تجسم خلاق، استاد آرام - Content


اطلاعات مفيد تجسم خلاق


جستجو در سایت تجسم خلاق


جستجو در وب
جستجوی سايت

سابقه و آمار بازدید تجسم خلاق

محبوبیت در گوگل

با زدن دکمه 1 ما را در گوگل محبوب کنید
نقش سنتي طالع بين در فنگ شويي
گرچه کنفوسيوسهاي واقع گرا و دنيا ديده فنگ شويي را نمي‌پسنديدند، ولي بخشي از زندگي چينيها به حساب مي‌آمد و اکثر مردم در برهه‌اي از زندگي خود با يک طالع بين مشورت و رايزني مي‌کردند.
در آن زمان طالع بين را فنگ شويي هسين شنگ مي‌ناميدند که نوعي عنوان خيلي محترمانه بود. مردم احترام زيادي براي طالع بينها قائل بودند و آنها را روي تخت روان براي مشاوره به اطراف مي‌بردند. آنها به شکل نيمه وقت يا تمام وقت استخدام مي‌شدند و در ازاي خدماتي که ارائه مي‌دادند بطور سنتي به جاي پول هديه و يا مهمان نوازي مردم شامل حالشان مي‌شد.
اين طالع بين علاوه بر اينکه به دليل سوادشان بسيار مورد احترام و تکريم بودند، چنين تصور مي‌شد که در خصوص نيروهاي اسراآميز طبيعي و نيروهاي قدرتمند جهان هستي فراتر از هر فرد عادي بينش داشتند. آنها خود را دانشمند مي‌دانستند و اطلاعات مربوط به طالع بيني در کتاب معلومات عمومي امپراطوري در بخش مربوط به هنرها و فنون طالع بيني آمده است نه در بخش مذهبي.
وقتي يک طالع بين در مراسم تشيع جنازه حاضر مي‌شد، او را همچون راهنمايي مي‌دانستند که با نيروهايي که اين دنيا را شکل داده‌اند آشنايي دارد. او زمينه را براي حضور کشيشي محيا مي‌کرد که واسطه‌اي بين دنياي مرده‌ها و دنياي زنده‌ها بود. طالع بين در چنين روندي نقش يک مشاور را داشت ولي هيبت و عظمت او به خاطر قدرتي بود که در اختيار داشت. تصميمات او بر طالع خانواده‌ها اثر مي‌گذاشت. لذا بي‌توجهي به اندرزهاي او حماقت محسوب مي‌شد. ولي اگر خانواده مزبور در سالهاي بعد دچار بدبياري مي‌شد اثبات بي‌کفايتي کار دشواري بود. اگر چنين اتفاقي مي‌اقتاد آن خانواده دوباره يک طالع بين را خبر مي‌کردند تا موقعيت را بررسي کند و راهي براي دور کردن نيروهاي اهريمني پيشنهاد کند.
نقش طالع بين در زندگي خانواده تعيين کننده بود. تصميمات او در مورد تعيين موقعيت مقبره خانوادگي باعث مشاجره يا اقامه دعوا بين خانواده‌ها مي‌شد. و اين رفتار تمردآميز باعث برهم خوردن هماهنگي مقبره مي‌شد.
 

نقش سنتي طالع بين در فنگ شويي نقش سنتي طالع بين در فنگ شويي نقش سنتي طالع بين در فنگ شويي نقش سنتي طالع بين در فنگ شويي نقش سنتي طالع بين در فنگ شويي نقش سنتي طالع بين در فنگ شويي

در تاریخ : سه شنبه، 17 شهريور ماه، 1388
نویسنده :
(3642 مشاهده)

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
Content ©
کانال تلگرام مجموعه تجسم خلاق