تجسم خلاق، استاد آرام - Content


اطلاعات مفيد تجسم خلاق


جستجو در سایت تجسم خلاق


جستجو در وب
جستجوی سايت

سابقه و آمار بازدید تجسم خلاق

محبوبیت در گوگل

با زدن دکمه 1 ما را در گوگل محبوب کنید
فيلم راز و پول
از زماني كه فيلم ”راز“ عرضه شده است، صدها نامه از افرادي دريافت كرده‌ايم كه از زمان مشاهده فيلم، در صندوق‌پستي خودشان چك‌هاي غير منتظره اي دريافت كرده‌اند. علت اين اتفاق، تمركز و توجه آن‌ها به داستان ديويد بوده است و به همين خاطر اين چك‌ها به آن‌ها ارسال شده است.
يك بازي طراحي كردم كه كمك مي‌كند احساساتم را در مورد انبوه صورتحساب‌ها و بدهي‌ها تغيير دهم. در اين‌جا بايد وانمود كرد كه اين صورتحساب‌ها همگي چك هستند. وقتي آن‌هارا باز مي‌كردم از خوشحالي به هوا مي‌پريدم و مي‌گفتم، ”بيشتر برايم پول فرستاديد! از شما متشكرم. سپاسگزارم.“ هر‌صورتحساب رابر‌مي‌داشتم و تصور مي‌كردم چك است و بعد در ذهنم يك صفر به آن اضافه مي‌كردم تا حتي بيشتر از قبل شود. دفترچه يادداشتي بر‌مي‌داشتم و در بالاي صفحه مي‌نوشتم ”دريافت شد“ و بعد همه مبالغ صورتحساب‌ها را با يك صفر اضافه شده فهرست مي‌كردم. در كنار هر‌مبلغ مي‌نوشتم، ”تشكر،“ و بعد بابت دريافت آن احساس سپاسگزاري مي‌كردم. اين احساس به اندازه اي قدرتمند بود كه اشك در چشمانم جمع مي‌شد. به‌خاطر صفري كه به مبالغ اين صورتحساب‌ها اضافه كرده بودم، وقتي مي‌خواستم آن‌ها را پرداخت كنم مبلغ واقعي كمتر به نظر مي‌رسيد. هر‌كدام از آن‌ها را بر‌مي‌داشتم و با سپاسگزاري پرداخت مي‌كردم.
تا زماني كه احساس نكنم صورتحساب‌ها چك هستند،آن‌ها را باز نمي‌كنم. اگر قبل از اين‌كه نسبت به اين موضوع متقاعد بشوم صورتحساب‌ها را باز مي‌كردم، اوضاع شكمم به هم مي‌خورد. مي‌دانستم اين هيجان در شكمم صورتحساب‌هاي بيشتري را مي‌آورد. مي‌دانستم بايد اين احساس را از خود پاك كنم و احساسات لذت را جايگزين آن سازم تا بتوانم پول بيشتري بدست آورم. توانستم با استفاده از اين بازي، مشكل صورتحساب‌هاي زيادم را برطرف كنم و زندگي‌ام با اين شيوه تغيير كرد. خودتان مي‌توانيد بازي‌هاي زيادي از اين قبيل ايجاد كنيد و با دانستن احساسات دروني خود، خواهيد دانست كداميك در مورد شما بهتر جواب مي‌دهند. وقتي باور پيدا مي‌كنيد، نتايج سريع‌تر مي‌آيند!
 

فيلم راز و پول،فیلم راز،رازپول،روانشناسی

در تاریخ : پنجشنبه، 29 مرداد ماه، 1388
نویسنده :
(4909 مشاهده)

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
Content ©
کانال تلگرام مجموعه تجسم خلاق