انرژی درمانیسنگ درمانی

ارتباط با ناخودآگاه از طريق پاندول

ارتباط با ناخودآگاه از طريق پاندول

ارتباط با ناخودآگاه از طريق پاندول

ارتباط با ناخودآگاه از طريق پاندول

مغز انسان شبيه كامپيوتري زنده (سرو مكانيزم) است؛ با اين تفاوت كه اين سرو مكانيزم، زنده است و برنامه‌ريزي آن از طريق احساسات ما انجام مي‌گيرد. هر سرو مكانيزمي اطلاعاتي در درون خود ذخيره مي‌كند و در موقع نياز از اين اطلاعات استفاده مي نمايد. هر عملي كه انجام دهيم با تمام جزئيات در قسمتي از مغزمان ذخيره مي شود.

ضبط اطلاعات در كامپيوتر صرفاً با استفاده از اعداد صفر و يك است. اما اطلاعات در ذهنمان با تمام جزييات، رنگ، بو، مزه، احساس، خوب، بد، ترس، نگراني، لذت، و … ذخيره مي‌شود. ميزان اين اطلاعات بسيار زياد است. تقريباً 90 درصد اطلاعات ما تحت كنترل ناخودآگاه است. طريقه به‌كارگيري كلمات، لهجه، لحن بيان و ديگر اعمال در كنترل ناخودآگاه است.

يونگ معتقد است ناخودآگاه همانند كوه يخي مي‌ماند. قسمت اعظم اين كوه يخي در زير آب است و پيدا نيست و فقط قسمت اندكي از آن از آب بيرون آمده است. آنچه هم اكنون به خاطر مي‌آوريم و قابليت به خاطر آوردن دارد، قسمت خودآگاه ما و آنچه به خاطر نمي‌آوريم مربوط به ناخودآگاه ما است. مي‌توان از ناخودآگاه به طرق مختلف استفاده كرد.

ارتباط با ناخودآگاه از طريق پاندول

با استفاده از روش‌هاي هيپنوتيزم و خودهيپنوتيزم مي‌توان از نوشته‌ها و اطلاعات ذخيره شده در ناخودآگاه استفاده نمود و آن‌ها را به قسمت خودآگاه آورد و براي يادگيري، آموزش و درمان بيماري‌هاي روان تني (سايكوسوماتيك) از آن‌ها استفاده نمود.

در هيپنوتيزم، سوژه مي‌تواند تمام مطالب فراموش شده را دوباره به خاطر آورد. سوژه مي‌تواند خاطرات كودكي خود را تا سن سه سالگي و گاهي اوقات پايين‌تر از آن را هم به خاطر آورد. با استفاده از روش‌هاي آناليز و هيپنوتيزم، در روشي به نام هيپنوآناليز، از قدرت‌هاي اين دو تكنيك استفاده مي‌شود و مشكلات را از قسمت ناخودآگاه بيرون مي‌آورند و آن‌ها را حل مي‌نمايند.

بو‌علي‌سينا به طرق مختلف از اين تكنيك استفاده نموده است. يك روز جواني دچار بيماري عجيبي شده بود و هيچ پزشكي قادر به برطرف كردن مشكل نبود. آن جوان هر روز حالش بدتر از قبل مي شد. زماني كه بو علي سينا به بالين او آمد، نبضش را گرفت و از يكي از آشنايان او خواست نام شهرهاي مختلف را بگويد. زماني كه به شهر مورد نظر رسيد، ضربان قلب جوان بالا رفت. از كسي كه محله هاي شهر را مي‌شناخت خواست تا محله هاي مختلف شهر را بگويد.

ارتباط با ناخودآگاه از طريق پاندول

به يكي از محله‌هاي شهر كه رسيد، ضربان قلب جوان بيشتر شد. بو علي سينا به نزديكان آن جوان گفت: او عاشق شده است و كسي كه عاشق اوست در فلان شهر و در فلان محله اقامت دارد. نزديكان او بيان كردند در آن آدرس يكي از نزديكان وي كه دختري دارد، ساكن است.

بو‌علي‌سينا متوجه اين موضوع شده بود كه احساست ما در رفتار ما نشان داده مي‌شود. رفتار ما تحت كنترل احساسات ما است و به صورت ناخودآگاه و بدون كنترل ما صورت مي‌گيرد. بو علي سينا با اين آگاهي روش پاندول را ابداع كرد.
او با استفاده از اين تكنيك از پاندول سؤال‌هايي مي‌پرسيد و پاندول با نوع حركت خود به صورت بله يا خير پاسخ مي‌داد.

لسي. ام. كرون از اين روش در روان‌شناسي استفاده كرد و موفق شد سؤال‌هايي را كه مربوط به خودمان بوده و در گذشته اتفاق افتاده است مشخص كند. شايد بپرسيد آنچه مربوط به خودمان است و در گذشته اتفاق افتاده است همه مي‌دانند. پس به چه درد مي‌خورد؟ اما اين طور نيست.90

% رفتار ما مربوط به اتفاقات گذشته است و ما از آن بي‌خبريم. با استفاده از اين روش مي‌توانيم علت بسياري از مشكلات و بيماري‌هاي روان تني را پيدا كنيم و از چگونگي پديد آمدن آن‌ها اطلاع پيدا نماييم و آن‌ها را برطرف كنيم.
از اين روش قبلاً براي تشخيص بارداري يا تعيين جنسيت فرزندان هم استفاده مي‌كردند.

ارتباط با ناخودآگاه از طريق پاندول

طريقه استفاده بدين گونه است: ابتدا بايد بين ناخودآگاه و حركات دستتان ارتباط ايجاد كنيد. دايره‌اي به قطر 15سانتي‌متر بكشيد و قطرهاي عمود بر هم را رسم كنيد. پاندولي تهيه كنيد كه اندازه نخ آن بين 17 تا 25 سانتي‌متر باشد و وزنه‌اي به اندازه 15-10 گرم به آن آويزان كنيد. اين پاندول فقط در دست‌هاي شما حركت مي‌كند و نبايد آن را به جايي ببنديد و فكر كنيد، خودش حركت مي‌كند.

ابتدا پاندول را در نقطه مركز قرار دهيد و چشم‌هايتان را به طرفين حركت دهيد. پس از چند ثانيه متوجه مي‌شويد حركات ريزي در پاندول ايجاد مي‌شود كه كم كم بيشتر مي‌شود، به طوري كه قابل مشاهده مي‌گردند. به دليل حركات چشمي ما، در ماهيچه دست نيز حركات ريزي ايجاد مي‌شود كه موجب حركت پاندول مي‌گردد.

سپس به جلو و عقب نگاه كنيد. متوجه مي‌شويد پاندول هم در آن جهت حركت مي‌كند. اگر چشم‌هايتان را در جهت عقربه ساعت يا خلاف آن بچرخانيد، متوجه مي‌شويد پاندول هم در آن جهت حركت مي‌كند. حركت پاندول مطابق حركت چشم‌هاي شما است.

ارتباط با ناخودآگاه از طريق پاندول

پس از اين شروع، بايد با پاندول حرف بزنيد و با همديگر قرارداد ببنديد. پاندول را در مركز قرار دهيد و همان طور كه در دست شما قرار دارد به او بگوييد: اي پاندول تو الان حركتي انجام مي‌دهي كه نشان دهنده جواب بله است. چند بار بله را در ذهن آرام بگوييد. متوجه حركت ريزي در پاندول مي‌شويد كه هر لحظه واضح‌تر و بزرگ‌تر مي‌شود كه نشان دهنده جواب بله شماست. هر بار كه سؤالي بپرسيد و پاندول جوابش بله باشد، اين حركت تكرار مي‌شود.

مجدداً به پاندول بگوييد: حالا حركتي مي‌كني كه نشان دهنده جواب خير است. در ذهنتان تكرار كنيد. مجدداً متوجه حركت پاندول مي‌شويد. اين حركت براي جواب‌هايي است كه پاندول با آن مخالف است. مي‌توانيد سؤال ديگري مطرح كنيد. مجدداً به پاندول بگوييد: الآن حركتي انجام مي‌دهي كه نشان دهنده جواب‌هايي است كه نمي‌داني. منتظر باشيد تا حركت پاندول را ببيند.

مي‌توانيد ابتدا جواب‌هاي پاندول را امتحان كنيد. پاندول را در نقطه مركز قرار دهيد و از آن سؤالي بپرسيد كه جوابش برايتان مشخص است. مثلاً بپرسيد: آيا اسم من آرام است؟ اسمتان را بپرسيد. اگر جواب صحيح بود نشان مي‌دهد دارد درست جواب مي‌دهد. بدين گونه مي‌توانيد جواب منفي را نيز امتحان كنيد.

طرح سؤال‌هاي شما بايد به گونه اي باشد كه با بله يا خير پاسخ‌ داده شود. پاندول نمي‌تواند به سؤال‌هايي كه جواب آن‌ها نا مشخص است پاسخ دهد. اگر سؤالي پرسيديد و متوجه شديد پاندول حركت نمي‌كند يا حركتش با قراردادي كه بسته‌ايد هماهنگي ندارد، نشان مي‌دهد سؤالتان مبهم است و ناخودآگاه متوجه اين سؤال نشده است.

ارتباط با ناخودآگاه از طريق پاندول

سؤال بايد از كل به جزء باشد. ممكن است شما در ناحيه شكم احساس ناراحتي يا درد داريد، ولي نمي‌دانيد بيماري يا مشكل دقيقاً چيست؟ در اين مورد بايد اين گونه شروع كنيد:
پاندول آيا تو علت بيماري يا ناراحتي ناحيه شكم را مي‌داني؟ اگر جواب مثبت بود اين گونه ادامه دهيد: آيا مشكل مربوط به معده است؟ … اندام‌هاي ديگر را نام ببريد: … لوزالمعده … كبد … طحال … قفسه سينه … ريه … قلب … به جزييات دقت كنيد.

آيا زخمي در معده وجود دارد … آيا زخم در قسمت بالاي معده است … بهتر است اندكي اطلاعات پزشكي داشته باشيد … آيا بيشتر از پنج سال است كه زخم داريد … آيا وضعيت روحي‌تان روي اين زخم تأثير دارد … آيا نوع تغذيه تأثير دارد… آيا غذاهايي كه مصرف مي‌كنيم موجب مي‌شوند كه زخم بدتر شود … چند نوع غذا را نام ببريد تا پاندول برايتان مشخص كند.

مي‌توانيد از او در مورد درمان هم سؤال بپرسيد. آيا تو روش درماني براي آن مي‌شناسي … آيا بايد به پزشك مراجعه كنم … آيا بايد رژيم غذايي خود را عوض كنم … آيا بايد وضعيت كاري‌ام را تغيير دهم؟
بدين گونه مي‌توانيد در مورد مسايل ذهني يا مشكلات رواني نيز سؤال كنيد. اين روش را به همه روان‌شناسان توصيه مي‌كنم. با استفاده از اين روش مي‌توانيد خيلي سريع مشكل بيمارتان را پيدا كرده و مستقيماً به جايگاه اصلي بيماري رجوع كنيد.

ارتباط با ناخودآگاه از طريق پاندول

مثلاً اگر بيماري مشكل روان تني دارد، مي توانيد از او سؤال كنيد. پاندول بايد در دست بيمار باشد. در اين جا شخص ديگري، مثل پزشك، هم مي‌تواند سؤال‌ها را طرح كند. چنان‌چه تكنيك پاندول دقيق و درست انجام گيرد، مي‌تواند ما را راهنمايي كند تا مسئله اصلي بيماري را خيلي سريع پيدا كنيم. مي‌توانيد اين روش را حتي در مورد رفتار با ديگران نيز استفاده كنيد.

بعضي‌ها براي پيدا كردن محل اشياء گم شده يا چيزهايي كه فراموش كرده‌اند، از اين روش استفاده مي‌كنند. بدن ما نه تنها مي‌داند چه بيماري يا اختلالي دارد، بلكه روش درمان را هم مي‌شناسد. بنا بر اين، مي‌توانيم با استفاده از شعور و آگاهي بدن محل بيماري، نوع بيماري و روش درماني را پيدا كنيم.

براي ارتباط برقرار كردن با ناخودآگاه روش‌هاي مختلف ديگري نيز وجود دارد، ولي پاندول قابل دسترس‌تر و ملموس‌تر است. زماني كه طرز استفاده از پاندول را آموزش مي‌دهم، شركت كنندگان بسياري از سؤال‌هايي كه مي‌خواهند از من بپرسند از پاندول مي‌پرسند و جوابشان را هم مي‌گيرند.

مثلاً مي‌توانيد بپرسيد آيا امروز تمرين خلسه انجام داده بوديد؟ امواج مغزي شما وارد حالت تتا شده بودند؟ آيا در حالت آلفا بودند؟ پاندول آيا تو روشي مي‌شناسي كه به عمق خلسه من بيش‌تر كمك كند؟ مي‌توانيد در مورد سلامتي هر سؤال ديگري از او بپرسيد.

ارتباط با ناخودآگاه از طريق پاندول

براي اين كه جواب ها صحيح‌تر باشد، نبايد به جواب‌ها فكر كنيد، بلكه فقط سؤال را در ذهن تكرار كنيد. چنان‌چه به جواب فكر كنيد، ناخودآگاه آن گزينه را كه براي شما ممكن است، انتخاب مي‌كند.
و در آخر بايد ذكر شود كه پاندول مي‌تواند مشاور شما باشد. به جواب‌هاي وي توجه كنيد.

سريع تصميم‌گيري نكنيد. شما بايد تصميم بگيريد. پاندول فقط مشاور شماست. شما بايد با استفاده از عقل و بينش خود در مورد جواب‌هاي پاندول تصميم بگيريد. چون مسئوليت اعمال با شماست و پاندول هيچ مسئوليتي در اين قبال ندارد. پاندول فقط به شما ديدگاه‌هاي جديد ارايه مي‌دهد. به خودتان اعتماد داشته باشيد.

چگونه می توانم در این دوره شرکت کنم ؟

این دوره به هم به صورت حضوری و هم به صورت غیر حضوری می باشد و در موسسه تجسم خلاق به نشانی :

 تهران ، میدان هفت تیر ، خیابان قائم مقام فراهانی، پلاک ۳۹، ط اول برگزار می شود.

در صورت هرگونه سوال می توانید با واحد پشتیبانی ما به صورت تلفنی و تلگرام ارتباط بگیرید. 

واحد پشتیبانی و راه ارتباطی با مرکز تجسم خلاق

۰۲۱۸۸۳۰۲۵۲۳

۰۹۰۱۱۵۹۴۹۴۳

 

کانال تلگرام مجموعه تجسم خلاق

 

صفحه اینستاگرام مجموعه تجسم خلاق

این دوره توسط دکتر آرام به صورت حضوری برگزار می شود. علاقمندان برای شرکت در دوره با مرکز تجسم خلاق تماس بگیرند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button
بستن
Open chat
سلام دوست عزیزم
من می توانم راهنماییتان کنم
Powered by