ورزش و سلامتیدرمان بیماریها

چاقي چيست؟

چاقي چيست؟

چاقي چيست؟

چاقي چيست؟

ارتباط بين جسم و ذهن بعضي مواقع آن قدر زياد است كه برخي آن‌ها را يكي مي‌دانند. تأثير اين دو بر همديگر بسيار زياد است. بر همين اساس، جسم و ظاهر ما از نوع و نگرش ذهني ما تبعيت مي‌كند و شكل مي‌گيرد. در طول تاريخ و نقاشي‌هاي بر جاي مانده متوجه شده‌اند كه شكل ظاهري افراد تغيير كرده است و اين امر به تغييري كه در باور آدمي ايجاد شده است برمي‌گردد.

كساني كه لاغر هستند، مرتاض نيستند و به خودشان سختي نمي‌دهند. كساني هم كه چاق هستند هميشه در حال خوردن نيستند. پس چرا گروهي چاق و گروهي لاغر مي‌شوند؟
سلوليت مشكلي است كه افراد بسياري بدان مبتلا هستند. سلوليت همانند مسموميت است. اختلالات ذهني، باورها، غدد، هورمون‌ها، همه، مي‌توانند در ايجاد يا برطرف شدن سلوليت نقش داشته باشند.

چاقي چيست؟

سلوليت و رشد سلول‌ها ممكن است به دليل ورزش نكردن، به ويژه تغذيه نادرست يا تنش عصبي تشديد شود. بنا بر اين، سلوليت در اين موارد بيماري نيست، بلكه نوعي نگه‌داري مسموميت خوني است و ناشي از شرايط زندگي، عدم بهداشت ذهني، به ويژه در كساني است كه تكنيك‌هاي تنش‌زدايي، ريلكسيشن، مراقبه و آرامش را ناديده مي‌گيرند.

به همين دليل، گاهي اوقات تنها به وسيله آرامش روان- تني و روش‌هاي تنفس صحيح بازگشت به وزن طبيعي و متعادل امكان‌پذير است. تنش‌هاي عصبي و تشويش فكر موجب تسريع رشد سلول‌ها در بعضي از بافت‌ها مي‌گردد و سلوليت ايجاد مي‌كند. اين مسئله بيماري نيست و آسيبي به جسم وارد نمي‌كند. فقط در برخي نواحي بدن اتفاق مي‌افتد و از شكل ظاهري خارج مي‌گردد و موجب چاقي كلي يا موضعي مي‌گردد.

چاقي چيست؟

چاقي چيست؟

سلوليت ممكن است با سرعت زياد رشد كند. سوگواري يا غم و اندوهي كه تحمل آن دشوار باشد. سانحه‌اي ناگوار، قطع رابطه با نزديكان و دوستان، خيانت بر ملا شده در هنگام اعتماد كامل و موارد مشابه ممكن است در عرض چند روز موجب سلوليت و افزايش بسيار وزن شده و موجب شوند سلوليت در يك نقطه متمركز شود. ديده شده است كه نگراني طي يك شبانه روز وزن فردي را حتي 5/1 كيلو‌گرم افزايش داده است؛ فقط به دنبال نگراني يا خبر بد.

هر ناراحتي و نگراني با شكسته شدن سد تنظيم هيپوتالاموس روي پايانه‌هاي عصبي بافت پيوندي تأثير مي‌گذارد. درضمن افكار مملو از ناراحتي و استرس در توده‌ ماهيچه ما ايجاد انقباض مي‌كند كه سلوليت وضعي را تقويت مي‌نمايد. بنا بر اين، با استفاده از تلقين و آرامش مي‌توان چاقي موضعي يا سلوليت موضعي را از بين برد.

هيچ مداواي جسماني يا رواني، بدون استفاده از آرامش و تكنيك‌هاي ذهني وجود ندارد. دارو كاري به غير از تشديد مسموميت نمي‌كند. درمان‌هايي مانند سونا، آب درماني و روش‌هاي بيروني كه روي سلوليت تأثير مي‌گذارند، اگر همراه با آرامش، تلقين ذهني و تصوير ذهني باشد، اثرشان تقويت مي‌گردد. در آن جا هيچ كدام از روش‌هاي لاغري را نقض نمي‌كنيم يا بي‌اهميت نمي‌دانيم.

چگونه می توانم در این دوره شرکت کنم ؟

این دوره به هم به صورت حضوری و هم به صورت غیر حضوری می باشد و در موسسه تجسم خلاق به نشانی :

 تهران ، میدان هفت تیر ، خیابان قائم مقام فراهانی، پلاک ۳۹، ط اول برگزار می شود.

در صورت هرگونه سوال می توانید با واحد پشتیبانی ما به صورت تلفنی و تلگرام ارتباط بگیرید. 

واحد پشتیبانی و راه ارتباطی با مرکز تجسم خلاق

۰۲۱۸۸۳۰۲۵۲۳

۰۹۰۱۱۵۹۴۹۴۳

 

کانال تلگرام مجموعه تجسم خلاق

 

صفحه اینستاگرام مجموعه تجسم خلاق

این دوره توسط دکتر آرام به صورت حضوری برگزار می شود. علاقمندان برای شرکت در دوره با مرکز تجسم خلاق تماس بگیرند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button
بستن
Open chat
سلام دوست عزیزم
من می توانم راهنماییتان کنم
Powered by