تجسم خلاق، استاد آرام - Content


اطلاعات مفيد تجسم خلاق


جستجو در سایت تجسم خلاق


جستجو در وب
جستجوی سايت

سابقه و آمار بازدید تجسم خلاق

محبوبیت در گوگل

با زدن دکمه 1 ما را در گوگل محبوب کنید


قهوهنام گياه:قهوهنام علمي قهوه :Coffea arabicaنام‌هاي ديگر قهوه  :قهوه عربي، شرابديو، جاوا، اسپرسوخانواده:  RUBIACEAEبخش‌هاي مورد استفاده قهوه  :هسته برشته شده دانه‌هاي رسيده خشک شدهويژگي‌های قهوه :ضد استفراغ، ضد مخدر، کور کننده اشتها، محرک قلب، محرک گردن، ادرارآور، ضد يبوست، آرام‌بخش عضلات، محرک، رگ‌بند

كاربرد داخلي قهوه  :آسم، زکام، يبوست، خستگي، جت لاگ، ميگرن، مسموميت در اثر استعمال مواد مخدر، چاقي، درد، فلج

نحوه کاربرد داخلي قهوه  :چاي تهيه شدن از دانه‌هاي لوبيا شکل گياه

قهوه علاوه بر اين که نوعي محرک است، در داروها براي افزايش اثر ساير مواد و تقويت حس نشاط مورد استفاده قرار مي‌گيرد. همچنين باعث افزايش فعاليت مسكن داروهاي دردزا مي‌شود. قهوه مسيرهاي نايچه‌ها را باز مي‌کند و به همين خاطر تنگي نفس را بهبود مي‌بخشد. اين گياه ميزان کالري سوخته شده در بدن را هر ساعت افزايش مي‌دهد.

نحوه کاربرد موضعي قهوه  :قهوه آلي در تنقيه براي تحريک و پاك‌سازي کبد و روده به کار مي‌رود.

كاربرد قهوه   در آشپزي:اين گياه براي خوش طعم کردن غذاهاي پخته شده روي آتش، آب‌نبات، بستني، سرشير، ماست و ليکور به کار مي‌رود.

طبع قهوه  : تلخ

ترکيبات شيميايي قهوه  :کافئين، تئوبرومين، تئوفيلين، تريگونلين، اسيد کلوروژنيک، روغن‌هاي اساسي، تانين‌ها

نکات لازم هنگام مصرف قهوه  :اشخاصي که دچار ترشيدگي معده، فشارخون بالا، اسهال، بالا بودن اسيد معده، زخم معده و ضربان قلب هستند بايد از آن پرهيز کنند. قهوه ممکن است باعث اضطراب، بي‌خوابي و ترس و عصبانيت شود. همچنين ممکن است اعتيادآور باشد. اگر مي‌خواهيد مصرف قهوه را ترک کنيد، اين کار را به تدريج انجام دهيد تا از بروز سردرد جلوگيري شده و علائم ترک آن، مثل افسردگي، سستي و تحريک شدن، رخ ندهد. قهوه روده‌ها، غدد فوق کليوي و اندام‌هاي تناسلي را تحريک مي‌کند. همچنين بدن را عاري از ويتامين ب، ث و آهن مي‌کند. در طول حاملگي يا زمان شيردهي از آن استفاده نکنيد. افرادي که خيلي ضعيف و دچار کاستي مواد فوق در بدن هستند، از آن استفاده نکنند. قهوه، اغلب، حاوي باقيمانده مواد شيميايي است که در ايالات متحده ممنوع است. همچنين با سرطان مثانه، سينه، تخمدان، لوزالمعده و پروستات و همچنين بيماري قلبي و ناقص‌الخلقه به دنيا آمدن نوزاد در ارتباط است. کيست سينه، مشکلات قبل از قاعدگي و ناباروري نيز ممکن است با مصرف کافئين تشديد شود.

توضيحات:نوشيدن قهوه حدوداً به 1000 سال قبل در اتيوپي امروزي برمي‌گردد. در اين زمان روحاني عربي بزچراني را ديد که بزهايي شادمان و پر نشاط داشت. وقتي از بزچران پرسيد چرا بزها تا اين اندازه هيجان زده و بانشاط هستند، بزچران به بوته‌اي که بزها چريده بودند، اشاره کرد. آخوند نيز بعضي از اين دانه‌هاي لوبيايي شکل را امتحان کرد و خود هم به همان حال افتاد. ابتدا روحاني‌‌هاي عرب از قهوه استفاده مي‌كردند تا شب‌ها بيدار بمانند و عبادت کنند.

در قرن 19 م. طبيبان زبده توصيه مي‌کردند مردم براي درمان مصرف بي‌رويه الکل و ترياک از قهوه استفاده کنند. نام رايج فهوه شامل گونه‌هاي کافئا روبوستا و کافئا ليبريکا است. اين گونه‌ها بعضي مواقع به جاي کافئا اربيکار به کار مي‌روند.

ضد استفراغ، ضد مخدر، کور کننده اشتها، محرک قلب، محرک گردن، ادرارآور، ضد یبوست، آرام‌بخش عضلات، محرک، رگ‌بند ، آسم، زکام، یبوست، خستگی، جت لاگ، میگرن، مسمومیت در اثر استعمال مواد مخدر، چاقی، درد، فلج ،کافئین، تئوبرومین، تئوفیلین، تریگونلین، اسید کلوروژنیک، روغن‌های اساسی، تانین‌ها، قهوه

در تاریخ : چهارشنبه، 26 مهر ماه، 1391
نویسنده : aram
(5283 مشاهده)

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
Content ©
کانال تلگرام مجموعه تجسم خلاق