تجسم خلاق، استاد آرام - Content


اطلاعات مفيد تجسم خلاق


جستجو در سایت تجسم خلاق


جستجو در وب
جستجوی سايت

سابقه و آمار بازدید تجسم خلاق

محبوبیت در گوگل

با زدن دکمه 1 ما را در گوگل محبوب کنید
چگونگي تأثير موسيقي روي انسان‌ها
چگونه موسيقي روي نشاط ما تأثير مي‌گذارد؟ ظاهراً براي اين پرسش جوابي معين و قطعي وجود ندارد. با اين حال، متخصصين موسيقي و صوت درماني احساس مي‌كنند به دو شيوه اصلي موسيقي و صدا روي زندگي ما تأثيرگذار است.
اولين اصل، اصل به دنبال كشيدن است كه با پديده همگام سازي در ارتباط است. به عبارت ديگر، بدن‌ ما به طور خودكار خود را با گام، ريتم و ضربه موسيقي تنظيم و تطبيق مي‌كند. آيا برايتان اتفاق افتاده است، در حالي كه افكار مختلفي در ذهن‌تان وجود داشته است، به اتاقي وارد شويد و صداي نواخته شدن موسيقي را بشنويد؟ حتماً چند دقيقه ايستاده‌ايد و به آن گوش داده‌ايد و همراه موسيقي پايتان را روي زمين ضربه كوبيده‌ايد. يا اينكه سر و يا بدن خود را با ضربه موسيقي به اين طرف و آن طرف تكان داده‌ايد. شايد با گوش دادن به آن موسيقي، خاطرات گذشته‌ فراخواني و احساسات مربوط به آن زمان بلافاصله برايتان تداعي شده است. به بيان علمي، روان و بدن ما به محيط صوتي كه موسيقي توليد مي‌كند، واكنش نشان مي‌دهد، رد آن را دنبال مي‌كند و به دنبال آن كشيده مي‌شود.
به دنبال كشيدن، ابزاري توانمند در اصلاحات رفتاري است. در حقيقت اين اصل مستقيماً با كلمه يوناني ايزومورفيك[1] (معمولاً به آن اصل ايزو مي‌گويند) در ارتباط است. ايزومورفيك به معناي ظاهر يكسان است. بنابراين، به دنبال كشيدن موسيقي فرآيندي است كه يا با احساسات ما، كه همراه موسيقي حمل مي‌شوند، در ارتباط است و يا احساس گروهي از مردم را در بر دارد. ممكن است اتصال بين آهنگ‌ساز و نوازنده يا خواننده را از طريق سهيم شدن هيجانات و احساسات خود هنگام گوش دادن به موسيقي تجربه كنيد. اين مسئله مي‌تواند از طريق نحوه ايجاد موسيقي و يا انجام و نمايش آن صورت گيرد.
 


[1]- Isomorphic

چگونگي تأثير موسيقي روي انسان‌ها چگونگي تأثير موسيقي روي انسان‌هاچگونگي تأثير موسيقي روي انسان‌هاچگونگي تأثير موسيقي روي انسان‌هاچگونگي تأثير موسيقي روي انسان‌ها

در تاریخ : يكشنبه، 8 شهريور ماه، 1388
نویسنده :
(2104 مشاهده)

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
Content ©
کانال تلگرام مجموعه تجسم خلاق