق‌ پا و صدمات ماهيچه ساق

هرم را روي زمين يا محور N-S-E-W قرار دهيد. مدتي روي صندلي بنشينيد و ساق‌هايتان را روي يكي از دو طرف هرم نگه داريد تا در فاصله 5 سانتيمتري زمين قرار گيرند (با فرض اينكه از هرم 15 سانتيمتري استفاده مي‌كنيد).

اگر درون هرم دراز بكشيد، نتيجه بهتري بدست مي‌آوريد. چون در اين موقعيت هرم درست بالاي ماهيچه‌هاي ساق قرار مي‌گيرد. در صورتيكه نمي‌توانيد به راحتي هرم را روي زانو يا ساق‌ها قرار دهيد، براي نگه داشتن هرم، در دو طرف آن آجر بگذاريد، چون نگه داشتن هرم طي مدتي طولاني در چنين وضعيتي عملي نيست. در صورت ابتلا به اختلالات خواب، نگرانيا، ترس‌ بي‌مورد، مشكلات عصبي و غيره، هرم را، مطابق شكل، مستقيماً بالاي سر قرار دهيد.

بدين منظور به دو چفت و بست چوبي نياز داريد. از نجار بخواهيد لولاي چفت و بست را طوري بسازد كه به طور افقي حركت كند. زماني كه از بستر بلند مي‌شويد، آن را به سمت بالا هل دهيد تا كل هرم و لولاي آن عقب رود. قبل از اينكه شب به بستر برويد، هرم را روي خود بكشيد و بخوابيد. اطمينان حاصل كنيد هرم درست قرار گرفته است.

چگونه می توانم در این دوره شرکت کنم ؟

 

این دوره به هم به صورت حضوری و هم به صورت غیر حضوری می باشد و در موسسه تجسم خلاق به نشانی :

 تهران ، میدان هفت تیر ، خیابان قائم مقام فراهانی، پلاک ۳۹، ط اول برگزار می شود.

در صورت هرگونه سوال می توانید با واحد پشتیبانی ما به صورت تلفنی و تلگرام ارتباط بگیرید. 

واحد پشتیبانی و راه ارتباطی با مرکز تجسم خلاق

۰۲۱۸۸۳۰۲۵۲۳

۰۹۰۱۱۵۹۴۹۴۳

 

کانال تلگرام مجموعه تجسم خلاق

 

صفحه اینستاگرام مجموعه تجسم خلاق

این دوره توسط دکتر آرام به صورت حضوری برگزار می شود. علاقمندان برای شرکت در دوره با مرکز تجسم خلاق تماس بگیرند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button
بستن
Open chat
سلام دوست عزیزم
من می توانم راهنماییتان کنم
Powered by