تجسم خلاقآرامشتجربیات خلق آیندهذهن

امواج مغزی در تکنیک آدمک مغزی

امواج مغزی در تکنیک آدمک مغزی

امواج مغزی در تکنیک آدمک مغزی

امواج مغزی در تکنیک آدمک مغزی

امواج مغزی

امواج بتا:

اولين امواجي هستند که ظاهر مي‌شوند و فرکانس اين امواج بيش از 13 هرتز در ثانيه است. در اين حالت فرد در وضعيت منطقي و استدلالي قرار دارد. همه چيز را تجزيه و تحليل مي‌کند؛ تصميم مي‌گيرد و نوع استدلال وي، استدلال استقرايي است، يعني از جزء به کل دست پيدا مي‌کند.

تجزيه و تحليل در اين موقعيت ايجاد مي‌شود. زماني که چشم‌هايمان باز است، بيشتر در اين وضعيت هستيم. در اين موقعيت تلقين کمتر تأثير مي‌گذارد. بيشتر نيم‌کره سمت چپ فعال است.

امواج آلفا:

آلفا وضعيتي بين خواب و بيداري دارد. بعضي به آن هوشياري مضاعف شده نيز مي‌گويند. در اين موقعيت، ذهن فرد حالت احساسي و تجسمي دارد و با بسته شدن چشم‌ها شروع مي‌شود. در وضعيت‌هاي شبيه هيپنوتيزم بيشتر در اين موقعيت قرار مي‌گيريم.

استدلال فرد به صورت قياسي است و بيشتر نيم‌کره سمت راست مغز فعاليت مي‌کند. تلقين در اين موقعيت بسيار عالي جواب مي‌دهد و هر گونه تلقيني که انجام گيرد بدون تجزيه و تحليل مورد قبول واقع مي‌شود. فرکانس امواج مغزي در اين حالت بين 8 الي 12 هرتز است.

وانهادگي عميق در اين حالت تجربه مي‌شود. از برنامه‌هايي که براي وارد شدن به اين وضعيت آماده کرده‌ام «يادگيري خلاق و آلفاي ذهني» است که براي يادگيري، مخصوصاً هنگام کنکور، بيشترين استفاده را دارد. در اين تکنيک سعي شده است از حالت آلفا استفاده شده و با تلقينات ارائه شده آرامش نسبي ايجاد گردد و علاقه به درس خواندن و کنترل داشتن و از بين بردن ترس و نگراني از امتحان را تلقين شود.

در «روش‌هاي خودآموز خودهيپنوتيزم» نيز افراد مي‌توانند از طريق آن وارد حالت خلسه شود. اجازه دهيد در مورد مرحله سوم امواج مغزي صحبت کنيم و سپس بين اين مراحل مقايسه‌اي انجام دهيم.

حالت تتا:

امواج مغزي بين 4 الي 8 قرار مي‌گيرد. افراد در اين حالت در موقعيت خواب قرار مي‌گيرند. خواب هستند و ظاهراً هر دو نيم‌کره استراحت مي‌كنند.

در تکنيک فعال‌سازي آدمک ذهني، امواج مغزي در حالت تتا قرار گرفته و ذهن و جسم در حالت وانهادگي و آرامش زيادي قرار مي‌گيرد و حالت ريلکس عميقي را تجربه مي‌کند.

امواج دلتا:

مرحله چهارم امواج مغزي امواج دلتا اسن که بين 4 الي 5/0 هرتز است و شخص در حالت کما يا خواب بسيار عميق قرار مي‌گيرد.

هنگامي که انرژي را در بدن حركت مي‌دهيم، امواج مغزي در حالت تتا قرار مي‌گيرد و بنا بر اين، افراد بسياري در اين حالت وارد خواب طبيعي مي‌شوند. به همين دليل، تمرين‌هاي اوليه اين تکنيک حتماً بايد به کمک شخص ديگر يا همراه با نوار يا سي‌دي انجام گيرد. اجراي اين تكنيك به تنهايي معمولاً منجر به خواب مي‌گردد. هر چند در انجام تکنيک‌ها به كمك ديگري يا همراه با سي‌دي هم مشاهده شده است که اشخاص بسياري به خواب مي‌روند و بعد بيدار مي‌شوند.

به دليل ماهيت خاص امواج تتا، اين تکنيک موجب رها شدن اندام‌ها از استرس و نگراني مي‌شود. پس از انجام تکنيک، عضلات، تنش و انقباضي را که در خود دارند، رها مي‌کنند و در وضعيت رهايي و ريلکس بودن قرار مي‌گيرند.

امواج مغزی در تکنیک آدمک مغزی

در تجربيات بدست آمده همه اين روش‌ها خصوصياتي دارند و قابل استفاده و ارزشمند هستند، اما تکنيک آدمک مغزي نسبت به بقيه روش‌ها تکنيکي کاملاً متفاوت است. هيپنوتيزم يا آلفاي ذهني براي همه افراد قابل اجرا نيست و نمي‌توان همه را از طريق اين تکنيک‌ها تحت تأثير قرار داد.

اما آدمک مغزي روش نيرويي به منظور القا و تلقينات مناسب روي ناخودآگاه است. در اين روش بدون اين که در سوژه مقاومتي ايجاد شود، با استفاده از همان نيروهاي طبيعي سوژه استفاده مي‌کنيم و او را در حالت تلقين‌پذيري قرار مي‌دهيم و از اين خصوصيت براي درمان، آرامش، يادگيري، استراحت عميق يا منظورهاي مختلف ديگر استفاده مي‌کنيم.

تکنیک آدمک مغزی

اگر کسي به مدت 20 دقيقه تکنيک آدمک مغزي را انجام دهد، خستگي 4 إلي 5 ساعت او از بين مي‌رود و چنان‌چه كسي هر روز ظهر اين تکنيک را انجام دهد، دو برابر بيشتر از وقتش استفاده مي‌کند. ما، اغلب، به دليل استرس و خستگي نمي‌توانيم از موقعيت و انرژيمان بهره خوبي ببريم و بيشتر مواقع آن را تلف مي‌کنيم.

به همين دليل، به کساني که زياد کار مي‌کنند، کساني که سرشان شلوغ است، اشخاصي مثل دانش آموزان و دانشجويان که يادگيري برايشان حياتي است و کساني که نياز به تعادل در زندگي دارند، اين تکنيک در زندگي آن‌ها مثل معجزه عمل مي‌كند و ديدگاه‌هاي تازه و افق‌هاي جديدي پيش روي آن‌ها قرار مي‌دهد.

در برنامه‌هاي آتي در مورد آدمک مغزي بيشتر صحبت مي‌کنيم. يکي از شگفتي‌هاي خلقت، مکانيزم انرژي پرانيک در بدن است که با استفاده از تکنيک آدمک مغزي به تعادل مي‌رسد و همان طور که گفته شد، اين تعادل ممكن است به صورت جسمي يا ذهني ظاهر شود.

امواج مغزی در تکنیک آدمک مغزی

انجام مرتب اين تکنيک موجب از بين رفتن خود به خودي بسياري از بيماري‌ها مي‌گردد و به دليل بالا رفتن سطح ايمني از بيمار شدن افراد جلوگيري مي‌کند. مي‌توان از اين روش براي کنترل رؤياها استفاده نمود. اگر از اين روش استفاده كنيد، خودبه‌خود حافظه‌تان تقويت مي‌گردد.

مي‌توانيد بين نيم‌کره راست و چپ تعادل برقرار کنيد و رفتارتان به يک اندازه منطقي و احساسي گردد. اين تكنيك موجب رشد رواني کودکان مي‌شود. مي‌توان از 10 سالگي به بعد از اين تکنيک براي متعادل نمودن بچه‌ها استفاده كرد. براي از بين بردن ترس، نگراني، دروغ‌گويي يا ايجاد اعتماد به نفس مي‌توان از اين تكنيك سود برد.

امواج مغزی در تکنیک آدمک مغزی

چگونه می توانم در این دوره شرکت کنم ؟

این دوره به هم به صورت حضوری و هم به صورت غیر حضوری می باشد و در موسسه تجسم خلاق به نشانی :

 تهران ، میدان هفت تیر ، خیابان قائم مقام فراهانی، پلاک ۳۹، ط اول برگزار می شود.

در صورت هرگونه سوال می توانید با واحد پشتیبانی ما به صورت تلفنی و تلگرام ارتباط بگیرید. 

واحد پشتیبانی و راه ارتباطی با مرکز تجسم خلاق

۰۲۱۸۸۳۰۲۵۲۳

۰۹۰۱۱۵۹۴۹۴۳

 

کانال تلگرام مجموعه تجسم خلاق

 

صفحه اینستاگرام مجموعه تجسم خلاق

این دوره توسط دکتر آرام به صورت حضوری برگزار می شود. علاقمندان برای شرکت در دوره با مرکز تجسم خلاق تماس بگیرند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button
بستن
Open chat
سلام دوست عزیزم
من می توانم راهنماییتان کنم
Powered by