تجسم خلاق، استاد آرام - Content


اطلاعات مفيد تجسم خلاق


جستجو در سایت تجسم خلاق


جستجو در وب
جستجوی سايت

سابقه و آمار بازدید تجسم خلاق

محبوبیت در گوگل

با زدن دکمه 1 ما را در گوگل محبوب کنید
علل شهرت موزارت
چرا از قابليت‌هاي دگرگون كننده موسيقي مثل اثر باخ[1]، اثر بيتوون[2]، يا اثر بيتلز[3] اين قدر صحبت نمي‌كنند؟ آيا اثر موزارت خصوصيات منحصر به فردي دارد و پاسخ‌هاي جهاني ناشي از آن قابل اندازه‌گيري است؟
موزارت مانند نوابغ رياضي، همچون باخ، چيز پيچيده و رنگارنگي خلق نمي‌كند. موزارت هيجانات را برآشفته نمي‌كند، بلكه مثل ستاره‌هاي موسيقي راك بدن را تسكين مي‌بخشد.
در همان مراحل اوليه و به شيوه‌اي اسرار آميز مي‌توان از موسيقي موزارت سود برد. لطافت طبع، دلربايي و سادگيِ موسيقي او باعث مي‌شود تا به معرفت عميق‌تري در وجود خود دست پيدا كنيم. توماتيس مي‌گويد موسيقي موزارت قدرت شفابخشي و روشنفكرانه‌اي در خود دارد و از اين جهت نسبت به انواع ديگر موسيقي كه قبلاً ديده ايم، موسيقي‌هاي هم‌ عصر آن و موسيقي‌ دوران بعد برتري دارد.
از نظر بسياري از شنوندگان، موسيقي موزارت در انسان توازن ايجاد مي‌كند. اگر واقعاً اينگونه باشد و موسيقي موزارت توازن و انرژي همراه داشته باشد و انرژي بدن‌مان را تغيير دهد، پس همان كاري را مي‌كند كه ساير سيستم‌هاي شفابخشي انجام مي‌دهند. طب سوزني، طب گياهي، انواع رژيم غذايي و يا ساير شيوه‌هاي مراقبتي به بيمار كمك مي‌كنند تا در خود توازن و انرژي ايجاد كند. موسيقي موزارت شايد از لحاظ توازن و انرژي فوق العاده باشد. اين موسيقي خيلي سريع و يا خيلي آرام نيست، بلكه از هر چيز به اندازه لازم در خود دارد.
 


[1]- Bakh Effect
[2]- Beethoven Effect
[3]- Beatles Effect

علل شهرت موزارت علل شهرت موزارت علل شهرت موزارت علل شهرت موزارت علل شهرت موزارت علل شهرت موزارت

در تاریخ : يكشنبه، 8 شهريور ماه، 1388
نویسنده :
(2142 مشاهده)

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
Content ©
کانال تلگرام مجموعه تجسم خلاق