کندالینیچاکراها

چاكراهاي هفت بدن

چاكراهاي هفت بدن

چاكراهاي هفت بدن

مقدمه

ما داراي هفت بدن اساسي يا نرخ ارتعاشي هستيم كه واحدهاي آگاهي ما در آنها سكونت دارند.

چاكراهاي ما به اين هفت سطح خاص مرتبط هستند:

جسماني، عاطفي يا ستاره‌اي، ذهني، شهودي/شفقتي، ارادي/ روحي، روحي و الهي.

سه بدن اول به سطوح شخصيت ما و چهارتاي آخر به سطوح روحاني ما مرتبط هستند. در چاكراهاي هفت بدن هر يك از اين بدن‌هاي هفت‌گانه داراي سطوح اصلي و فرعي مختلف مي‌باشند كه نرخ‌هاي ارتعاشي آنها متناظر با هفت بدن اصلي هستند: به عنوان مثال، بدن جسماني داراي سطوح فرعي جسماني، عاطفي يا ستاره‌اي، ذهني، شهودي/شفقتي، ارادي/روحي، روحي، و الهي است.

هر سطح فرعي داراي گرداب‌هاي انرژي خاص خود است. قوي‌ترين چاكراها در هر بدن، چاكراهاي دوتايي هستند. به عنوان مثال، چاكراهاي جسماني بدن جسماني، چاكراهاي عاطفي بدن عاطفي، سطح ذهني بدن ذهني. به نمودار 1 در فصل قبل براي اطلاعاتي در زمينة هدف چاكراها در ارتباط با سطوح بدن و سطوح فرعي نگاه كنيد. نمودار 2 در صفحة بعد محل‌هاي تمام سطوح فرعي را نشان داده است.

تمام سطوح داراي روابط متقابل با يكديگر هستند؛ هر چيزي كه بر يكي از سطوح فرعي مؤثر باشد بر بقية آنها هم تأثير مي‌گذارد. يك مشكل كه در سطح خاصي در يك بدن نمودار مي‌گردد در سطح متناظر آن در شش بدن ديگر هم نمودار مي‌شود.

به عنوان مثال، مشكلي كه در سطح عاطفي در بدن جسماني ظاهر شود سبب مي‌شود كه همين مشكل در سطح عاطفي در بدن‌هاي عاطفي، ذهني، شهودي/شفقتي، ارادي/روحي، روحي و الهي نيز به وجود آيد. همچنين مي‌توان گفت كه آزادسازي يا تطهير در يك سطح، آزادسازي يا تطهير در سطح متناظر آن در ديگر بدن‌ها را آسان خواهد كرد. هدف نهايي آن است كه همة بدن‌ها تطهير و هماهنگ شوند كه در آن نقطه به بالاترين قدرت و احساس سلامت مي‌رسيم.

مثال: مشكل در سطح سوم (ذهني) بدن شهودي/شفقتي مي‌تواند سبب ضعف نگرش به پديده‌هايي باشد كه شما درك مي‌كنيد و مي‌شناسيد. در چاكراهاي هفت بدن اين مشكل به صورت يك چارچوب ذهني ظاهر مي‌گردد كه در آن شناخت شما برايتان بي‌ارزش است يا اين احساس به شما دست مي‌دهد كه حقيقت مطلق را شناخته‌ايد (و در نتيجه شما بي‌انعطاف و مغرور مي‌شويد).

اين كژ‌كاري در سطح ذهني بدن شهودي/شفقتي احتمالاً سبب كژكاري در نگرش شما به بدن جسماني، احساسات، توانايي ذهني و قدرت انديشه (ارادي/روحي) در شما خواهد شد. وقتي كه شما در پذيرش بدن جسماني خود مشكل داريد ممكن است همين مشكل در سطح جسماني هر شش بدن ديگر به وجود آيد: معده و شكم (بدن عاطفي)، حلق (بدن ذهني)، كبد (بدن شهودي/شفقتي)، كف دست‌ها و پاهاي شما (بدن ارادي/روحي) يا داخل پاها و طرفين مچ‌ها (بدن سطح روحي) و انتهاي انگشتان پا و انگشتان دست (بدن الهي).

تفاوت‌هاي بين عصر آبي و پيسين

در حدود 2600 سال عصر پيسين، مردم تمام زندگي خود را عمدتاً به كار بر روي يك بدن يا حداكثر دو يا سه بدن سپري كرده‌اند، ولي اكنون بايد تمام بدن‌ها را تطهير كنيم و رشد دهيم تا به وحدت لازم براي بهره‌گيري از قدرت انرژي‌هاي عصر آبي دست يابيم. به همين دليل است كه اين همه دشواري‌هاي لاينحل براي ما پيش مي‌آيد، ما در حال تجربة يك خانه‌ تكاني عمومي در تمام زمينه‌ها و جوانب هستيم.

افرادي كه با انرژي‌هاي پرقدرت تطهير عصر آبي مشكل دارند ممكن است به فشار انرژي و ناتواني خود در استفاده از آن به صورتي سازنده مثل خشمگين شدن، اقدام به خشونت يا افسرده شدن، واكنش نشان دهند. آنهايي كه قبلاً تطهير و يكتايي مطلوب را در اين بدن‌هاي خود به دست آورده‌اند يا كساني كه حداقل مشغول كار فعالانة تطهير هستند مي‌توانند از انرژي‌هاي عصر آبي به روشي سازنده، لذت‌بخش، خلاق و روحاني استفاده كنند.

يك جنبه از عصر آبي، افزايش آگاهي از بدن جسماني و كاركردهاي آن است. اكثر ما، ياد گرفته‌ايم كه عمدتاً بر قدرت مغزي خود، براي كسب اطلاعات تكيه كنيم، اما با برگشتن به خودآگاهي دريافت شده از طريق بدن به وسيلة چاكراها مي‌توانيم با انرژي‌هاي ذهني و روحاني عالي‌تر هماهنگ شده و از محدوديت‌ها و برنامه‌ريزي مغز آزادتر باشيم.در چاكراهاي هفت بدن توسعه و بكارگيري مغز در عصر پيسين مهم بود اما اكنون ما به گسترش و تعميم اكتاوهاي بالاتر انرژي‌هاي ذهني و روحاني هم احتياج داريم.

چاكراهاي هفت بدن

در دوره اعجاز چاکراهای بدن شرکت کنید 

چگونه می توانم در دوره های تجسم خلاق دکتر ارام شرکت شرکت کنم ؟

دوره ها به هم به صورت حضوری و هم به صورت غیر حضوری می باشد و در موسسه تجسم خلاق به نشانی :

 تهران ، میدان هفت تیر ، خیابان قائم مقام فراهانی، پلاک ۳۹، ط اول برگزار می شود.

در صورت هرگونه سوال می توانید با واحد پشتیبانی ما به صورت تلفنی و تلگرام ارتباط بگیرید. 

واحد پشتیبانی و راه ارتباطی با مرکز تجسم خلاق

۰۲۱۸۸۳۰۲۵۲۳

۰۹۰۱۱۵۹۴۹۴۳

 

کانال تلگرام مجموعه تجسم خلاق

 

صفحه اینستاگرام مجموعه تجسم خلاق

این دوره توسط دکتر آرام به صورت حضوری برگزار می شود. علاقمندان برای شرکت در دوره با مرکز تجسم خلاق تماس بگیرند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button
بستن
Open chat
سلام دوست عزیزم
من می توانم راهنماییتان کنم
Powered by