تجسم خلاق، استاد آرام - Content


اطلاعات مفيد تجسم خلاق


جستجو در سایت تجسم خلاق


جستجو در وب
جستجوی سايت

سابقه و آمار بازدید تجسم خلاق

محبوبیت در گوگل

با زدن دکمه 1 ما را در گوگل محبوب کنید
فنگ شويي
 
فنگ شويي هنر طراحي نظم موزون است كه تعادل و هماهنگي بين جريان انرژي جهان فيزيكي محسوس و انرژي جهان اثيري نامرئي را ايجاد مي كند.
اين هنر ريشه در جهان بيني تائوئيسم داشته كه در بسياري از علوم و فنون و هنر هاي چيني از جمله طب سنتي چين، مراقبه، ورزش هاي رزمي، در زمينه معماري و شهر سازي در كنار ستاره شناسي و جغرافياي چين هنر فنگ شويي را ايجاد كرده است. فنگ شويي هنر بومي چين است كه براي تعيين محل مناسب براي ايجاد شهرها، ساختمان ها، فضا هاي داخلي و خارجي و استقرار اشياء، براي خلق زندگي متوازن و موفقيت آميز است.
اين حكمت باستاني ابزاري براي رسيدن به آرامش و رشد انسان است كه از طريق تعيين چگونگي ارتباط وي با اشياء و محيط پيرامون فراهم مي شود. قرار گيري اشياء بايد به گونه اي باشد كه مردم (انسان)، محيط زيست(خاك) و روان(آسمان) با تشكيل وحدتي موزون، زمينه هاي پيشرفت انسان را ايجاد كنند. معناي لغت چيني فنگ " باد " و معناي شوي " آب" مي باشد. اين عبارت نماد صعود باد به قله كوه و اوج گيري آب در موج است كه در صورت همنوايي، رفتار و كردار انسان را به سوي تعالي پيش مي برند. از طرفي اين دو عنصر مهمترين عناصر مورد استفاده در اين هنرند. انرژي چي (كي يا پرانا) به وسيله باد به جريان در مي ايد، در حالي كه آب زمين را آبياري و تغذيه مي كند. كوه ها، مكان هايي    برترند كه در برابر بادهاي سهمگين به ما پناه مي دهند. در نهايت همه اين عناصر نقش مهمي در زندگي ما دارند. امروزه به دليل عدم وجود رودها، كوه ها در شهرها سنبل هاي رود و كوه همان جاده و ساختمان هاي بلند است كه در فنگ شويي امروزي مورد توجه قرار مي گيرند.
 

فنگ شويي\r\n فنگ شويي\r\n فنگ شويي\r\n فنگ شويي\r\n فنگ شويي\r\n فنگ شويي

در تاریخ : سه شنبه، 17 شهريور ماه، 1388
نویسنده :
(2961 مشاهده)

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
Content ©
کانال تلگرام مجموعه تجسم خلاق