تجسم خلاق، استاد آرام - Content


اطلاعات مفيد تجسم خلاق


جستجو در سایت تجسم خلاق


جستجو در وب
جستجوی سايت

سابقه و آمار بازدید تجسم خلاق

محبوبیت در گوگل

با زدن دکمه 1 ما را در گوگل محبوب کنیدفعال سازي كاربردي انفعالي آن


من دو نوع فرايند را جهت دست يابي به نتايج بهتر پيشنهاد مي كنم:


 

 


آئينه بيني ، فقط يك نفر

اين شرح بيشتري در خصوص تمرين يكي از راهكارهاي وانهادگي است كه در بالا ذكركردم.

چهره خود را در آئينه تماشا كنيد. در نور ضعيف. يادتان باشد كه تنها باشيد يا مطمئن باشيد كه كسي مزاحم شما نخواهد شد. چون مي بايست وارد حالت بسيار وانهاده اي از آگاهي گرديد كه در آن هر گونه مزاحمت فيزيكي ممكن است تأثير بسيار عميقي بر شما داشته باشد. وقت بخصوصي لازم نيست. يك روز عصر را كه از كار فارغ شده ايد انتخاب كنيد كه احتمالاً از لحاظ فيزيكي و ذهني قدري خسته باشيد. هر گاه واقعاً احساس خستگي مي كنيد اين تمرين را انجام ندهيد. يا حتي با زور و فشار هم خود را مجبور به انجام اين تمرين نكنيد. اين تمرين را مواقعي انجام دهيد كه احساس راحتي ميكنيد. احساس راحتي شما حائز اهميت است. رقابتي جهت برنده شدن يا اعمال زور وجود ندارد. اين را بدان جهت ميگويم كه با افرادي برخورد كرده ام كه در ذهن به خود فشار مي آورند و خود را بدين طريق مسدود مي نمودند.

در هر صورت، چهره خود را تماشا كنيد. خود را با تلقين به نفس وانهاده كنيد: "من از لحاظ دروني آرام هستم؛ من فقط به چهره خود مي نگرم تا آرامش را در درون خود ايجاد نمايم". با چشمان فيزيكي خود بر يك نقطه تمركز كنيد. نقطه بين ابروان در پيشاني يا بر يك چشم. سعي نكنيد به هر دو چشم خود نگاه كنيد زيرا اين كار ديد شما را منحرف خواهد ساخت. ديد خود را منحرف نكنيد و پلك هم نزنيد؛ زيرا لازم است كه توجه خود را از چشم فيزيكي بسوي چشم دروني معطوف داريد.


نقطه اي را روي صورت خود انتخاب كرده؛ بر آن تمركز كنيد و ديگر آن را تغيير ندهيد. تا جائيكه ممكن است بر اين نقطه باقي بمانيد. باز هم خاطر نشان مي كنم اعمال فشار نكنيد. پس از چند لحظه، شايد سي تا شصت ثانيه، كاملاً وانهاده مي شويد. در پشت بدنتان همچنين در منطقه گردن احساس گرمي خواهيدكرد. اين را بدين منظور مي گويم كه شما از انرژي خود آگاه شويد. اگر چيز بخصوصي را احساس نكرديد نگران نباشيد. منتظر چيزي نباشيد، ليكن هر گاه چيزي را احساس كرديد بدانيد كه در راه هستيد.
گرمائي را كه احساس مي كنيد انرژي است كه شما با متمركز ساختن توجه خود، جذب مي كنيد. مي توانيد بگوئيد نوعي انرژي آماده كننده است كه ارواح راهنما برايتان مي فرستند. يا از طرف موجوداتي است كه شما را در راه معنويت تان ياري مي دهند. يا اينكه صرفاً آن را بواسطه حضور نيكان درك مي كنيد. چندان هم مهم نيست كه از ماهيت آن اطلاع يابيد. هر گاه احساس راحتي كرديد، باز هم باز تر و پذيرا تر شويد. در حاليكه هنوز به نظاره چهره خود در نقطه اي معين ادامه مي دهيد تصور كنيد دري از درهاي دروني تان را باز مي كنيد .
پس از چند لحظه ممكن است تغيير اندكي را در چهره خود مشاهده كنيد كه از نقطه اي شروع مي شود كه بدان نگاه مي كنيد. انتظار چنين چيزي را نداشته باشيد. بلكه پذيرا باشيد و بگذاريد اتفاق بيفتد. هر گاه در ذهن خود منتظر چنين رويدادي باشيد اتفاق نخواهد افتاد. شما مي بايست توجه خود را رها كنيد تا با چشمان فيزيكي خود ببينيد!
تغيير چهره شما، تصوير دو لبه شما است كه به آگاهي مي رسد، تصويري كه از چشمان فيزيكي شما بود. به آرامي مانند تصوير اسلايد، صورتي ديگر روي صورت شما مي افتد. يعني حضور شخصي ديگر. ممكن است چهره يك شبه انسان باشد.
هر گاه چنين اتفاقي رخ داد به آرامي نفس بكشيد و اطراف خود را با بهترين و شاد ترين انرژي اي كه مي توانيد پر كنيد. مي توانيد چشمان خود را نيز لحظه اي ببنديد تا قدري رطوبت ايجاد شده و چشمان فيزيكي تان را تميز نمايد؛ چون ما اصلاً عادت نداريم چشمان خود را شصت ثانيه يا بيشتر باز نگه داريم. باز هم بر يك نقطه- كه مي تواند همان نقطه باشد تمركز كنيد و ديد خو د را باز هم تا جائي كه ممكن است وانهاده كنيد. اين بار با سهولت و سرعت بيشتري وانهاده خواهيد شد و چهره تان تغيير خواهد كرد.
هر گاه قسمتهائي از چهره شخص ديگري را در چهره خود مشاهده كرديد به مثابه تماشاگر باشيد. ليكن فقط نگاه كنيد. چيزي را كه مي بينيد مورد قضاوت قرار ندهيد. حتي اگر چهره اي زيبا يا عجيب و غريب باشد. فقط نگاه كنيد. فقط تماشا كنيد.
تمامي اين فرايند احتمالاً بيش از پنج الي ده دقيقه طول نمي كشد و هر گاه پس از دو الي سه دقيقه چيزي مشاهده نكرديد كار را متوقف كنيد. باز هم بدون اعمال فشار، ليكن با پذيرش اقدام كنيد. هر گاه در مرتبه اول چيزي اتفاق نيفتاد خود را سرزنش نكنيد.
 

فعال سازي كاربردي انفعالي آن

در تاریخ : سه شنبه، 12 آبان ماه، 1388
نویسنده :
(3712 مشاهده)

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
Content ©
کانال تلگرام مجموعه تجسم خلاق