تجسم خلاق، استاد آرام - Content


اطلاعات مفيد تجسم خلاق


جستجو در سایت تجسم خلاق


جستجو در وب
جستجوی سايت

سابقه و آمار بازدید تجسم خلاق

محبوبیت در گوگل

با زدن دکمه 1 ما را در گوگل محبوب کنید
روانشناسی اعتماد به نفس و اصول خود هيپنوتيزم
 
 
منظور از تلقين پذيرش بي‌چون و چراي يک انديشه يا تفکر است. فقط در صورتي مي‌توان فرآيند تلقين را با هيپنوتيزم برابر دانست که بتوان توجه فرد را به نکته مورد نظر معطوف کرد. متقاعد کردن با تلقين کردن تفاوت دارد. تلقين باعث مي‌شود داده‌هاي حسي و اطلاعاتي براي مرکز مغز فراهم شود.
تقريباً همه بيماران فکر مي‌کنند متخصص هيپنوتيزم باعث بروز واکنش‌ها در آن‌ها مي‌شود. ولي بيمار در واقع به طور غيرارادي در واکنش به تجربه‌هايي که قبلاً در او شرطي شده‌اند اين چنين رفتاري بروز مي‌دهد. وقتي منحرف کردن ذهن باعث کاهش شاخص‌ها مي‌شود، بيمار بدون آگاهي از فرآيندهاي منطقي درگير واکنش نشان مي‌دهد. وقتي تلقين‌ها را يکي پس از ديگري مي‌پذيرد تلقين‌هاي مشکل‌تر را نيز قبول مي‌کند، مخصوصاً اگر باورهاي او از ابتدا به شکلي خاص پايه‌گذاري شده باشند. اين فرآيند را شرطي سازي انتزاعي مي‌نامند که نقش تلقين‌پذيري را در ايجاد پديده‌هاي هيپنوتيزم شرح مي‌دهد.
وقتي روي خودتان کار مي‌کنيد، مهم آن است که دقيقاً بدانيد براي ايجاد خواب مصنوعي چه شرايطي لازم است. تلقين‌پذيري محض براي ايجاد خواب مصنوعي کافي نيست، بلکه ويژگي ثابت خواب مصنوعي افزايش روند تلقين‌پذيري است.
استعداد و آمادگي هر شخص براي هيپنوتيزم بستگي به انگيزه او دارد. شخص بايد براي ايجاد آمادگي عاطفي که ادراک او را تغيير مي‌دهد، شرايط لازم را داشته باشد.
خواب مصنوعي با منحرف کردن مسير عملکرد ذهن، باورها و توقع‌ها پديد مي‌آيد. تلقين بارها تکرار مي‌شود. اين امر منجر به ايجاد بازتاب شرطي مي‌شود. بازتاب شرطي به نوبه خود بسته به فرآيندهايي است که قبلاً در قشر مغز نسبت به آن نکته تداعي شده‌اند.
ايجاد خواب مصنوعي با تغيير مسير عملکرد ذهن تحقق مي‌يابد. راز اين کار آن است که مکانيسم دفاعي بدن را غافلگير کرده و تلقين‌ها را در زماني که با کمترين مقاومت روبرو مي‌شوند اعمال کنيد. به عنوان مثال هنگام ورود به فرآيند خواب مصنوعي ممکن است به شما بگويند «چشم‌هايتان دارند کم کم سنگين مي‌شوند». به اين‌ترتيب توجه شما به پلک چشم‌ها معطوف مي‌شود. اگر در آن حال چشم‌هاي شما واقعاً سنگين شده باشد، شما ساير تلقين‌هاي مربوط به نيروي بدن را به راحتي قبول خواهيد کرد. در اين جا متوجه نمي‌شويد خيره شدن به سقف باعث ايجاد فشاري و خستگي چشم‌ها مي‌شود و علت سنگين شدن چشم‌ها نيز همين موضوع است، بلکه فکر مي‌کنيد سنگين شدن چشم‌ها به دليل تلقيني است که به شما شده است.
 
روانشناسی اعتماد به نفس
روانشناسی اعتماد به نفس و اصول خود هيپنوتيزم

در تاریخ : يكشنبه، 8 شهريور ماه، 1388
نویسنده :
(7163 مشاهده)

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
Content ©
کانال تلگرام مجموعه تجسم خلاق